Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

incercare de somn foarte eshuata....
madabout am incerkt sa pun tot c imi trebuie la bagaj eu am incerkt sa fac rost de lista de aici da doamna de la spital mi.a inchis usha in nas:) si asha am schimbat si ideea cu spitalu asha k eu sper k am tot ce imi trebuie momentan si dak o mai fi nevoie d cva sunam pe tati

FOAAARRRTE CALD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Mai fetelor ce spor aveti la scris.
Eu astazi am fost de la 10 la 14 la servici. Am avut de rezolvat o problema, am fost pe la director pt ca a nascut sotia sa si i-am dus si eu o mica atentie pt bebe si apoi am stat cu colegele de vorba. Cand am ajuns acasa - nu ma mai puteam tine pe picioare. Asa rau mi-a fost. BUrta imi era ca un bolovan. Am luat doua no spa si degeaba. Si acum e tare insa nu ma mai doare si pe jos ca la ciclu. E clar - nu trebuie sa mai am iesiri asa lungi.

Anto, merci pentru reteta la fafoica, insa Andicu mi-a dat o idee trasnet. E un fel de impinge tava pe Vacaresti unde mananca toti taximetristii . O sa ma duc acolo maine dimineata. Am luat o data la conserva si mi-a fost rau doua zile. Poate nu am stiut eu cum sa o fac.

Ralucapio - habar nu am ce reprezinta acea masuratoare. Te inteleg ca esti speriata. Incearca sa iti mentii optimismul daca medicii au zis ca e tratabil. Ce vreau sa zic este ca daca medicii au zis ca e OK sa ai incredere in ei. Nu cred ca spun ei asa pareri doar de dragul de a le spune. Daca nu sunt siguri cred ca mai bine se abtin.

Dana S35 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

gravidutzele, ma speriati cu dimensiunile bebicilor vostri! Al meu are 1.700 la 32 saptamani. E prea putin?

AndraSapt33 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Acum am venit de la eco si suntem foarte fericiti ca l-am vazut pe Chris . E cu siguranta tot baiejel si are 1840 gr. Tot timpul a dat din picioruse si din manute . A deschis ochisorii, si-a supt degetelul, ne-a scos limba si chiar ne-a zambit . Acuma ne tot uitam la dvd si suntem tare fericiti.

31+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Seara buna gagici cu burtici !
Ghinetz fix la fel am patit si eu cu doctorul meu-pleaca in concediu fix cand nasc eu. Voi merge la alt medic, asta e! Nu-mi convine da ce sa fac?


Jeni 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Ola fetelor!

Vesti de la Alina.a. In primul rand sa stiti ca este o dulce (noi 2 astazi la Szeged ne-am cunoscut), apoi sa stiti ca este bine .... asteapta sa nasca, e convinsa ca bebelina e gata de lansare .Este foarte bine ingrijita in spital, are o rezerva care seamana cu o camera de hotel de 4* cu televizor, aer conditzionat,baie proprie, tot tacamul.Saracuta' s-a cam saturat de stresul cu contractiile,internari,drumuri etc. si spera ca saptamana urmatoare sa isi tina minunea in bratze.
andutzy, nu te speria.Bebe al meu avea tot cam atat greutatea la 32 saptamani si acum are 2.700 kg
Ashera, felicitari pentru Chris cel vioi!

Va pup pe toate!


M. 34+ babyboy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Miilyy, multumesc de raspuns!. Nu-mi vine sa cred ca in 2-3 saptamani creste atat de mult! Fascinant!
Am absentat zilele astea deoarece din cauza caldurii si a oboselii mi-a fost tare rau! Ba azi chiar am avut contractii, frisoane si stare de rau! Doamne ajuta de zile mai bune! Ma ia cu friguri cand vad listuta cu cele trei fete programate la cezariana, desi si eu imi doresc din inima sa ajung mai repede la punctul programarii si AMR-ului! Va pup!


AndraSapt33 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Miillyy, multumim mult ptr vestile despre Alina. Ma bucur ca e curajoasa si e pregatita sa o primeasca pe Elisa. Bravo ei si ii tinem pumnii . La tine cum a fost consultatia ? Ile, da de ce ai facut atata mancare? Tu de obicei gatesti asa de mult? Dana, asa patesc si eu cand sar calu. Si dupa, doua zile tre sa stau in pat sa-mi revin.

31+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Andra, stai linistita , ca bebele tau pana la termen sigur trece de 3 kg! am inteles ca ei pun in jur de 200-250 gr pe saptamana in ultimele 2 luni!

Ashera si Olguttza, felicitari pt bebicii grasunei!

Ile, moamaaa, ce de mancare ai facut! si buna pe deasupra! bravo gospodinei, da' nu te mai obosi si tu asa tare!

Anto, bafta la scosul firelor! si iti urez sa nasti dupa cat mai la termen!

Miilyy, multumim pt vestile despre Alina. Pai de-acum ar fi cat se poate de ok daca naste, nu? eu ii tin pumnii in continuare si abia astept sa aud vestile ca e mamica de Elisa sanatoasa si frumoasa!

Raluca, sper sa nu fie nici-o problema cu bebe! stiu ca neconcordantele astea se mai rezolva pana la nastere si daca dr ti-a zis ca nu e grav, nu te mai gandi!

Dana, ai grija cata fasole mananci maine!



Andicu 36+Filip Gabriel
AMR 13 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Irinusha tu parca ai zis mai demult... sa fie vreo 2 saptamani deja de atunci .... ca ai pierdut dopul? ce simti? se apropie nasterea? ce ne facem noi cele la prima sarcina? daca ne pica dopu' asa repede... cred ca o sa ne stresam de numa' .. nasc, nu nasc, cand nasc? offffffffff!

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput