Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Olim, desi cu intarziere, vreau sa iti urez LA MULTI ANI!!!! Sa fii fericita si sa ai o sarcina usoara pana la sfarsit si un bebe sanatos. Si poate ne mai dai si noua cate un semn de viata sa stim ca esti.

IrinaGhita BINE AI VENIT! Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos. Felicitari pt bebelina Elena Nicola.

Roxana eu stiu ca nu e voie pe bicicleta prea mult ca presezi colul, dar sincera sa fiu anul trecut cand mergeam eu la sala am vazut o gravidutza care fusese sa faca exercitii pe bicla dar usor si putin, si inainte facuse altceva dar nu stiu ce, adica altfel de exercitii.

EU MOR DE CALD!!!!!!!!

Anca 20+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

multumesc ANCA..am zis ca mai astept si intreb doctorul inainte..
..fetelor voi ati intrat vreodata la prematuri??...sunt mamici care au nascut si in saptamana 24 , 26...Doamne..m-a luat o frica...

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaooooooo ... revin si eu in forta dupa ce am citit aproape 2 capitole .

Parca vorbeati pe-aici de mare, plaja (sau am incurcat eu borcanele) ... am primit unda verde de la medic (bineinteles, cu recomandarile de rigoare) si tocmai am fost in week-end-ul trecut la Venezia/Cavallino si ne-am simtit excelent ... Am prins vreme buna, am stat mai mult sub umbrela, cazarea excelenta, compania de asemenea (am fost un grup de 9 pers.) ... am avut si un mic episod mai neplacut pt. mine (diaree si dureri de burtica, dar au trecut).
Asta a fost un anticipo de vacanta ... care va fi in august in RO.

pussi - felicitari pt. fetita si baietel !!!

bb - nu, nu esti singura care faci valizele inainte cu o sapt. Eu de obicei scot tot ce am intentia sa iau sau ce cumpar si le las pe masa la vedere ... si cu vreo 2 zile inainte de plecare le bag efectiv in valize, genti ... Te inteleg perfect ..

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

RGE eu spuneam ca fetita mea are 500 de grame.Dupa aceea l-am intrebat pe sotul meu ca sigur a zis atata,sau am inteles eu gresit.Si a zis ca 500 g a zis.Eu mananc destul de mult si nu ma ingras,inseamna ca totul se duce la Bea.Lasa,nu-i nimic,ea sa fie grasuta,nu eu.Oricum se zice ca slabutele fac copii mari.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia



ramonela,, asa am auzit si eu...o colega de/a mea a plecat in sarcina de la 43 kg la peste 1.70, a pus vreo 20 kg si a nascut o fetita de 4.1 kg...acum arata la fel de bine (de slaba) ca inainte.



adalia 17+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

fetelor ati adormit??..eu fac supa de rosii

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

supa de rosii...super bun...
auziti, da noi ceai verde avem voie sa bem? ptr c anush ce sa fac, dar pe mine somnul asta care ma ia dupa pranz ma termina!!!!
voi cum va descurcati cu el?


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Se pare ca supa de rosii e la loc de cinste in odiseea noastra ... si bb e mare fan ca pe ea am auzit-o des de supa asta. Eu acum as manca o ciorba de burta ... mmmm .. incep sa mi se aprinda beculetele ... imi vin poftele .

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..miami bun si eu am papat ieri ciorba de burta..si mici

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

feteleeee mie somn heeelp

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Pai cred ca am sa-mi fac si eu ciorba de burta ... zilele astea ... ca tre' sa iau tot necesarul.

Mi-am facut o lista luuuuunga cu toate poftele astea pe care le pot satisface in RO .. nu vi le scriu aici ca sa nu imi iau iar penalizari ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput