Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Dar sunt sigura Oana ca si al tau e interesat numai ca avem noi pitici pe creier, iti zic eu.


Luna, sunt sigura ca e asa, dar uneori as avea atata nevoie de cineva care sa ma inteleaga cu piticii mei cu tot. Si chiar sa-i iubeasca si pe ei, ce daca s-au localizat taman pe creier.

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Sunt si eu pe aici!!! Va citesc din umbra... ca am niste dispozitii..... de nu am chef de nimic...
Cred ca m-am stresat rau cu lucrarea, ca aseara m-a durut burtica si spatele(mijlocul) asa ca la ciclu.... Nu mi s-a mai intamplat si m-am cam speriat, am luat repede un no-spa... cu toate ca nu aveam contractii, doar dureri.. Drept urmare am zis ca azi nu ma ridic din pat.. da ce am rezistat, stau un pic sa citesc pe aici, si ma mai duc in pat mai incolo....

Andreeac mai esti pe aici? As vrea sa te intreb ceva cu Niro ala...

greierash 35+ Andrei....

- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Luna, anul trecut luasem interviuri in Olanda, dar am decis ca ploua prea mult. Nici noi nu stim unde vrem sa emigram ... dar cred ca e spre binele copiilor.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am vorbit cu alina.a putin la telefon.
nu a nascut. bb are 2600. spunea ca bb a crescut mult in ultimul timp si vrea sa nasca. se simte relativ bine. nu mai vrea perfuzii. mai multe ne va povesti milly caci a fost pe la ea.
doame ajuta sa fie totul bine.

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Oana,servetele umede -da.Vivapore - nu le-am folosit.Nici macar acasa .Dr mi-a spus sa mai stau o sapt cu pansamentul cu care am iesit din spital si apoi sa fac dus normal ,fara Vivapore .

Mie mi-au facut clisma doar la primul copil , la al doilea mi-am pus supozitor cu glicerina acasa,iar la al treilea nu am mai avut timp acasa,dar l-am pus la spital ,daca tot a trebuit sa astept de dimineata pina pe la 13 .Oricum nu mai mincasem nimic de duminica seara .

Luna , cit am stat linga sala de nasteri ,dupa operatie ,era o tipa care nastea natural si care tocmai facuse ceva ... pe acolo ,ca erau vreo 2 doctorite rezidente care isi curatau papucii si pantalonii pe hol .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Nico, multumim de vesti!

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Gabi tare faza, pai asa am zis si eu ca se mai intampla dar nu cred ca asa des.

Pe mine la Cosmin m-au intrebat cand am mancat ultima oara si m-au lasat in pace.

Luna 31 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

gata fetelor am inceput sa am emotzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Mioara, Luna merci de raspunsurile despre scaunul auto. Am retinut...Voi aveti din acela cu isofix sau nu este neaparat necesar? Mioara ai cumva poze cu scaunelul...si mie mi-au placut cele de la Chicco. La numarul din Iunie al revistei Superbebe este un supliment cu diverse produse printre care si scaune. Sunt chiar frumoase...

Greierash sunt aici...intreaba-ma

Andreea saptamana 37 Radu Stefan
AMR 3 SAPTAMANI si ceva...
POZE
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Andreea eu il am pe www.baby-pages.co.uk/acatalog/Maxi_Cosi_Cabrio_Cabriofix.html" target="_blank">asta si sitemul isofix nu e obilgatoriu adica se prinde in masina cu centura in trei puncte si atat. Daca vrei neaparat banuiesc ca e mai simplu cu isofix insa mie mi s-a parut prea scump pt ceea ce este.

Luna 31 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput