Bulgaria...impresii, drum, hoteluri (6)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mistic spune:

quote:
Originally posted by Gabri71

quote:
Originally posted by mistic

Salutare fetele!
ne-am intors ieri din Nisipuri, h. Elena, all inclusive

Pe scurt.
-curatenie zilnic in camera (asta a fost si unul din motivele pt care am mers la bulgari), schimbat prosoapele cand le lasai jos, lenjeria schimbata la 3-4 zile
- pozitionarea hotelului intr-o zona linistita (avand in vedere ca am mers cu copil de 10 luni)
- destul de aproape de mare (daca stiai scurtatura)
- mancarea destul de diversificata, insa cel putin dimineata s-a repetat in fiecare zi (omelta, oua fierte, oua okiuri, 3 feluri de carnati/crenvursti, 3-4 feluri de branza, rosii, castraveti, masline, paine prajita in ou, ceva iahnie de fasole ce se servea pe toast, vreo 3 feluri de salate cu maioneza, iaurt simplu si cu fructe, ceaiuri 2 feluri, cereale, 2 feluri de compoturi, dulceturi, unt...cafea capucino , cioco calda si cam asta cred ca era diminineata. Aveau si seara si la pranz cate 2 feluri de supe-ciorbe din care una era de legume si am putut dda lu bebe.
- personalul dragut;
- apa de la dozator buna
- multe sezlonguri la piscina (niciodata nu le-am vazut pe toate ocupate)
- la bufet (intre mese, adica de la 11-17 pe langa bauturi se servea pizza, `paste, prajiturele foitaj, portocale grepfruit)
- iti da tzarc pt bebe

Tre' sa adaug ca au fost si nemultumiti ca vezi doamne se repeta mancarea...acum...fiecare cu ce asteptari are. Eu am vrut o camera curata unde sa-mi culc copilu si sa nu mor de foame. ideea e ca nu am avut nimic de la mancarea lor si am incercat toate felurile. Asta a-propos de ce se spunea pe tripadvisor...Dar, repet...eu nu sunt pretentioasa


Nu mai corectez...ma cheama bebe...mai revin




Saru'mana,
Am o rezervare, impreuna cu familiotii(sotia si baiatul de 5,5 ani) la acest hotel si as avea cateva intrebari.
In camera, exista safe si al treilea pat(canapea sau fotoliu) e comod la dormit?
Cu parcarea cum e ?
Vederea la mare(pt.care am platit in plus)e chiar de la primul nivel-asa cum se lauda ei pe site- ?
Scurtatura spre plaja cam pe unde ar fi(pe langa ce hoteluri,terase...)si cat se face pe jos mergand lejer ?
Cam atat. Astept cu interes raspunsurile.



Salutare!
H.Elena, Nisipuri

1. Da, in camera exista safe (in dulap), dar nu ma intreba cat costa ca nu l-am folosit. Fotoliul pat este comod; a dormit in el baietelul (4 ani)prietenilor cu care am mers . Ei l-au impins langa perete si lipit de el, patul lor (pt siguranta).
2. Parcarea - nasoala treaba. Se afla chiar in fata hotelului si "intra" doar vreo 26 de masini lipite efectiv una de alta. Dar iti dau un pont. Parcheaza la Riviera si scapi de grija; este 4 leva (2euro/zi) si pazita (iti da detalii portarul de la hotel). Si inca ceva: prin aceasta parcare de la Riviera treci cand mergi pe plaja (pe scurtatura) si iti poti lasa in masina jucariile copilului, rogojini, umbrela etc)

3. Marea cred ca se vede doar de la Admiral de la etj 1. In rest e f multa verdeata. Noi am stat la 6 si era o vedere splendida. Recomand asadar etj 4-5-6 (6 e maximum)

4. Scurtatura este chiar in fata hotelului. Se coboara scarile (unele urate si neingrijite), faci stanga pe alee, traversezi strada si ajungi in parcarea de la Riviera, apoi...plaja. Lejer 5-6 minute maxim.

N. B
Nu parca masina aiurea ca ti-o ridica. Noi am parcat langa hotel si noroc ca noi fetele am ramas langa masini cat au carat baietii bagajele ca tocmai venisera smecherii sa ni le ridice.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabri71 spune:

quote:
Originally posted by mistic

quote:
Originally posted by Gabri71

quote:
Originally posted by mistic

Salutare fetele!
ne-am intors ieri din Nisipuri, h. Elena, all inclusive

Pe scurt.
-curatenie zilnic in camera (asta a fost si unul din motivele pt care am mers la bulgari), schimbat prosoapele cand le lasai jos, lenjeria schimbata la 3-4 zile
- pozitionarea hotelului intr-o zona linistita (avand in vedere ca am mers cu copil de 10 luni)
- destul de aproape de mare (daca stiai scurtatura)
- mancarea destul de diversificata, insa cel putin dimineata s-a repetat in fiecare zi (omelta, oua fierte, oua okiuri, 3 feluri de carnati/crenvursti, 3-4 feluri de branza, rosii, castraveti, masline, paine prajita in ou, ceva iahnie de fasole ce se servea pe toast, vreo 3 feluri de salate cu maioneza, iaurt simplu si cu fructe, ceaiuri 2 feluri, cereale, 2 feluri de compoturi, dulceturi, unt...cafea capucino , cioco calda si cam asta cred ca era diminineata. Aveau si seara si la pranz cate 2 feluri de supe-ciorbe din care una era de legume si am putut dda lu bebe.
- personalul dragut;
- apa de la dozator buna
- multe sezlonguri la piscina (niciodata nu le-am vazut pe toate ocupate)
- la bufet (intre mese, adica de la 11-17 pe langa bauturi se servea pizza, `paste, prajiturele foitaj, portocale grepfruit)
- iti da tzarc pt bebe

Tre' sa adaug ca au fost si nemultumiti ca vezi doamne se repeta mancarea...acum...fiecare cu ce asteptari are. Eu am vrut o camera curata unde sa-mi culc copilu si sa nu mor de foame. ideea e ca nu am avut nimic de la mancarea lor si am incercat toate felurile. Asta a-propos de ce se spunea pe tripadvisor...Dar, repet...eu nu sunt pretentioasa


Nu mai corectez...ma cheama bebe...mai revin




Saru'mana,
Am o rezervare, impreuna cu familiotii(sotia si baiatul de 5,5 ani) la acest hotel si as avea cateva intrebari.
In camera, exista safe si al treilea pat(canapea sau fotoliu) e comod la dormit?
Cu parcarea cum e ?
Vederea la mare(pt.care am platit in plus)e chiar de la primul nivel-asa cum se lauda ei pe site- ?
Scurtatura spre plaja cam pe unde ar fi(pe langa ce hoteluri,terase...)si cat se face pe jos mergand lejer ?
Cam atat. Astept cu interes raspunsurile.



Salutare!
H.Elena, Nisipuri

1. Da, in camera exista safe (in dulap), dar nu ma intreba cat costa ca nu l-am folosit. Fotoliul pat este comod; a dormit in el baietelul (4 ani)prietenilor cu care am mers . Ei l-au impins langa perete si lipit de el, patul lor (pt siguranta).
2. Parcarea - nasoala treaba. Se afla chiar in fata hotelului si "intra" doar vreo 26 de masini lipite efectiv una de alta. Dar iti dau un pont. Parcheaza la Riviera si scapi de grija; este 4 leva (2euro/zi) si pazita (iti da detalii portarul de la hotel). Si inca ceva: prin aceasta parcare de la Riviera treci cand mergi pe plaja (pe scurtatura) si iti poti lasa in masina jucariile copilului, rogojini, umbrela etc)

3. Marea cred ca se vede doar de la Admiral de la etj 1. In rest e f multa verdeata. Noi am stat la 6 si era o vedere splendida. Recomand asadar etj 4-5-6 (6 e maximum)

4. Scurtatura este chiar in fata hotelului. Se coboara scarile (unele urate si neingrijite), faci stanga pe alee, traversezi strada si ajungi in parcarea de la Riviera, apoi...plaja. Lejer 5-6 minute maxim.

N. B
Nu parca masina aiurea ca ti-o ridica. Noi am parcat langa hotel si noroc ca noi fetele am ramas langa masini cat au carat baietii bagajele ca tocmai venisera smecherii sa ni le ridice.




Mersi de raspunsuri si sfaturi
Problema e daca poti sa-ti alegi camera atunci cand esti cu rezervare(am inteles de la altii ca te asteapta la receptie cu cardul de la camera in plic)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns macami spune:

Buna !
Azi mi-am luat bilet pentru statiunea Konstantin si Elena - hotel Sirius Beach. A fost cineva ? Astept impresii .
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

pana la urma a fost cineva care nu a avut scaunt ptr copil in masina?

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madairina spune:

Robert are 3 ani si 9 luni si nu a avut scauna de masina. Nu a zis nimeni nimic. Iar cu rovinieta am avut noroc ca au luat doar pentru o zi, au uitat sa mai cumpere cand am plecat. Teoretic rovinieta iti trebuie in ziua in care vii si in cea care pleci (in cazul in care nu pleci cu masina de la hotel).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

miri_b noi am avut scaun de masina, dar fetita noastra (1 an jumate) a stat mai mult in bratele bunicii ei. Politia ne-a facut o singura data semn, dar cand a vazut mai bine numarul de Romania, ne-au lasat sa trecem fara sa ne mai opreasca.


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri__b spune:

madairina, bee

Miri si David - 23.12.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Fetelor am venit si eu din Bulgaria, Sveti Vlas.Totul a fost super dar am venit cu un microb, de la piscina banuiesc doctorii si am stat un pic cu cea mica in spital.
Asa ca atentie pe unde mergeti cu puii la piscina ca nu se pun substante in masura in care ar trebui, preferati marea dupa parerea mea.
In rest totul a fost super, Nessebarul mi s-a parut cel mai frumos din tot ce am vazut in Bulgaria, complexul unde am stat super numai ca erau de uracat muuulte trepte de la plaja.
Pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Nu vreau sa intru in polemici cu nimeni, dar intreb fetele care nu folosesc scaun de masina pentru cei mici, v-ati intrebat cum reactioneaza corpul unui copil mic tinut in brate in caz de accident? Ar trebui sa vedeti o simulare ca sa realizati ca scaunul nu e un moft impus de niste polististi fara treaaba ci o necesitate! Citeva milioane merita viata copilului vostru, dar fiecare face cum crede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory1974 spune:

quote:
Originally posted by Delia

Fetelor am venit si eu din Bulgaria, Sveti Vlas.Totul a fost super dar am venit cu un microb, de la piscina banuiesc doctorii si am stat un pic cu cea mica in spital.
Asa ca atentie pe unde mergeti cu puii la piscina ca nu se pun substante in masura in care ar trebui, preferati marea dupa parerea mea.
In rest totul a fost super, Nessebarul mi s-a parut cel mai frumos din tot ce am vazut in Bulgaria, complexul unde am stat super numai ca erau de uracat muuulte trepte de la plaja.
Pupici tuturor!

Delia, Codrin si Iris



bine ai revenit! si noi o sa plecam in august la sveti vlas....tu la ce complex ai stat? cum e plaja?sint locuri de joaca pentru copii? daca ai pune si ceva poze ar fi super. sint tare curioasa sa aud mai multe detalii....
sper ca cea mica e bine

Mergi la inceput