Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

Buna gravidutze
Hop top si eu, nu am mai scris, dara acum chiar am avut mai mult timp si am citit putin din urma ...

quote:
alina.a
iti doresc sa mai stea bebelusa la tine in burtica si cand va vrea sa iasa ea, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea. Te admir enorm pentru ca ai avut destule probleme in sarcina si uite ca ai reusit sa treci peste ele...
Nastere usoara si sa fiti sanatosi toti!

Referitor la ce v-a spus Karligutza, asa este, am avut un travaliu fals acum o saptamana si am intrat in spital, dar se pare ca a fost indus de o criza de colecist. Mai am de facut analize, si ecografii la ficat, pancreas, bila....etc (numai dea astea nu ma mai acupasem) dar faptul ca ma simt bine acum asta conteaza....Deci nu va speriati, se mai intampla, dar eu oricum ma stiam cu colecistul nefunctionabil si probabil de la [presiunea sarcinii s-a declansat...
Ce a fost cel mai nasol este faptul ca, in afara de durerile de oase, varsaturi, dureri de burta (eu spuneam ca sunt de la stomac, dar s-au dovedit a fi contractii), stateam fff mult timp pe toaleta fara sa imi dau seama ca poate sa mi se deschida colul....Norocul e ca a fost inchis...
Ioana75te inteleg perfect cu facutul analizelor pentru ca eu sunt pana peste cap satula de analize....nu mai vreau....
Anyanastere usoara si bebe2 sanatos frumos si mancacios...nu stiu daca ai pus nr. tau de tel pe mailul comun...sa te sun si eu...
karliguztami-am luat si eu patut de la IKEA ca al tau. Ultimul cica, ca era bataie pe ele....Dar mai aduc...Ce ciudat insa ca lenjeriile da pat nu contin cearceaf de pat. Hmmm.......adica cum, perna nu trebuie acum, si pilota nici atat....voi ce lenjerie de patut v-ati luat? Dar pernuta o s-o folositi, adica veti pune bebe pe perna? Ia sa ne spuna Anya daca trebuie sa punem pernita sau nu...


Cat despre kg in plus, vitamine, etc...eu nu am luat dect 8 kg, am burta mica si toata lumea se mira ca am 8 luni (m-a intrebat cineva daca nu-s in 4 luni) si imi spun @dragele colege@ ca sigur nu e ceva bine, ca poate nu am lichid destul, ca o sa fac o mata de copil...si ma streseaza, dar ce sa fac, asa e burta mea mica si asa sunt eu slaba....Of, nu e bine nici cand ai prea multe kg, nici cand ai putine...si eu iau vitamine, dar nu ma ingras deloc de la ele....

Hai ca mai citesc din urma si va mai scriu ca am uitat ce vroiam sa mai spun (memorie scurta)
Va pup



32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns housepocket480 spune:

acum am schimbat si semnatura...avem +35 saptamani...
Anya, de ce sa nu ne lasam "provocate" la travaliu? Sunt riscuri, probleme?
Fetelor, voua v-a "cazut" burta? adica este mai jos situata? Eu am burta jos de tot si bebe misca tare aproape de iesire, ca nu mai pot de la vezica?


Oare de ce trebuie sa mai facem secretia in 37-38 saptamani? Daca avem vreo infectie (sau StreptococB) mai putem lua tratament in saptamanile urmatoare, sau pur si simplu ne baga la cezariana ca sa nu nastem vaginal? sau facem antibiotic pe vena?

Hai va pup

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Alina (Anya) , numai maine nu-i poimaine! eu nu pot decat sa-ti urez nastere usoara si sa fiti amandoua sanatoase! si eu ma gandesc la acelasi lucru: abia astept sa-i vad mutrita, sa vad cu cine seamana si cum arata!.. mi-am luat si eu un ceai cu chimen, anason si musetel, cica pt stimularea lactatiei si ajuta digestia la mamici si la bebici. Galactogilul e la fel cumva? e mai bun? si mi-am mai luat Garmastan, dar am tot uitat sa ma dau cu el, azi sper sa nu mai uit!

Housepocket, bine-ai revenit. Felicitari pt sapt. 35! eu stiu apropos de streptococ, ca daca ti-l depisteaza si mai e timp, ti se da tratament cu antibiotic, daca nu, iti baga perfuzie cu antibiotic la nastere ca sa-l protejeze pe bebe. Si eu tot asa il simt, jos de tot si apasa pe vezica. cateodata cand se misca aproape ca nu pot sa mai merg, noroc ca nu tine mult senzatia.



Andicu 36+Filip Gabriel
AMR 10 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:


Buna ziua fetele!

Asheradecat Doamne fereste sa lesini pe strada, mai bine imi trimiti mie niste soare si caldura ca aici e o vreme oribila, anul asta parca e tot toamna...da din aia urata a la Dublin...si eu ma indrept incet si sigur catre o depresie....

Timi
34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Buna ziua dragi burtici !
Hop si eu in peisaj, deja in saptamana 32.
Abea astept sa merg la ginceolog sa-i spun de chinurile nocturne, cand mi se strange toata burta si e pietroi si ma doare de innebunesc si nu trece cu nimic. Plus ca vreau sa stiu pe mana cui ma lasa.
Ma perpelesc de caldura, noroc ca seara se mai racoreste si se poate dormi bine.
Evident ca a fost cumnata-mea vipera sefa, da am scapat. Am repetat a suta mia oara ca dupa ce nasc am nevoie si eu si bebe de liniste dar sunt convinsa ca nu va respecta ce spun eu. Asta, pana probabil ma va prinde in toane proaste si-i voi da pe toti afara din casa, Doamne iarta-ma.


Jeni32+[baietel=]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

ANYA-tinem si noi pumnii la cezariana si asteptam poze cu bebelinaaaaaaa .
Ma bucur sa vad ca nici tu nu ai covoare in casa :))).Io le consider mari surse de praf si nu prea bune pt.respiratia micutzilor.Asa e sau nu ? Noua medicul ne-a recomandat sa scapam de ele.

Pupi.

Samurai-lady 33 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Timi, fruntea sus! Ai vazut ca nu mai avem zid de dat cu capu , asa ca nu mai are rost sa ne depriman. Uite, iti trimit ca sa fuga toamna din Dublin. Pup . Jeni, pune piciorul in prag. Gata vizitele obositoare. Eu am demontat soneria si nu raspund la interfon. Cine vrea sa vina, sa sune inainte.

32+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Va cam faceti de cap pe aici , am impresia!
Pup fetele si restul lor .
Ma duc sa culc copilul si pe mine si revin mai incolosha!
Eventual citesc si din urma!

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

am revenit si eu. mai tot timpul imi e somn. nu stiu ce e cu mine. am reusit sa dorm o ora, caci am uitat sa inchid telefoanele.

oaana sa ne spui povestea ta dar daca poti sa o faci cu umor ca sa nu se sperie fetele ce sunt la prima sarcina.

brazuca felicitari pt vestile bune.

mychydutza tu suporti epilatorul pe maini. de doar la axila ma mai fac cu el. azi m-am facut cu ceara de unica folosinta inghinal si m-a durut. nu vreau sa folosesc lama, de la crema ma irit si eu si imi mai si creste repede. nu stiu ce o sa fac.

daniela spor la treaba meseriasilor sa termine la timp.

andicu si noi dormim cu geamul deschis. si stau mai tot timpul cu toate geamurile deschise ca nu mai suport caldura. curentul inca nu il simt.

anya mai ai asa de putin. si eu parca am emotii. de fapt de cate ori aud ca naste cineva am enotii. nastere usoara, refacere rapida si o pitica mancacioasa iti doresc.

housepocket ma bucur ca esti bine
si pitica mea e tare jos de cateva saptamani. nu mai vrea sa se ridice si e vai de vezica mea. daca apasa mai tare am tendinta sa merg la baie si cand vezica e goala.

timi fruntea sus. lasa depresia ca nu face bine.

jeni legat de toane proaste: la trei zile dupa ce am nascut au inceput sa vina in vizita unul altul. eram asa de obosita incat cand m-a sunt sotul sa-mi spuna ca vine bunica cu sora si nu mai stiu eu cine i-am spus ca mi-a facut medicul morala ca vin vizitatori multi si e foarte periculos pt bb asa ca sa nu urce nimeni. s-au suparat dar le-a trecut si sincer mie mi-a fost bine. dupa am anuntat ca nu primesc vizite decat dupa cel putin 2 saptamani. sa nu sune ca am telefoanele inchise cand ma odihnesc si soneria la fel.
si s-au mai suparat pe mine cand le-am spus la toti care nu stiau ca nu pot pune mana pe bb daca nu se spala pe maini.

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

JADI-io-mi fac de cap cu multeeeeee alune,desi la mine e trecut de 10 seara.Cine mai socoteste caloriile ???


Samurai-lady 33 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput