Emisiunea Curat - Murdar !!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Eu in seara asta nici nu cred ca ma mai uit. Mi-a ajuns emisiunea de saptamana trecuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

toata saptamana trecuta am auzit comentarii despre emisiunea aceasta "curat murdar" ,nu am vazut-o dar din ce am auzit si am citit aici eu sincer nu as putea crede ca exista asa ceva intr-o casa unde locuieste o femeie!
am inteles ca misunai molii vii peacolo,mizerie de nedescris in casa,mucuri de tigari peste tot prin casa ,baia si bucataria jeggggggggggggg,oare chiar e posibil asa ceva,eu inclin sa cred ca NU!

SOSO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

quote:
Originally posted by wonderful

cred ca e facatura pt. ca oricat de jegos ai fi iti dai seama de asta si nu prea vrei sa te stie toti



Iubita...as vrea sa cred ca sunt facatura chestiile astea, dar sotia varului meu asa avea lucrurile in dulap(asa le si "vara" in geanta cand plecau undeva)si a spalat cu masina, a scos hainele si le-a lasat pe o masa langa masina de spalat pana au prins miros de mucegai.
Alta mare doamna de la noi din oras cand a primit "vizita" executorului si mobila i-a fost mutata de langa perete s-au gasit intre canapea si perete chilotei cu pata rosie, cred ca intelegeti despre ce era vorba.Si am mai vazut destule persoane cu pretenti, iar cand isi deschideau dulapul sau sertarul imi era mie jena sa ma uit.Nici eu nu le aranjez cu centimetrul, dar totusi...respectul se mai si invata, iar daca nu ai respect nici pentru tine....
PS:...am uitat sa va spun ca si aici sunt oameni jegosi, care in casa au o mizerie de nedescris.
DA am fost si eu intr-o casa in care zburau moliile, imi deschideam geamantanul sa iau ceva si il inchideam repede la loc.Si hainele stateau gramada in cada de spala(nu inmuiate), iar pe cuier eerau vara, haine de iarna, pe care se construise deja un ecosistem.Persoana(femeia)ne spunea intotdeauna "Ce bine ca ati venit ca va asteapta gramada de haine"...si nu vreau sa spun ca este dintr-o anumita zona a tarii deoarece peste tot exista padure cu uscaturi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

Pai ce sa mai vorbim. Deci exista , se poate ca sa spun asa. Nu credeam ca exista asa ceva,nu mai am cuvinte.

A Friend's love says:" If you ever need anything,I'll be there."
True Love says:" You'll never need anything;I'll be there."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

quote:
Originally posted by soanso

toata saptamana trecuta am auzit comentarii despre emisiunea aceasta "curat murdar" ,nu am vazut-o dar din ce am auzit si am citit aici eu sincer nu as putea crede ca exista asa ceva intr-o casa unde locuieste o femeie!
am inteles ca misunai molii vii peacolo,mizerie de nedescris in casa,mucuri de tigari peste tot prin casa ,baia si bucataria jeggggggggggggg,oare chiar e posibil asa ceva,eu inclin sa cred ca NU!

SOSO



Deci mizeria la barbati mai treaca mearga (oare de ce? pentru ca sunt oricum porci? !?), dar pe aia s-o spanzuram. Nu ca as lua apararea unor nespalati, ca inteleg ca asta sunt (n-am vazut emisiunea cu pricina inca si nu stiu daca as vrea doar asa, ca sa ma simt eu mai bine), dar noi singure ne auto-discriminam dupa care tipam de zor ca barbatii ne considera inferioare. Daca asa ne consideram singure, ei cum altcumva sa ne vada ? Jeez...

Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu.
If God created us in His image we have certainly returned the compliment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana2580 spune:

Salut!
Sa stiti k exista asa ceva.
Tipa cu pricina din prima emisiune a fost si ea tot ospatar dar nu pot sa dau numele(a fost ospatar la un hotel din bucuresti).
Blonda e medic dermatolog iar bruneta e guvernanta la un hotel din bucuresti.
Dar oricum tre' sa fi de o nesmimtire sacra, k sa stai in asa mizerie.Kt m-am uitat la emisiune am avut asa o stare de !
Oricum k femeie pe tine tre' sa te intereseze ksa si cum iti iese barbatul pe strada(park eu stiu k barbatul e oglinda femeii, poate ma insel iar dak ma insel va rog sa ma corectati)si nu sa te trezesti la ora 12 - 13 si sa te faci "DRAGUTA". Sotul sau prietenul sau ce o fi el, in conditiile in kre tu k femeie stai aksa si n-ai copil ktel purcel ar trebui sa aiba mankre facuta, nu :"lasa k am vb cu prietenii si mergem la biliard si mankam acolo sau pe la vreo pizzerie......".

Oricum si knd lucra ea se vedea pe fata ei k munk nu e de ea, drept urmare dupa nici vreo daua luni a fost data afara, deci concluzia o trageti singure....
Nu stiu dar ati vazut kta nesimtire... knd a intrebat-o dr. dermato dak la ei in ksa vin prieteni, ce a raspuns:"DA, VIN SI FAC SI EI LA FEL-MIZERIE"
Nu stiu ce sa mai zic dar asa ceva e inadmisibil
Dak tu k femeie nu faci nimic in ksa aia cine sa faca? baiatul ala dupa ce vine de la servici? Pai pana la urma kre mai e rostul tau de femeie?
Auziti luummmmmeeeeeeeee! " Lasa guri, ia si tu kmasa aia asa mototolita k eu dorm k ............! Nu spunem k ce k sa nu ne luam avertisment, dar stiti voi k ce.
Deci in alta ordine de idei sa stiti k exista si astfel de specimene si as mai putea sa va povestesc multe de prin kse, k am mai fost si pe la alte lumi nu cele kre le dau la prima!
Si va rog sa ma scuzati, dar referitor la faptul k amandoi ar trebui sa faca curat intreb iar " DAK STAI AKASA SI N-AI ALTA TREABA DE CE TRE' SA VINA EL DE LA SERVICI SI SA TE ANGRENEZE PE TINE IN TREBURILE KASEI?
Lummmmmmmmeeeeeee! kta nesimtire!
Sa le fie rusine!
La acea emisiune m-am uitat impreuna cu sotul, sincer nu pot sa reproduc ce a fost la gura lui..........!
Hai k am vb prea mult!
Va poop si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

loredana asta nu e mesenger, e forum, poate renunti totusi la toate prescurtarile ale...


in plus barbatul NU e oglida femeii... ca are si el tot doua maini sa isi spele, calce, gateasca... nu ca as scuza nesimtirea aleia din emisiune

poate candva secolul asta o sa renuntam sa mai consideram ca treburile gospodaresti sunt apanajul exclusiv al femei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canne-marie spune:

Buna,beyyyyyy da ce zice-ti de emisiunea de aseara,cu MOSUL si BABA.
Am ramas masca si de BABA ,dupa ce ca avea o casa super jegoasa si imputita ,cu mancare sticata in cuptor,mai avea si un tupeu fantastic si o obraznicie crasa.Auzi lumeeeeeeeee ce zice, citez:" Ca ce cauta-ti prin toate astea ale mele,ce vam dat eu voie ?".Pai bey, dupa ce ca ai cel mai mare jeg in casa si saraci te scot din el ,mai ai si tupeu sa comentezi !
Vorba lu MOSU,BABA numai televizor si politica pe paine manca,o punea sa-i faca si lui prajituri si deabea se ridica sa le faca,aaaa nu zic ca si el o ardea original cu si avea casa plina de PUICUTE GOALE,am mai ras si cu sotu,iauite-l pe MOSU isi clateste ochi la PUICUTE.
Vorba aceea :" CINE SE ASEAMANA SE ADUNA "

Va las si mai vb despre asta.

annes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belutza spune:

N-am vazut emisiunea cu pricina . Am preferat sa ma plimb prin mamaia decat sa ma uit la asemenea elemente de oameni. Sa stea ei in mizeria lor ca se pare ca stau bine. Nu-i deranjeaza.

A Friend's love says:" If you ever need anything,I'll be there."
True Love says:" You'll never need anything;I'll be there."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wonderful spune:

Cand e emisiunea?Ori am ratat-o?Am pierdut ceva,era sa zic interesant?

Mergi la inceput