Emisiunea Curat - Murdar !!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Ca unele femei devin sclave dupa casatorie e o chestie aiurea de tot,totusi sunt lucruri pe care le faci pt. ca asa simti.Te speli ca-ti spun altii?(Doamne fereste sa ajungi asa rau).Este un alt aspect care nu poate fi transat scurt pt.ca depinde de multe lucruri:de tine,de sot,de educatia ambilor,etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

quote:
Originally posted by wonderful

Ca unele femei devin sclave dupa casatorie e o chestie aiurea de tot,totusi sunt lucruri pe care le faci pt. ca asa simti.Te speli ca-ti spun altii?(Doamne fereste sa ajungi asa rau).Este un alt aspect care nu poate fi transat scurt pt.ca depinde de multe lucruri:de tine,de sot,de educatia ambilor,etc

Da , asa este

A Friend's love says:" If you ever need anything,I'll be there."
True Love says:" You'll never need anything;I'll be there."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

quote:
Originally posted by ellej



Deci mizeria la barbati mai treaca mearga (oare de ce? pentru ca sunt oricum porci? !?), dar pe aia s-o spanzuram. Nu ca as lua apararea unor nespalati, ca inteleg ca asta sunt (n-am vazut emisiunea cu pricina inca si nu stiu daca as vrea doar asa, ca sa ma simt eu mai bine), dar noi singure ne auto-discriminam dupa care tipam de zor ca barbatii ne considera inferioare. Daca asa ne consideram singure, ei cum altcumva sa ne vada ? Jeez...

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
[/quote]

ellej,eu nu am zis aici nimic de barbati nici nu ma gandeam la ei cand am scris mesajul ,poate ai inteles gresit .
mie nu-mi venea sa cred ca era asa jeg in casa unei femei pt ca eu nu concep asa ceva .
Crede-ma pe cuvant ca am fost in case unde locuiau baieti singuri si era curatenie luna ,iar in studentie unele camere ale baietilor erau mai curate decat acolo unde stateau fete.
eu cred ca totul tine de igiena fiecaruia ,si de cei 7 ani deacasa.

SOSO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Soanso, eu sunt de acord ca e greu de conceput ca CINEVA sa stea in mizerie, dar sincer nu inteleg mentiunea de "casa in care sta o femeie". de ce nu in care locuiesc OAMENI?
Sau mai spunea cineva "barbatul e oglinda femeiii" si daca nu-l ingrijesti "ce rost mai ai". Sorry, dar ma umfla ransul. Eu traiesc cu impresia ca rostul meu pe lume trebuie sa fie ceva mai mult decat sa spal un crac de izmana. Ma rog, ca fac si asta (pentru ca VREAU EU) e cu totul altceva, dar nu e ceva care sa ma defineasca pe mine ca individ.

Am inteles ce voiai tu sa zici, dar din postarea ta reiese ca o femeie nespalata e mai rau decat un barbat nespalat. Ori eu consider ca e la fel de rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

quote:
Originally posted by ellej

Soanso,
Am inteles ce voiai tu sa zici, dar din postarea ta reiese ca o femeie nespalata e mai rau decat un barbat nespalat. Ori eu consider ca e la fel de rau.



pai scuza-ma ca te intreb dar aia de pot numi "oameni" ,
si femeia aia nu trebuia sa ia atitudine ,a preferat sa stea in jeg daca sotu nu a zis nimik ,s-a complacut in situatia aia de "rahat".

SOSO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by soanso

quote:
Originally posted by ellej

Soanso,
Am inteles ce voiai tu sa zici, dar din postarea ta reiese ca o femeie nespalata e mai rau decat un barbat nespalat. Ori eu consider ca e la fel de rau.



pai scuza-ma ca te intreb dar aia de pot numi "oameni" ,
si femeia aia nu trebuia sa ia atitudine ,a preferat sa stea in jeg daca sotu nu a zis nimik ,s-a complacut in situatia aia de "rahat".

SOSO



Da, s-au complacut amandoi, deci sunt de condamnat in egala masura.

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Ellej,ti-am trimis mail-ul,din cauza sublinierii nu sesizam slash-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Cei jegosi sunt nesimtiti dar cum ii consideram pe cei maniaci de curatenie?Bolnavi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ma,nu stiu daca ati vazut emisunea de aseara,dar mie imi este absolut imposibil sa cred ca a fost real!Nu se poate asa ceva!!!!!In casa aia riscai sa te imbolnavesti raaaau de tot!Nu este posibil asa ceva!

"La vita e bella"
poze
marea inghetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Eu nu am putut urmari emisiunea.Mi s-a facut greata... yac

Ile 37 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 03 sapt.


Mergi la inceput