Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Victo, felicitari pt baietel!!!!

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

buna dimineatza...
cred ca am cazut din pat!nu mai am somn....
victo - felicitari pentru printul mostenitor!
pussi - ce vesti ne dai????????
pupici dulci tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

Buna seara mamici!
Geany, eu cred ca mancarimea era de la candidoza, nu de la Gynozol. Si eu am probleme cu ragaielile, iar arsuri am inca de la inceputul sarcinii. Am mai scapat oarecum de ele, ca nu mai mananc aproape deloc mancare gatita, in special prajeli si sosuri. Asta trebuie sa-mi prinda tare bine si la greutate. Banuiesc ca nu a mai luat nimeni 10 kg, ca mine. sau,........da???!!
adra_bell 17+ cu Eva-Elena


ragaielile nu sunt numai de la ceea ce bem (acidulat)si de la ceea ce mancam ;eu am obs. la mine: chiar si de la fructe patesc(si ele au acizi)nu tot timpul, dar se intampla!
cat despre greutate...am tot vb. can lasi sala de gim. si stai mult mai linistit nu mai depui efortul dinainte pt.bb sa fie bine tu continui sa mananci ca de.. org iti cere incontinuare chiar m. mult e normal sa pui kg... la inceput eram bucuroasa ca am pus dor 3 kg dar acum pun un kg la sapt. de asta ce mai zici?

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

buna dimineata!!

vesti bune colul are 4.2 cm in linie dreapta si 4.8 cm ..arc de cerc masurat asa ca la valoare asta nici vorba de cerclaj. Nu va fac teoria colului acum, dar cica cu stat la pat o duc sigur pana la capat fara cerclaj . Si vestea nr. 2 Titi de la etaj si cel jucaus si mai mare e fetita. Statea cu mainile in sus apropiate de parca se ruga la DD! La tati nu-i mai ajungi la nas decand are fetita La Titi de la parter nu s-a vazut, adica n-a vrut sa ne arate , era prea preocupat cu suptul degetului!In timp ce eram acolo s-a intarit si burtica..m-a vazut, a zis ca nu-s contractii ..e o tensiune abdominala data de ligamente, e crestera prea brusca pt. mine!
revin cu ...........



PUSSI 14+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

pussi - ce bine...super. felicitari si pentru fetitza.
noi o "taiem" in parc.
pupici dulci.
gaby 19+ eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

mikuta, pufulet azi noapte n-am putut dormi de fericire
jasminsi eu ragai de numa..si de 2 ori
gabitu aici e asa urat, ploua

sa va povestesc cu colul:
- prima masuratoare: 6 cm: eronata, e valoare de virgina, si s-ar putea sa fi fost asa de mare la vezica plina si putina eroare in masurare!
- a doua: 3.34: clar eronata,



PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbontos spune:

quote:
Originally posted by Marcelle

Dragi Gravidutze,

Sarcini usoare si bb-ei sanatosi pt toate.

Am si eu o intrebare la voi.
Am o mica problema cu o "mancarime pe undeva" si as vrea o crema care sa fie buna si in sarcina. Ne dorim de vreo 9 luni sa concepem al doilea bb dar inca nu vrea sa apara pe la noi.
As vrea sa imi cumpar un unguent, dar poate stiti voi vreumnul, poate ati folosit careva ceva, ca nu as vrea sa iau ceva ce nu e cazul sa folosesc.

Merci mult pt raspunsuri.


Marcela si Bianca cea cuminte (05.07.2004)



Marcela, ar trebui mai intai sa stii cauza. Si eu am avut probleme inainte de sarcina. La mine era vorba de o condidoza. A fost asociata cu manacrime, usturime, inflamarea labiilor, aparitia unor "bobite" pe labii. Orintr-un examen de secretie poti afla despre ce e vorba. Aftfel e cam greu sa dai cu o crema. Mie ginecologul mi-a prescris tablete de Nizoral (din care a luat si sotul - altfel degeaba facem tratamentul ...)si ovule. Nizoralul il gasesti insa la farmacie si sub forma de unguent, pe care il aplici in zona genitala.
Acuma vezi tu cum te simti, eu cred ca bine ar fi sa faci acea analiza de secretie de care ti-am zis si sa consulti un ginecolog.

Te pup, Mihaela!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Felicitari Pussi, ce ma bucur ca totul e bine si nu trebuie cerclaj.

Dar acum fa-ma sa inteleg, vei avea pereche sau titi care era baiat data trecuta s-a transformat in fata?


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna dimineata ce fac fetele?
Pussi si ma bucur tare mult ca totul este bine si eu ca si darleena te intreb fetita este al doilea titel sau cel care era baietel sa demonstrat a fi fetita,oricum ar fi sanatosii sa fie sa se nasca la termen si sa ii bucure pe mami si tati.
Victo ptr baietel si sa fie sanatos sa creasca mare

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Victo ce cascata sunt, sa-ti traiasca



19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput