Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

roxana asa stiu si eu!

fetelor am ajutati si pe mine intr-o problema? cum poate verifica o persoana daca i-au fost platite conbtributiile la sanatate (avand in vedere ca filiala la care lucreaza se desfinteaza, ea fiind insarcinata si toate documentele sunt in alta localitate!!). plssss

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik






Trebuie sa mearga la casa de sanatate,acolo ii spune datele ei,si verifica.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

IRINA..iubita stai linistita..cum spunea si Ancutza pe toate drumurile gasesti din astia care le stiu ei pe toate si se dau cu parerea..nu i-ai intrebat sunt invidiosi??..ar trebui sa fi cea mai fericita femeie din lume..ca tu esti 3 intr-unu!!!..l-ati luat pe PANTENE.....fi fericita si stai linistita...nu ai absolut nici un motiv de ingrijorare..eu una m-am certat si cu mama pe tema asta..cand a inceput ea sa-mi tranteasca verzi si uscate ca e greu , etc...ca sunteti tineri..si m-am enervat si i-am raspuns...si de atunci nu mai comenteaza nimic..atata timp cat nu am cerut nimic la nimeni sa ma scuteasca de tot felul de afirmatii..e problema voastra cu ce si cum va descurcati..atat timp cat Dumnezeu v-a binecuvantat cu un astfel de dar tot El o sa va ajute sa-i si cresteti..MULTA SANATTE!!!

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

ancutza noastra pai ziceti si voi acum nu ma refer doar la noi astea cu gemeni,ci la toate fetele,care sunt gravidute,pai se trezesc unii sa vina cu sfaturi si isi dau cu parerea si unii nici nu stiu ce vorbesc dar o fac asa sa se trezeasca in treaba si sa ne incurce si sa ne enerveze.mai stiu o fata care saraca era slabuta slabuta si avea o burtica mica,era slabuta si inainte de a ramane,si toata lumea ii zicea vai o sa faci un pisoi de copil crek o sa aiba un kg,si saraca nu mai stia ce sa faca sa ju fie asa,si pana la urma copilul a avut aproape 4 kg,dar vorbele altora aui facut-o de a stat cu teama.offff lumea asta buna

20+ cu si unsurpriza


-IRINA-

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANACAMI..sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa fie mereu la fel de istet si vioi!!...sa se faca mare !! sa va traisca !!..multumesc pt raspuns..la greutate sa sti ca la mine difera extraordinar de mult...adica daca imi iau greutatea dimineata pe nemancate am luat 6 kg maxim pana acum..daca ma cantaresc seara am luat 10 kg
PUSSI, IRINA..SA VA TRAIASCA GEMENII!!!!!!!!!!!!!!!...si nu lasati pe nimeni sa strice fericirea voastra!!

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
"Doamne ajuta-ne sa ajungem sanatosi la termen!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Sa stiti ca si eu m-am gandit ca am inteles gresit greutatea bebelinei,poate si ea a gresit.Atunci aveam 18 saptamani si 5 zile dupa ultimul UM,dar ea a zis ca dupa masuratorile ecografului as avea 20,21 de saptamani.Si lungimea era 20-22 de cm.Si a zis ca e lunguta si subtire.Si eu cred ca totusi a gresit greutatea sau nu am inteles noi bine.Deci nu va faceti probleme ca al vostru are numai 200 si ceva de grame,ca poate atata are si Bea.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia





ramo,ar trebui sa scrie pe poza de la eco.la mi de fiecare data imi da poze si o fisa cu toate masuratorile

20+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

ancuta, anacami eu o sa fie e treaba mea cum ma descurc cu ei!!

Ieri am avut musafiri si un prieten necasatorit imi dadea indicatii cu kg. L-am lasat cat l-am lasat si apoi i-am zis " Sti tu decand erai gravid?" . Sotul sarcacu s-a , sunt calma de felul meu..dar n-am mai rezistat!



PUSSI 14+ &

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Si mie imi da la fel, poze dupa fiecare eco.

Mi se pare o prostie din partea celor care isi dau cu parerea despre cum ne vom descurca cu copiii. Ma si apuca nervii.

Eu pana acum am avut parte numai de o singura remarca din asta, ca ce o sa ma fac eu cu copil, ca eu oricum nu fac nimic nici acum.
Eu i-am taiat-o scurt...am zis ca eu pun bona la copil si am si femeie in casa, ca e foarte adevarat ca eu nu fac nimic dar fac bani


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Mai fetelor, nu mai plecati urechea la gura lumii, ca stiti doar ca e rea. Eu nu plec nici macar la mama sau alte rude. Dc era dupa niste rude, trebuia sa ma marit la 28 de ani si sa fac copil la 33 ca asa a facut fi-sa si ce bine a fost, si mai mai ca incercam sa ma convinga sa nu ma marit la 23 de ani (de fapt pe parintii mei i-au innebunit nu pe mine, ca cu mine nu le mergea), apoi parintii mei tot la fel la inceput nu au inteles ca noi ne-am dorit ffff mult copilasul si au crezut ca a fost un accident si erau ofticati ca vai de capul nostru ca suntem tineri si etc si le-am retezat si lor macaroana si acuma nu mai pot ei de drag ca voi fi bunici, si etc. Mama mi-a mai zis de curand ca voi fi o gravida pe cat de inalta pe atat de lata si i-am zis si ce te oftici??? Asta e, asta sunt, acuma ce sa fac sa nu mai fac copii ca ma fac eu cat muntele?? Nu nene.
Asa ca Irina, tu bucura-te de minunile din burtica ca ai de ce si nu mai pleca urechea si chiar reteaza-le vorba cand mai zice cineva ceva. Vb ta, dar ce ti-i cresc ei copiii?? Nu nene, ii vei creste cu ajutorul sotului.
Mie imi vine sa ii impusc pe astia care fac afirmatii de-astea gratuite.

Anca 20+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Oana mie nu mi-a scris,mi-a dat o poza unde a masurat capusorul si femurul.Dupa masuratoarea capului ar trebui sa nasc in 30 octombrie,si dupa cea a femurului in 19 octombrie.A zis doctorita ca o sa fie bine la nastere daca e caputul putin mai mic.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alfa_anca spune:

Roxana, greutatea reala e cea de dim dupa ce te-ai usurat si inainte de masa. Seara esti plina de lichide neeliminate si de mancare nedigerata. Asa ca dimineata mama se cantareste omu.

Anca 20+ Elena

Mergi la inceput