Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Deni bun venit duamna! Cum fu? Hai povesteste sa murim toate de ciuda

Si nu inteleg ce insinuezi cu " va faceti de cap"!

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Anya, ce putin mai e!!! Cred ca abia astepti. Si noi...Sa vedem o fetita frumoasa-frumoasa.

Nico, eu am anuntat ca nu primesc vizite. Acasa dupa 2-3 sapt. Iar la spital sa nu vad pe nimeni. Doar pe sot.

Deni, bine ai revenit. Ai facut si baie in mare? De acum cred ca te pregatesti pentru intalnire, nu?!

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Brazuca, si eu am patit-o cu aerul conditionat, am fost teapana de spate cateva zile. Acuma m-am lecuit : las usile deschise si stau in alta camera. Se raceste mai greu, dar macar nu sufla direct pe mine. . Jadi, bine ai reveni

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Azi am avut o zi foarte obositoare. Dimineata am avut un examen, apoi am venit acasa (am stat putin pe net, pe DC, sigur), am luat copilul si la 12.30 am avut programare la dr. homeopat. Am intrat abia la 13.30. Asa ca, pe caldura asta, eu eram prin targ cu copilul dupa mine. Acum abia am terminat ceva de mancare. Da-s franta. Si bomboana de pe tort, am gatit ceva in care aveam nevoie de amoniac si cred ca am pus cam mult. Si nu mai scap de miros. Il simt in nari si acum...

Oana 34+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Dragi gravidutze, ma bag in seama ca sa va anunt pe fetele din Bucuresti (mai ales pe cele care nasc la Municipal) ca daca vreti sa participati la un curs informativ despre nastere, despre alaptare si postpartum, se organizeaza la Sp Municipal joia la ora 17 programul "Scoala parintilor". Este vorba despre 4 lectii (practic 4 sapt), sesiunea aceasta a inceput saptamana trecuta cu capitolul "Sarcina si debutul de travaliu" iar sapt aceasta va fi vorba despre "Travaliul - stadiile 2 si 3". Cursul se desfasoara la etajul 5 si este tinut de d-na Dumitru Margareta.

Daca vreti sa aflati mai multe, intrebati-ma.

Oana 36+ cu Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am tras si noi un somnik pana aku, ca am obosit mestecand in ciorba aia! De fapt, am dormit doar eu pt ca fiica-mea a sarit coarda cred in burtik mea dupa cum se ridica in toate partile. Ce sa ii fac daca e vioaie gogoshik! Nu seamana deloc cu mami, mai ales la cat de somnoroasa e mami zilele astea.

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Am citit tot ce ati scris dar creierasul meu odihnit nu e in stare sa compuna un raspuns decent.

Asa ca va pup pe toate si va urez o seara placuta,

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

panda77 m-ar interesa sa merg. Sunt curioasa care e pretul si daca merg si taticii.E nevoie de programare inainte sau mergem direct joi?

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Brazuca, cursul este gratuit. Pot participa si taticii ( sapt trecuta chiar a fost un tatic de unul singur ) si nu este nevoie de programare. Pur si simplu mergi joi la ora 17 la etajul 5 si ai sa vezi pe hol in partea dreapta sala cu geamuri alburii - poti sa intrevezi prin ele ca sunt scaune - care arata ca o sala de curs.

Oana 36+ cu Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Anya, tinem pumnii . Refacere usoara si bebeina sanatoasa si papacioasa.

32+

Christian

Mergi la inceput