Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

roxana asa stiu si eu!

fetelor am ajutati si pe mine intr-o problema? cum poate verifica o persoana daca i-au fost platite conbtributiile la sanatate (avand in vedere ca filiala la care lucreaza se desfinteaza, ea fiind insarcinata si toate documentele sunt in alta localitate!!). plssss

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik






daca angajatorul are datoriile la buget platite??? pe site-ul ministerului de finante! sunt puse toate, TVA, somaj..Trebuie sa sti numele angajatoruil si R...



PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

quote:
Originally posted by RGE

a..si inca ceva...diferenta de kg intre dimineata si seara e destul de mare...cand trebuie luata greutatea ca sa sti exact cat ai luat??

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"



Cand iti convine tie mai mult


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Sa stiti ca si eu m-am gandit ca am inteles gresit greutatea bebelinei,poate si ea a gresit.Atunci aveam 18 saptamani si 5 zile dupa ultimul UM,dar ea a zis ca dupa masuratorile ecografului as avea 20,21 de saptamani.Si lungimea era 20-22 de cm.Si a zis ca e lunguta si subtire.Si eu cred ca totusi a gresit greutatea sau nu am inteles noi bine.Deci nu va faceti probleme ca al vostru are numai 200 si ceva de grame,ca poate atata are si Bea.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by dany26

PUSSI FELICITARI pt perechea perfecta care o ai in burtica!!

17+ [beietel] ANDREI






PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna fetele!eu sunt asa pleostita azi din cauza caldurii ca parca si sa umblu prin casa mi se pare prea mult,am asa o stare nasoala,si mai ales ca la sfarsitul asta de saptamana am avut parte de niste nervi ingrozitori.toata lumea cu care ma intalneam si le ziceam de gemenii mei imi ziceau vai de tine,ai incurcat-o,DOAMNE ce ai sa te faci tu,ca vai de capul tau ce te asteapta...eu nu stiu da parca mi-ar creste altii copiii asa vb unuii si ce ma dispera.adica nu ma plang eu si nu imi e mie frica de ce o sa fie si se trezesc altii sa faca pe atotstiutorii,of asa ce ma irita remarcile de genul asta....ma iertati fetelor dar v-am zis ca am o stare proasta.

PUSSI felicitari iubita,ce frumos pereche,sa fiti sanatosi si sa va bucurati de viata impreuna.

20+ cu si unsurpriza


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..multumesc frumos DARLEENA...m-am mai linistit acum

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Irina stai linistita mama ca de dastia dai pe toate drumurile,voi sa fiti sanatosi si sa ai o sarcina usoara.
Care dintre voi a facut BHCG la Victor Babes ca am o candidata?


anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

buna fetele!eu sunt asa pleostita azi din cauza caldurii ca parca si sa umblu prin casa mi se pare prea mult,am asa o stare nasoala,si mai ales ca la sfarsitul asta de saptamana am avut parte de niste nervi ingrozitori.toata lumea cu care ma intalneam si le ziceam de gemenii mei imi ziceau vai de tine,ai incurcat-o,DOAMNE ce ai sa te faci tu,ca vai de capul tau ce te asteapta...eu nu stiu da parca mi-ar creste altii copiii asa vb unuii si ce ma dispera.adica nu ma plang eu si nu imi e mie frica de ce o sa fie si se trezesc altii sa faca pe atotstiutorii,of asa ce ma irita remarcile de genul asta....ma iertati fetelor dar v-am zis ca am o stare proasta.

PUSSI felicitari iubita,ce frumos pereche,sa fiti sanatosi si sa va bucurati de viata impreuna.

20+ cu si unsurpriza


-IRINA-



si la mine e la fel " CE GREU O SA-TI FIE!" deja fac alergie cand aud.... parca nimeni nu se bucura ci ma privesc cu o mila................



PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi eu ma bucur

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Roxana, a fost matur ! s-a nascut cu 2840 gr., l-am nascut f. usor, natural fara inducere, ceva! A crescut apoiu "ca din apa" in primele luni a luat cate 1-1,5 kg / luna numai din alaptat (cand media era parca de 750 g) . Si acum este foarte bine, nebunatic si istet (ma mandresc tare cu el...).
Pana pe la 36 saptamani inca nu se matureaza toate organele(desi si asta depinde de la copil la copil)- mai precis plamanii; de aceea, copilasilor prematuri trebuie sa li se administreze imediat dupa nastere un vaccin de maturare a plamanilor.
Roxana, important este sa o faci cam la aceeasi ora; eu ma cantaresc dimineata, inainte sa mananc si sa beau ceva, cantitatea de mancare si lichide din timpul zilei poate diferi...si da masuratori eronate..

Irina,Pussi, imi imaginez ce mandre o sa fiti cu doi gemeni!!!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput