Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Neata burticoasele, ce faceti? Vad ca bine, active.

Eu nu mi-am cumparat pana acum nicio haina de graviduta. Mi-am luat doar niste pantaloni mai largi,cu care ma impac foarte bine.

Si eu mor de curiozitate sa vad cum arata bb , abia astept sa iasa. Cel mai important pentru mine e sa aiba ochii albastri.


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Fetelor eu am o programare la Iosup la CMU pentru miercuri, la ora 17.
Daca o vrea cineva, sa-mi zica, pt ca eu ma duc maine la Fortis la el, asa ca pot sa o cedez pe cea de pe 20.

Astept un pic sa vad daca e cineva de la noi interesat, daca nu, o sa deschid un subiect nou.


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ancutz super ca plecati la mare!!!!Sa ai grija cu soarele!!!!!Factor mare de protectie si sa respecti orele de stat la soare,sa stai chiar mai putin decat orele acelea.
Eu voi merg cateva zile la cabana noastra,pe langa Vladeasa,la Belis.
Desi mie imi placea mult soarele,anul asta,daca ies cu ceva decoltat,ma rosesc toata.Imi apar pete rosii.
Mihuta asa mi se par si mie,hainele de gravide majoritatea sunt ff urate,din materiale si culori urate.Din fericire am gasit cateva magazine cu haine dragute.Si incerc sa-mi cumpar pantaloni cu snur,sau o banda elastica,care sa-i pot purta si dupa.Si multi pantaloni de trening,gen fitnes.Bluze imi iau normale,poate un numar mai mare.Dar deocamdata umblu cu bluzele de dinainte,mi se ridica putin peste buric.Sunt o graviduta cu buricul gol.Oricum arat de 17 ani,ca se uita lumea ciudat la mine pe strada,si zic,saraca,e la scoala si a ramas gravida.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimineata!!!

s-a anuntat la vreme o saptamana caniculara cu peste 35 de grade!!! ce bine ca stau la parter unde e racoareeee.....
celulita a ainceput si mie sa imi apara pe "bulane"....dar nu ma agit ink

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ramo pai plecam in gasca si unii au si bb mici asa ca vrem nu vrem respectam programul de soare,oricum o sa imi iau o crema cu factor de protectie mare chiar daca eu nu ma inrosesc si ma inegresc direct.
Fetelor trebuie sa am burta acoperita cat stau la soare?


anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anca, mie mi-a zis dr ac nu trebuie acoperita burtik, dar eu parca nu pot sta asa cu ea la plaja....

fetelor eu sunt disperata dupa dulciuri, altceva nu vad in fata ochilor decat dulciuri si pepene verde....., cum ma trezesc cum simt nevoie sa mananc ceva dulce...am voie atata dulce???

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

BB stiam de vreme,eu am venit azi ca am ceva de terminat ,dar de maine imi iau medical,trebuie sa il sun azi pe dr sa vad cum facem.

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Anca, si noi o sa fim la mare la noi de pe 6 pana pe 13.
Eu o sa-mi acopar burta, vreau sa-mi iau un costum de baie intreg (am vazut si cu "burta"), o sa stau numai sub umbrela (o sa ma bronzez din mers...ca si ieri la tara m-a prins putin soarele printre copaci ), o sa ma dau cu crema cu FP50+; oricum anul acesta va fi mai cald ca in anii trecuti, probabil ca la 10-11 va fi deja super-cald!!!
Vom sta la un hotel care are piscina pt. adulti si piscina pt. copii, cred ca mai mult pe acolo ne vom face "veacul", desi apa marii are si ea farmecul ei (mie imi place cand are valuri multe si mari , anul asta voi mai rabda)

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cami si noi plecam de pe 7 pana pe 11 ...eu sunt inebunita dupoa mare dar se pare ca anul asta o sa ma calmez putin cu statul in apa.
Eu am costum cu doua piese si cu burta

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Sa inteleg ca nu aveti nevoie de programare.
O sa deschid acum subiect nou.


19+ si ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput