Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Nu de plaja, dar nici frig ca la noi...ca o primavara frumoasa cica.

Te pup, noapte buna!

PS: ai si tu grija cu zidul ala, ca mai ai pana la de-cerclaj

PPS: miercuri parca, nu? Mai este un picut!

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by Simo78

PPS: miercuri parca, nu? Mai este un picut!

Simona 33+ Matei Hisham



Joi dupa-amiaza.
Te pup, somn usor,

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

va multumesc, fetelor pentru urari . i-am transmis consortului...s-a simtit flatat sa fie felicitat de atatea fete...

andraZ, deci si tie iti fac un cadou de ziua ta . ei, ma bucur si ma simt onorata. si eu credeam ca va fi mai mult racusoara decat geamana, dar socoteala de acasa ... daca d-ra nu se mai simte bine la mine in burtica si vrea sa ma vada mai repede, treaba ei . eu o astept cu nerabdare.

apropo de ieritatiile de sub sani...subscriu la ce au scris fetele...dus cat mai des pe caldurile astea sufocante.
in rest...nu ma bag la sfaturi, ca eu nu m-am iritat niciodata sub sani...poate pentru ca sunt ca la mine spatiul "de sub sani" e neglijabil in conditii normale . noroc cu sarcinile astea si cu alaptatul...

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

anto, deci de joi incolo o asteptam si pe bebelusa ta...ce frumos. eu sper sa stea macar pana revin eu din spital, ca sa te felicit "in direct"

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Luna,
unde anume in Uk locuiesti? Unde ti-ai propus sa nasti? Eu stau in Dunstable, BEdfordshire, si tocmai am nascut al doile baietel , luna trecuta, la Luton & Dunstable hospital. este un spital excelent, am fost foarte multumita de conditii, desi a dou aoara am ajuns la maternitate la un moment de varf, erau foarte aglomerati, si nu a avut cine sa-mi faca epidurala. Asa ca am nascut natural, fara pain relief, si m-au taiat "pe viu". Am trecut prin dureri cumplite, dar dupa aia au avut grija de noi foarte bine.
am mai vorbit pe forum cu tine parca? scuze, ma cam lasa memoria! :-)

Tin pumnii stransi tuturor viitoarelor mamici!

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

Baby ticker

Poze recente cu Andy, Mamy si Ady
Andreas mic mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Anya , ce putin mai ai ! la multi ani sotului si sa va bucurati de printesele voastre !

AndraZ ,la multi ani si tie

Am citit tot din urma ,dar prea mult nu am retinut ,ma chinuie o masea De fapt ce a ramas in urma extragerii ei .De joi seara a inceput sa ma doara o masea de minte care trebuia scoasa de pe la inceputul sarcinii,dar am aminat-o .Vineri am scos-o ,dar tot nu am scapat de durere .Ma doare locul respectiv , ma doare cind inghit , nu pot deschide gura decit foarte putin , nu mai pot tipa la copiii mei ,nu pot minca mare lucru ,decit lapte ,iaurt,compot,ciorba .Mi-e frica sa nu se fi intimplat ceva .Am mai avut masele scoase , dar parca nu dureau asa de tare .Ma enerveaza asa de tare situatia asta ,ca a inceput sa ma doara si capul si nu am chef de nimic .Si cind incep sa urle iezii mei atunci cind se cearta de la jucarii ,imi vine sa imi pun ceva in urechi sa nu mai aud nimic .

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Buna dimineata
Nu s-a trezit nimeni? Eu nu stiu sa fac cafea asa buna ca voi. daca vreti un suc de portocale.

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Gabi nu ti-a zis dr sa iei un Aulin? Sper ca nu spun prostii, si nu e permis cand alaptezi...Daca persista durerea suna la dr, eventual facut o radiografie sa nu fi ramasa vreun coltisor neextras.

Stiri de pe frontul de est.... consemnata la pat si injectii cu gravibinon! Asa ca va rog, azi zidul e al meu sa ma dau cu capul, ca oricum alta miscare nu am voie sa fac!

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

gud morning everiuan in sfarshit azi noapte am dormit perfect! Cred k din cauza oboselii si acu am energie....m.am apucat de facut curat dar asha incetishor incetishor sa nu cumva sa il starnim pe bebitzoi sa vina
Simo ce facushi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

Simo,ce s-a intamplat?ai grija de tine
Eu azi am 35 de saptamani,mai e putin putin si eu nu m-am apucat de bagaj,sper sa incep de maine...
Anya,LA MULTI ANI PENTRU SOT...cu intarziere.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 34+
poze Iosua

"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput