Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

BB pei poate mi-ar prinde bine cineva care nu e prieten cu animalele..ca se pare ca si prea mulat prietenie strica..te trateaza cu "codita" pe urma
BB de ce nu te apuci de bagaje??...sau le-ai terminat deja?..fa o lista cu ce-ti trebuie la tine..vezi sa nu uiti analizele, medicamentele, sa ai tot la tine

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Buna, fetelor, sa stiti ca va citesc.

Irina, e adevarat ca e greu cu gemeni, dar e si frumos, pina la urma lucrurile frumoase te fac sa treci usor peste greutati si ajungi sa-ti dai seama ca merita efortul... Si la urma urmei, ce e usor in viata asta? Pina si unul singur e dificil sa cresti, dar toti ne asumam cu drag riscurile si greutatile, altfel nu ne-am mai inmulti, n-ar mai avea nimeni curaj sa faca copii din cauza greutatilor, nu? Eu cred ca astia si-ar vedea mai bine de vietile si familiile lor, inainte de a da sfaturi. Mie momentan nu mi-a zis nimeni c-o sa-mi fie greu, dar daca mi-ar zice cineva ceva cred ca as exploda... Eu cred ca sunt doar invidiosi, dar ar cam trebui pusi la punct...

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

fetelor..tocmai am vb cu o mamica care mai are fix o luna pana la nastere..si pana acum a luat 10 kg..nu s-a abtinut de la absolut nimic ..a mancat de toate..insa a facut gimnastica..asa ca saptamana asta voi incepe si eu ca nu mai tine smecheria...credeti ca am voie sa fac bicicleta??..

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by RGE

BB pei poate mi-ar prinde bine cineva care nu e prieten cu animalele..ca se pare ca si prea mulat prietenie strica..te trateaza cu "codita" pe urma
BB de ce nu te apuci de bagaje??...sau le-ai terminat deja?..fa o lista cu ce-ti trebuie la tine..vezi sa nu uiti analizele, medicamentele, sa ai tot la tine

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



rox, toata lumea care ma aude ca am inceput sa fac bagajele cu o sapt inainte zice ca-s nebuna..... incerc din greu sa ma abtin, dar asa in mare stiu ce am de luat,am listute
rox sincer nu cred ca e voie pe bicicleta

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Roxana, eu ca si BB, cred ca nu e voie bicicleta. Si eu vreau gimnastica, poate chiar de saptamina asta, ca vin acasa... Te incumeti? Ca nu prea as vrea sa merg singura...

bebe si burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetele eu v-am pupat!!! plec la cumparaturi, sa vedem ce mai avem nevoie pt plecare si sa ne mai rezolvam treburile! ne auzim mai tarziu!! pupici multi!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

pupici BB..spor la shopping..ca stiu ca nu-ti place

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

jasmin...eu vreauuuuuuuu...dar tot la fel mi-e lene sa merg singura..

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Buna, sunt o graviduta in 14 saptamani si avand sindromul antifosfolipidic, incepand cu saptamana 20 va trebuii sa fac clexan injectabil zilnic, inclusiv dupa nastere. Pe unde am intrebat la farmacii mi s-a spus ca nu ar mai fi compensat (dar nu erau prea sigure), si avand in vedere costul extrem de ridicat 25 RON o fiola (25 RON X 250 ZILE = 6250 RON) O SUMA IMENSA.

Voi ce stiti, este compensat? A luat cineva in ultimul timp compensat sau gratuit? Astept raspunsul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Buna
Este cineva pe aici?
Fetelor m-am cantarit dimineata si soc........+4 kg ,mi-am stricat toata ziua .
Pup

anca 19+

Maria
poze






Anca, daca te consoleaza cu ceva, si la mine sunt tot 4+ ..deci nu esti singura...dar, dupa parerea mea, este un surplus rezonabil.


adalia 17+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput