Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxxi spune:

multumesc ptr rapsunsuri.,..pei mie somn tot timpul la pranz si cafea nu pot s amai beau deloc...off


17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ROXXI..imi pare rau ..dar chiar nu stiu cum te-am putea ajuta..
ADALIA..sa sti ca multe mamici mi-au spus ca in perioada sarcinii au avut parte numai de vesti proaste..si am zis ca toate se intampla cu un scop..daca asta e pretul pe care trebuie sa-l platesc ca sa am un bebe sanatos..fac orice...

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Se pare ca supa de rosii e la loc de cinste in odiseea noastra ... si bb e mare fan ca pe ea am auzit-o des de supa asta. Eu acum as manca o ciorba de burta ... mmmm .. incep sa mi se aprinda beculetele ... imi vin poftele .

Petronela

puiutul mult dorit !!!!





gata am ajuns si eu aks!!
petro ce mai faci?? vad ca nu sunt singura care pregateste bagajele cu o sapt inainte
ai o memorie super, eu am fost cu supa de rosii dar mi-a trecut , acuma sunt cu pepenele rosu, azi noapte am mers de 5 ori la toaleta.... de la cat am mancat!! mi-a luat sotzu' un pepene de 10 kg sa fie sigur ca imi ajunge zilele astea

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Salut burtoaselor ,

am venit si noi de la mare, am stat o saptamana sub umbrela, am citit un teanc de carti, si acu sunt relaxata si vesela nevoie mare.

Maine merg la eco morfo de trim II, trebuie sa ma uit dupa ceva valori anume? Ce recomandari de analize sa-i cer doctorului?

Voi merge si la gimnastica la Giuly, la chinetoterapeut, face pt gravidute, mai vine cineva cu mine? Cursurile sunt de dimineata, eu pot de la 9-10.
Si nu mai omenta Pussic, ca pe tine nu te iau, ca nu esti cuminte!
RGE, ceaiul verde e diuretic, e recomandat in curele de slabire, de aceea nu e bun in sarcina. Deshidrateaza.

Shery 20+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dany 2007, bine ai venit la noi! sarcina usoara iti doresc !! imi pare rau dar nu stiu sa iti raspund la intrebare! poate stiu fetele! aaaaaa...sau ....intra pe site-uri unde sunt liste cu medicamentele compensate, acolo vei gasi!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by roxxi

feteleeee mie somn heeelp

17+



la radio au spus ca un mar trezestemai tare decat o cafea!

Shery 20+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

quote:
Originally posted by RGE

fetelor ati adormit??..eu fac supa de rosii

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



Da-mi si mi ereteta please, mi-i o pofta!

Shery 20+ Alesia

my precious
eco-uri
burticuticuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Da, vreau si eu reteta de supa de rosii ...

sheri - unde ai fost la mare?

bb - si mie imi place la nebunie pepenele ... cu sau fara paine. Eu sunt bine ... mai tre' sa recuperez putin somn ... ca m-a cam obosit marea si mini-vacanta asta. Dar a fost fff placut.



Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

petro mie nu imi place deloc cu paine...., dar am un "exemplar" acasa care mananca pepene cu paine

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..mei fetelor..daca vreti reteta de supa de rosii...sa nu ma injurati eu vi-o dau dar a mea e usoara rau ca e inventie propie....eu pun multe legume..le bag la robot...ceapa, leustean sau patrunjel, ardei gras, morcovi, rosii, dovlecel sau un cartof....si le pun la fiert cu apa..la final adaug fideaua si putin ulei...

ROXANA 22+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput