Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..he he he cred ca de abia astepti sa papi ....diverse chestii
ROX..pei fa nani..sau bea o gura de cola..

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..fetelor stie careva cat costa dozarea cu anticorpi la institutul de hematologie??

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

gata, de acum mananc numai la mine.cum pot cum nu pot, voi gati eu si in camin...vine si sesiunea, asta e..dar bebe e mai imp..si nu mai vreau antibiotice. listeria sa ramana morta de tot..:)
va pup, ca plec la cumparat ingredtiente. nici macar sare nu am..:)

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

nani nu pot sa fac decat in papuci, ca sunt la servici. da ceai verde navem voie?

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by roxxi

nani nu pot sa fac decat in papuci, ca sunt la servici. da ceai verde navem voie?

17+


eu asa stiam ca ceai verde nu prea e voie in sarcina din cauza continutului de cofeina. dar nu cred ca un ceai doua pe saptamana poate sa faca mai mult rau decat aceeasi cantitate de cafea...eu am baut vreo cateva ceaiuri verzi pana acum datorita efectului laxativ :(



adalia 17+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ROX nu stiu cu ceaiul verde..da-i si tu un google la plante in sarcina..nu stiu ceva de genul asta..nu am auzit nimic de ceaiul verde..da ce-ti veni cu el??...

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

VICTO..succes la cumparaturi si spor la treaba la bucatarie..eu prajesc si niste "pestic" ca merge cu lamaie

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

fetelor, aveti o viteza la scris: de vreo doua ore incerc sa recuperez de la capitolul 32 de unde am ramas cu cititul si abia acum am reusit.

noutati nu prea am decat ca sufar de hipoglicemie, hipocalcemie si un usor grad de anemie, care, combinate, dau nesuferitele de oscilatii de tensiune arteriala si puls ridicat. dar, in rest, suntem bine...col inchis, 3 cm - ar putea fi putin mai lung, dar la energia mea mai greu.. probabil inainte de a pleca in 6 iulie in italia cu masina, o sa ma odihnesc mai mult ca sa se mai lungeasca putin :)


chiar daca la eco de joia trecuta nu s-a vazut sexul bulgarasului, eu sunt foarte linistita, si am sa ma bucur si de fetita, si de baietel la fel, chiar daca la inceputul sarcinii nu ma puteam impaca deloc cu ideea unui baietel.

am fost asa de fericita aseara, sotul meu s-a intors dintr.o delegatie in franta de o sapt..mi/a fost asa de dor de el, mai ales ca in ultimele zile ma trezeam la 5 dimineata din cauza insomniei...si , colac peste pupaza, am traversat si o perioada in care ma deprimam si plangeam mai des...am ceva probleme cu afacerea si nu prea pot sa le ignor ...

roxana, ramonela, , voi cum reusiti sa nu va implicati emotional in problemele firmei?



adalia 18+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ADALIA..nu stiam ca ceaiul verde are efect laxativ

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ADALIA..cine a zis mama ca nu se implica....de fapt ma implicam...pana mi-am dat seama ca orice as face si oricat m-as stresa daca e sa se intample ceva naspa sau sa nu mearga treaba tot se intampla....ce sa spun m-a afectat mult cand mi-au spart firma ..dar mai mult m-a afectat faptul ca bebe m-a simtit suparata si a fost agitat toata ziua..atunci mi-am dat seama ca nu merita nimic..si nu ma mai stresz..le iau pe toate asa cum vin..bune, rele..mai mult rele decat bune..dar asta e..trebuie sa fim putin mai dure cu noi insine si mai egoiste sa ne gandim numai la noi si la bebe si sa vezi ce bine o sa fie..

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput