Mamici de Noiembrie - Decembrie 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Pussi, pt. cati vrei tu, ca oricum esti slaba si nu ai luat niciun kg in plus. Eu vorbeam de fetele deja cu ceva kg in plus, care pun foarte usor. Chestia cu "lasa ca le dam usor dupa..." - nu o cred..din experienta.
Pana la urma fiecare face cum vrea si poate; promit ca nu mai discut despre asta!
pt. cele care nu fac parte din aceasta categorie mai sus amintita

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Cami tu ai mare dreptate,mie mi se pare ca si at cand respir mai adanc ma ingras...eu incerc sa mananc sanatos dar din cand in cand mai scap la cate o prajitura sau o inghetata.Ieri cand m-am cantarit si am vazut ca am +4 kg am avut un soc,ptr ca acum 2 saptamani luasem doar 1,5 kg.
Mai dar de Sheri mai stiti ceva?


anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu in sfarsit am reusit sa depasesc 49 de kg,dupa ce la inceput am slabit 2 g.Tare greu le-am pus la loc.Si ieri aveam 49,200 de g.Asta dupa ce sambata am fost la nunta si duminica la gratar.Sper sa ajung la 50 cat mai repede.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

'Mneatza fetelor,

Si eu am plecat din oras in week-end si am dormit tare bine. Numai ca mi-a lipsit pernoiul de gravida !

In legatura cu kg, deja am luat 8 ! Asta e , daca pun in balanta eu cu multe kg si cu bebe in burta sau eu supla dar fara bebe, nici nu incape discutie. Aaa, ca ar fi ideal sa fiu si supla si cu bebe, cu totul de acord. Dar cum n-am fost niciodata o silfida, sansele mele sa iau putine kilograme erau extrem de ... subtiri .

Eu ma ingras repede dar slabesc repede, cu motivatia potrivita, fireste !

18s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

si unde mai pui ca si hainele de sunt masuri din ce in ce mai mici!!! stiti ce mi-a spus o vanzatoare? ca "acum se poarta gravidutele slabute!"
Prin mai toate revistele si emisiunile de TV auzi "nu tin cura, dar am grija la ce mananc!".

Pana la urma, important este sa fie copilul sanatos, sa nu aiba vreo malformatie pe care nicio dieta/mod de viata sanatos (nu cura de slabire) sa nu o elimine.

Anca, o inghetata pe saptamana nu este totusi o tragedie...


Fetelor, voi sunteti curioase de cum va arata bb? La Sebastian nu mai aveam rabdare pana la nastere mai mult din acest motiv; acum nu mai sunt chiar asa, dar tot am momente cand ma intreb cu cine o semna: cu mine sau cu tati?? Sebastian seamana f. bine cu mine, are ochi caprui ca mine, desi am tot sperat pana la 6 luni sa se faca verzi ca ai lui tati...Poate ii va avea fetita (oare o sa confirme si dr. Pop saptamana viitoare ca este ? )


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Eu vreau ca Bea sa semene cu mine,sa aiba parul cret si ochii albastri ai lui tati.

poze
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina

Ramonel20+ Beatrice Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Stefi cum te mai simti astazi? sotul tau mai are simptome de gravid ? hai ca o sa fie bine, sunt sigura ca persoana care te-a afectat atat nu a facut-o rau intentionat! Tu unde stai in Italia?
Este super ca ai muntele si marea atat de aproape!
Apropo, am constatat ca nu am haine pt. vacanta la mare , care este atat de aproape. Sambata am fost la Roccocco- mi s-au parut oribile, desi preturile nu sunt pe masura .Nu mi-am luat nimic de acolo; am gasit in Titan o pereche de pantaloni f. comozi, dar sunt mai de birou.Saptamana asta voi face o prospectare a pietei si in alta parte a Bucurestiului...
Vreau sa comand si pe site, dar cred ca mai astept pana dupa-vacanta, sa nu mi le livreze si sa nu fie nimeni acasa...

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata si noi ne-am hotarat ,pe 7 iulie plecam la mare in gasca

anca 19+

Maria
poze





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Si eu sunt tare curioasa sa vad ce combinatie de gene a iesit, sper sa semene cu parintii ei si nu cu bunicii/unchii/etc .

Eu am alta problema cu hainele de gravi, mi se par urate, cel putin cele din orasul meu (Buzau) , modelele materialele culorile, totul.

18s + Sophia 80%

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

neata fetele

felicitari pentru fetite si baietei

trimiteti kg la mine ca le primesc cu placere

20+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput