Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

inuta12 du-te repede la urgenta la o clinica de ginecologie din apropiere. Iti va face ecografie!

Mioara 37+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Nu stiu unde sa intreb, asa ca va intreb aici: stie cineva de unde pot face rost de 5 fiole de vit d3 injectabil? E pt un bb dragutz care are nevoie (pt fontanela sau asa ceva). Anybody? Multumesc mult, gravidutzelor! Pupici!!

http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 32

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Mioara, eu o sa fac cezariana si de aia sunt stresata. Ma gandesc totusi ca e o interventie chirurgicala, ca pot aparea probleme... Stiu ca pt ginecologi o cezariana nu e chiar o problema, dar...

Nico, nu am mers inca la noul dr., pentru ca nu stiu la care. Medicul meu m-a chemat la ea pe 5 iulie. Cred ca voi merge inainte la ea si o sa-i spun ca ma aflat de la asistenta ca pleca in concediu si ca vreau sa-mi recomande cat mai repede un medic. Oare gresesc? Of! Sau sa merg eu de nebuna la un alt medic si sa-i zic..."stiti, nu am cu cine sa nasc, nu ma vreti?"

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Mey Karligutzo ce ai avut in miez de noapte de te dadeai cu capul de zid? Ai umblat prea mult prin soare ieri? ....sau o fi adevarat ca cu cat ne apropiem de nastere nu ne mai recunoastem........Mare grija la ziduri, zau!

De kg, m-am cantarit si eu in sfarsit, cica 12+ pana in prezent, da zau daca le simt, vad, sau ma simt vinovata pentru ele. Dreptu-i ca eram bat inainte. Nu mananc exagerat, nu mananc noaptea tarziu....By the way, cartea zice sa mancam "pentru doi" si nu "cat doi", deci sa ne axam pe alimentele cu valoare nutritiva mai mare.

Asa, si daca e de bon-ton....si eu am dormit prost asta-noapte, nu, nu ma plang AGAIN de insomnii, am adormit bine merci! M-am trezit insa la un moment dat si cu greu am adormit la loc. Sa fi fost de vina ficior`mie care cred ca iar nu-i place cum sunt aranjate organele interne si le muta dupa bunul lui plac....

Dar sa recunoaste,. ca in pofida tuturor durerilor si problemelor, ne place cand ne suteaza juniorii si ne simtim speciale , si de-acum nerabdatoare sa ii pupacim si sa ii dragalim.

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Revin!

Mey Hook, m-am prins de ce te dai de zor cu capul de zid! Tu vrei sa creezi presiune sa sara dopul sa scapi de inducere!

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

asa e Simo ca parca daca nu primesc vreo lovitura sunt trista , dar faza tare e la serviciu cand vorbesc cu cineva si buuum , iar eu zambesc si adio discutie ... ma gandesc ca dupa ce va veni bebe pe lume aceste lucruri o sa-mi lipseasca . Binenteles ca abia il asteptam pe bebe sa vina pe lume , sa-l pupacim cat e ziulica de lunga ....

Otiliainceput 32+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

gata fetelor am revenit cu picioarele pe pamant ( relativ) Am reushit sa dorm si eu o oricica .....ma simt mult mult mai bine!

ghinetz nu shtiu dak te ajuta cu ceva faza cu doctorul da crezi k dak ai fi in alta tara si nu ai cunoashte o lae....( k sa nu vb urat) si aici romanii sunt tratati destul de urat ai fii mai linishtita?... eu zic sa te relaxezi putin tu deja shti cum stau treburile cu bebe.... asha k oricine ar fi doctorul dintre cracii tai.. tot aia e!parerea mea..
Cu vitaminele nushu ce sa va zic fetelor eu toata viatza mea am fost slaba foarte slaba.... si sunt sigura ( lucru confirmat de a 2 a gine)k kilogramele mele foarte multe dealtfel sunt din cauza vitaminelor kre erau foarte puternice si pe kre doc mi le.a dat fara sa imi ceara analizele iar eu ca proasta le.am luat k deh am zis k o shti femeia ceva..!Dar fiekre acum are organismul ei..

am nevoie in continuare de o mitraliera dak se ofera cineva sa ma ajute ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

ghinetz scuze, n-am stiut ca vei face cezariana. Nu gresesti deloc daca-l intrebi pe cine sa-ti recomande. Aici la cluj ei lucreaza in echipe se inlocuiesc unii pe altii. Vezi pe cine-ti recomanda si daca-ti convine il cauti.




Mioara 37+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salutare la toata lumea!

Ile, m-ai omorit cu cit de harnica esti.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata,

Si eu sunt adormita, aseara am luat juma de pastila sa adorn ca eram nervoasa si tremuram, am adormit pe la 2 noaptea iar azi-dim la 7 ne-a dat juniorul desteptarea.
Plus ca ieri m-am dat lebada, m-am miscat un pic mai mult si seara cine avea dureri si contractii ca la balamuc?
Asa ca azi stau cuminte, trebuie sa rezist pana-mi scoate cerclajul, ar fi stupid sa ma inec ca rommul la mal.

Eu iau vitamine si le voi lua si in perioada alaptarii, asa am facut si la Victor. Cu surplusul de greutate sunt inca ok, in negativ (dar oricum eram bufle inainte de sarcina), dar acum stiu ca la mine ca la nimeni, eu ma ingras dupa nastere, cat timp alaptez, asa ca acum o sa incerc sa fiu mai atenta sa nu raman la stadiul de bilutza.

Inuta, incearca la urgenta sau la un cabinet privat. Multa sanatate si bafta.



Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput