Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

M-am pricopsit cu o iritatie super urata sub sani. Evident ca de la transpiratie. Acum chiar ca as sta numai dezbracata prin casa, dar din pacate nu stam singuri.....si nu am cum sa stau asa!!!

Arata f urat pielea sub sani, rosie si iritata, si ma mananca suuuper tare!

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

a plecat toata lumea? numai eu nu am somn?

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

brazuca incearca macar noaptea sa stai fara nimic.
daca porti un sutien care sa ii ridece nu e mai bine?

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Brazuca, parerea mea este ca poti incearca sa te dai cu crema cu oxid de zinc, aceeasi pe care o vei folosi pt bebe dupa ce se naste ( pt iritatiile de la fundulet) sau chiar mai bine cu niste pudra de talc....iar pe timpul zilei sa te dai cu pudra de talc sa nu transpiri si sa folosesti un sutien comod care sa te ajute sa nu transpiri in acele zone.

Andra
35s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Brazuka nasoala faza! La cate ai de indurat cu sarcina asta, numai o iritatie mai lipsea! Parerea mea e s-o tratezi ca pe o "opareala"...dush cat mai des (desi cred ca deja toate avem mutat sediul central sub dush pe caldurile astea, mai ales insarcinate ...metabolizam pentru doua persoane totusi...) sa nu stea transpiratia acolo si dimpotriva, nu sta goala! Adica sa fie un sutien, o bustiera din bumbac sa absoarba, dar vezi sa fie ceva de calitate, sa nu te irite si mai tare.

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

brazuca incearca sa faci dush de fiecare data cand simti ca ai transpirat putin... baie baie si iar baie! cat mai des!!!!!!!!!



si de 7 ori pe zi daca e nevoie! eu zic ca asta era solutia ca sa nu ajungi aici! si tot asta e solutia ca sa scapi de iritatia aia supeeeeerrr urata! hai ca trece in cateva zile!

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

deci suntem destule care bantuim pe aici.
am uitt sa imi schimb samnatura. am 31 de saptamani. parca nu mai am nici eu asa de mult.

bb imi da multe suturi asa ca ma pun la nani.

noapte buna

nico31+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Eh, visez si eu cu ochii deschisi la faza cu marea... Absolut intamplator am vazut pozele din vacanta ale unei fete de pa DC, am citit si ce povestea si mi-a plouat in gura rau de tot. E adevarat ca ea a mers doar cu un copil un pic mai mic decat Victor, e altceva decat cu doi.
Anul trecut am fost intr-o statiune de munte in Germania, mi-a fost teama sa merg la mare cu copil asa mic; dar m-am intors traumatizata, Victor era in plina criza de personalitate si opozitie si mi-a scos sufletul, eram decisa ca nu-mi mai trebe al doilea copil. Dar barza a fost de alta parere.
Nu stiu, vom vedea.

Simo, pai tu nu poti merge la socri?
Cand ziceai ca e perioada buna de mers acolo?

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Anto de craciun mergem, ca pana la 3 luni nu il primeste in avion pe Matei. E bun si atunci.

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

E bine si de Craciun. O sa fie vreme frumoasa atunci, nu?
Eu cred ca deja o sa lucrez de Craciun.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput