Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

Aloooooo...

Unde este toata lumea? Ati plecat la plimbare pe caldura asta?

28 si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Andreea, sist Isofix e bun numai daca ai masina dotata deja cu asta, altfel nu are sens sa iei scaun cu Isofix.
Noi avem scaun cum are Luna. Ai luat carut? Cel mai bine e sa iei un scaun de masina care se poate fixa si pe carut, in g-ral iti spune la fiecare model de carucior cu ce scaun de masina e compatibil.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by ralucapio

Aloooooo...

Unde este toata lumea? Ati plecat la plimbare pe caldura asta?

28 si ....



Eu m-am intors , am incercat sa dorm un pic dar nu s-a lipit.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucapio spune:

Sa dormi, Anto, ce frumos .... eu sunt la munca fara sefi dar oricum la munca.

28 si ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

io eram la bucatareala!

Andicu am inteles!

Anto ce faci te duci pregatita de nastere cand te duci sa iti scoata firul?

Ghinetz ce harnicutzaDar chiar merita sa cazi lata de atata treaba, mai ales calcat?Io nu calc decat ce e strict necesar.dra hainele bbului trebuie calcate, insa un nici nu le-am spalat, asa ca mai am...

Dara ca sa fiu in ton cu tine iti spun ca ieri si azi am muncit cu mama ca la nebuni: am facut compot de cirese+visine, 25 de borcane in total, 5 borcane de dulceata de cirese - Asta ieri, iar azi am gatit ciorba de peste, peste prajit, dovlecei prajiti, pastai sote, cartofi natur, mujdei si maioneza.Amandoua zici ca am fost la maraton!



Ile 34 si Victor ( 22 dec 2005)
AMR 06 sapt.
www.onetruemedia.com/shared?p=298317a6ed3728312027b9&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Paste 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Salutare burticutze!!!

Ile, trec pe la tine ca prea ai insirat acolo o multime de minunatii ... si io as manca non-stop daca se poate :)

Oana, scuza-ma, dar eu am ras de una singura la mesajul tau ... mai ales la faza cu calcatul ca la botez. Rad eu rad, dar ma asteapta si pe mine un cos plin de rufe (cele ptr. bb le-am rezolvat de mult, dar cica mai suntem si noi pe aici) pe care tot il aman ... in seara asta nu mai scap :(
Nu fi suparata pe sotior, a trecut deja prin toate, nu mai e asa "fascinant". Al meu se uita la burta mea miscatoare si i se face rau ... aud asa ceva ca "alian" si-l las in pace :)

Am fost la control ... analizele bune, copilul bine dupa CTG ... iar n-am vazut eco. De fapt pentru ce-i bun si asta, doar s-au nascut o groaza de copii si fara ecografii ... deci o sa fie o surpriza marimea gogoasei ... sper ca nu una groaznica! Dupa tastare mi-a spus ca-i deja cu capul in bazin ... ce puteam sa-i spun si eu ca nu mai am asa mari probleme cu arsurile si ca simt de parca as tine o mingie intre picioare ... mai vedem, ca iar nu si-a dat cu parerea si ca vezi doamne "mai avem 2 sapt. si cateva zile" ... pe ultima suta de metrii "imi devine f. simpatic".
Trebe sa vad cum mobilizez sotul la ceva "sport" - stiti voi! ... poate, poate scap si eu de balon.
Ma duc sa citesc din urma ... ca n-am chef de altceva si am la treaba ....
Pupici si un week-end fain!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ilenutza, nu ma duc cu bagajele dupa mine pt ca-mi scoate firul la cabinet nu la spital. Poate pt psihicul meu obosit era mai bine sa ma tina un pic in spital dupa de-cerclaj, dar daca asa se poarta aici...
M-ai ucis cu ce ai gatit, ai mila si nu ne mai spune.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Cine naiba m-o fi pus sa citesc?! ... mi-ati facut o pofta de o fasolica ... mama ei de fasole, ca eu n-am voie (de la colita)! Incetati cu chestii din astea ca faceti rau la femei gravide

Anto, io sunt cu geanta dupa mine de vreo 3-4 sapt. ...
Si tot nu mi-ai spus, dupa de-cerclaj ai voie sa te mai misti, sau tot la pat trebuie sa stai?

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by Irinusha



Anto, io sunt cu geanta dupa mine de vreo 3-4 sapt. ...
Si tot nu mi-ai spus, dupa de-cerclaj ai voie sa te mai misti, sau tot la pat trebuie sa stai?

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )

www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica




O sa am voie sa ma misc si o sa intrerup tratamentul; incerc deja sa ma misc un pic mai mult dar e f naspa, imediat am dureri si/sau contractii.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna seara -dutelor!
Azi n-am fost prea activa ca am tarat o lene dupa mine..si nici acum n_am scapat de ea.. Norok ca vine weekendul poate ma mai animez putin!
Raluca nu stiu absolut nimic despre masuratoarea aia, e prima oara cand aud! Sper sa fie totul bine!
Mamii am vazut ca te_ai lamurit cu bagajul, eu nici nu m_am uitat pe lista care mi_au dat_o de la maternitate dar pana in august... Ce am inteles ca e destul de util mai ales ca e vara zi e cald e un spray cu apa minerala..
Oana si eu am calcat ieri si am incercat sa stau cu burta mai dezgolita dar imi era frica sa nu ma ard ca nu prea am simtul noilor mele proportii..
Andreea si eu sunt de parere ca nu e nevoie de un scaun de masina cu isofix - e si mai simplu de mutat scaunul dintr_o masina intr_alta daca nu are sistem ..
Ile tare esti gospodina!!! Mi_ai facut o pofta de toate alea..
Anto mai ai rabdare pana la ziua z ? Eu de ce ma apropii de ce parca e mai lunga asteptarea!!

MADA 29+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput