Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Pussi, succes si , te asteptam cu vesti bune

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Jasmin, ma bucur sa te vad din nou pe forum. Cum ti se pare Spania? E asa cum te-ai asteptat? Ce pacat ca nu poti sa ramai mai multa vreme! Dar lasa ca timpul trece repede si te intorci aici ca sa nasti. Ai facut o alegere buna. Sa stii ca n-o sa-ti para rau.Ai sa vezi ce curatenie e aici in spitale si ce frumos se comporta toata lumea cu tine. Sa nu-ti faci griji in privinta nasterii.
Cat despre visele pe care le-ai avut, sa stii ca e normal. Cred ca cele mai multe dintre femeile gravide au vise ciudate, dar stii cum se zice: visele cu noaptea vin si cu noaptea se duc. Nu le da atentie. Totul o sa fie ok. Si incearca sa nu fii ingrijorata ca nu-i face bine la bb.
Bucura-te de zilele de vacanta ramase!

te pup.sa ai grija de tine si de bb.

Crisstiana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Jasmin, si eu am perioade cand ragai foarte nasol, dar incerc sa ma abtin in fata celorlalti, insa cand ma trezesc singura acasa, e dezastru.Nu stiu de unde vin gazele acestea, dar nu sunt mereu prezente , apar si dispar, cel putin la mine. Poate depinde si ceea ce bei. Eu beau multa cola light fara cofeina, care e acidulata si imi provoaca aerele astea. Dar asta e, vin si trec.
Si apropo de faptul ca e baiat, sa stii ca pentru mine singurul lucru care conteaza e sa fie sanatos. Eu nu aveam preferinte in privinta sexului, dar sotul meu.... isi doreste neaparat o fetita. Si noi am asteptat 2 ani pana sa raman insarcinata, dar acum nu mai conteaza ce e, bine ca e.

Crisstiana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Crisstiana, da asa e, lasa ca sotul tau o sa se obisnuiasca cu ideea si poate chiar o sa se bucure la un moment dat.
Da, si eu ma abtin in fata altora, dar ma enerveaza senzatia pt ca simt si un fel de greata de mici proportii, o stare de disconfort. Eu in general nu beau acidulat. Dar bine macar ca stiu ca nu e ceva anormal, desi e neplacut.
In privinta nasterii aici, m-am interesat din timp, chiar si pe tine te-am intrabat si apoi am luat o decizie.
Ma bucur ca te simti mai bine si nu-yi mai e rau ca la inceput. Se vede lucrul asta. Sper ca acum poti intra mai des, sa nu mai ajungem sa intrabam de tine, in lipsa de vesti...

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky_mamica spune:

Buna fetelor,
Am vazut printre voi ca sunt mamici care au aflat timpuriu sexul bebelului si vreau sa le intreb ce fel de eco au facut?
Eu pana acum am facut doar eco normala si nu se vedea prea bine bebelul dar sa se mai vada si altceva.
Astept raspuns.
Pupici
Miky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Buna seara mamici!
Geany, eu cred ca mancarimea era de la candidoza, nu de la Gynozol. Si eu am probleme cu ragaielile, iar arsuri am inca de la inceputul sarcinii. Am mai scapat oarecum de ele, ca nu mai mananc aproape deloc mancare gatita, in special prajeli si sosuri. Asta trebuie sa-mi prinda tare bine si la greutate. Banuiesc ca nu a mai luat nimeni 10 kg, ca mine. sau,........da???!!
adra_bell 17+ cu Eva-Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Jasmin, dar de unde vor sa stie sefii tai asa exact ce fac femeile in Spania? Sincer spus mi se pare o mare nesimtire din partea lor... In Austria, este interzis prin lege ca femeia sa lucreze cu 8 saptamani inainte de DPN si 8 saptamani dupa data nasterii reale. Perioada asta se cheama tradus chiar "protectia mamei".

Eu de cand sunt insarcinata nu ma pot uita la unele filme, ca de exemplu ala cu Will Smith, in care ajunge pe strada cu baietelul lui. Sau filme unde mor sau sunt raniti copiii!

SI am si eu vise ciudata, triste...

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Micky, eu mi-am facut eco morfologica de trim I, la un medic particular, la cerere pentru ca cei de la spital unde mi s-a facut o eco normala nu m-au trimis nicaieri. Au zis ca totul e ok, dar eu am avut unele dubii asa ca m-am prezentat la un medic particular si am cerut eco morfologica de trim I. Dar din cate stiu nu e obligatorie, cea de trim.II e mai importanta. Iar eu o facusem ca sa lamuresc unele suspiciuni, nu pentru a afla in mod special sexul copilului.
In Romania, cred ca e la fel.Trebuie sa ceri tu sa ti se faca eco morfologica trim.I la un cabinet particular, dar iti va spune sexul cu marja de eroare. Aici mi-au spus ca e baiat 100%. Si chiar sunt convinsa. Daca esti curioasa poti vedea cum a iesit la mine eco. Uita-te pe primul rand coloana a treia, la pozele de la eco si ai sa te convingi ca verdicul e 100% adevarat. Eu o sa am baiat.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/banfi_adela/my_photos

Crisstiana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Adina, eu lucrez pt o firma spaniola, sefii mei sunt buni in felul lor, dar sunt cam ciudati uneori si zgirciti, au alta mentalitate. Sunt foarte suspiciosi, am avut un coleg spaniol care i-a cam inselat, eu le-am cistigat increderea (desi a fost cam greu, mai ales dupa ce si-au dat seama ca acela ii insela) dar acum se simt cam pierduti fara mine (i-au spus lui Dan ca fara mine sunt ca ologii) si le este teama sa angajeze pe altcineva, etc... De asta sarcina mea ii cam incurca, dar n-am ce sa le fac.
Da, am auzit ca multe femei incep sa aibe vise ciudate in sarcina, din cauza stresului si a gindului cum va merge sarcina, a temerilor. E normal.

Pussi, nu te-ai intors?

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

fetelor, gata, s/a elucidat misterul...
o sa fiu soacra mare...:)
nume inca nu am, stati linistite.
o sa rog sa imi puna si mie pe prima pagina caruciorul d erigoare.
in leg cu listeria, dupa numeroase tel data in stg si in dr, inclusiv de dnu dr Iosup, voi lua augmentin, 1 la 12 ore.asta e, acum.sper sa ii faca mai mult bine lu bebe decta bacteria aia tampita.
v/am pupat.


19+ si gimnastul/a

Mergi la inceput