Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Anto ....eu nu prea am sanse anul asta (material) ca altfel, m-as incumeta. Ma bucur ca te simti atat de bine incat te gandesti la concedii

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

mily la cat te ajunge nasterea la szeged?si cum poti aduce copilul in tara dupa ce nasti?

30+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello fetelor.

Inuta, mai vezi si la alt dr, ca la mine, la 5 sapt. si 4 zile, la eco nu s-a vazut decat sacul embrionar! embrionul cu inimioara batand s-a vazut abia la aprox. 7 sapt. Important e sa-ti dea un tratament de sustinere si apoi te lamuresti. Utrogestanul nu face rau , ca si no-spa, poti lua cate 2/zi, zic eu , pt ca majoritatea fetelor au primit in cazuri de-astea. Sper sa fii bine, bafta multa!

Milyy, si eu tot 20 kg am pus!



Andicu 36+Filip Gabriel
AMR 12 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

alexi22,in privintza preturilor nu sunt foarte informata deoarece eu am o asigurare internationala prin compania unde lucrez care imi plateste tot, dar din cate stiu eu, o cezariana este 1500 euro, nasterea naturala mai putzin (nu stiu exact cat), rezerva (gen camera hotel 4*) e 40 euro/noapte(pretzul scade dupa 10 zile spitalizare), dar poti opta si pentru camera de spital normala (cu 4 paturi).
Ca sa aduci copilul in tzara, trebuie sa te duci la primaria lor si sa obtii un act care il prezinti la granitza. Inregistrarea copilului se face in Romania urmand cursul normal.
Anto, tare as merge si eu in concediu anul asta ... noi ne planificasem Spania...plaja...soare....ufff...Din pacate cred ca nu prea se poate cu bebe mic care mananca din 3 in 3 ore si cu stresul de "proaspetzi parinti".
andicu, !Sa vezi ce manechine ne facem noi dupa!Mie nu mi-e teama de kg, m-am lasat eu de tigari, ce naiba!

AAA...am o intrebare. Ca sa stiu si eu pt Ungaria. Ce vaccine se fac la noi in spital dupa nastere? Tuberculoza si anti-hepatita B? Sau ma insel eu? Oare daca nu i le fac in spital se pot face dupa aceea?
Si cum e in general cu vaccinurile? Cine ne spune cand/cum trebuie facute?


M. 34+ babyboy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Seara buna la toate fetele! si bine v-am regasit!

Mi-a luat ceva vreme sa va citesc din urma...dra a meritta.

Alina.a, ma bucur ca bebelina ta e inca la caldurica si sper sa se nasca atunci cand se va simti ea pregatita. pana atunci fii tare si sa stii ca ne gtandim mereu la tine, iti uram sanatate multa si nastere cat mai usoara!

Anya, la multi ani pt sotz si toate cele bune si sa ii dea DD cat mai multe zile langa cele 3 fete ale lui!M-am socat cand am vazut ca nasti pe 20....atat de curand...cu o zi inainte de ziua mea....exista sanse ca Arina sa imprumute si din caracterul Racului, chiar daca se naste in Gemeni, ceea e super...spun din proprie experientza!

Andicu, Lavinia, Ghinetz, Andreeac, Karligutza.....mai aveti si voi tare putin....

Sa stiti ca zilele astea nu am mai intrat pe forum pt ca nu m-am simtit deloc bine. Tensiunea iar a crescut, iar eu a trebuit sa cresc doza de medicament....abia astept sa merg pe 22 la control si sa vad cum facem cu nasterea...cred ca va fi cezariana si la inceput de iulie...asa ca parca vad ca si la noi se scurteaza timpul....azi mi-am facut bagajul de spital....astept sa termin renovarea dormitorului...maine ma duc sa iau mobila din Ikea....cam atat de lam mine....

PS: puteti sa credeti ca de la farmacie mi-au dat medicamente de tensiune EXPIRATE? Asa ca fiti atente ce cumparati de la farmacii...eu m-ma ars la Centrofarm...asa mai bine verificati inainte sa le cumparati....pt linistea voastra sufleteasca si nu numai.....



Andra
34 s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

fetele cand te doare burta pe jos si spatele fara sa se intareasca burta sunt contractii?

30+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Anto din pacate nu pup eu mare anul acesta. Acum nu pot sa stau in masina atata drum, iar daca respect dnp-ul nici o sansa sa merg cu bb asa de mic. La mine o sa mearga doar sotul cu Alex (sper sa nu se razgandeasca ca nu prea vrea fara mine, adica sotul). Am fost in ultimii trei ani si sigur merg la anu.

Miillyy despre vaccinuri cred ca te va lamuri anya cel mai bine.

Andra tensiunea asta se pare ca a facut o pasiune pt tine. Sper sa o rezolvi rapid cu medicamentele si sa poti reduce doza.
Medicamentele expirate ti le-au schimbat sau nu ai mai mers inapoi cu ele?

Alexi din cate imi amintesc anya spunea ca sunt contractii doar atunci cand se intareste burtica. Daca gresesc o rog sa ma corecteze.

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Andra of doamne! Trebuia sa te duci cu medicamntele si bonul la OPC!

Bine ca nu s-a intamplat ceva rau cu tine si Mara.

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Alexi si eu stiu ca sunt contractiinumai atunci cand se intareste burta rau de tot. daca e doar presiune in bazin, nu e contractie.

Nico, vad ca tensiunea asta e chitita sa "imi fie aproape" pana nasc.cat despre medicamente amde gand sa le duc maine inapoi, ca inca mai am bonul, si sa fac un MAAAAARE scandal sa ma auda lumea si sa vada cum puteau pune in pericol sanatatea unei gravide si a unui copil nenascut....

Anto, daca te gandesti la concediu inseamna ca te simti bine, ceea ce ma bucura! tine-o tot asa!

Andra
35s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

quote:
Originally posted by Simo78

Andra of doamne! Trebuia sa te duci cu medicamntele si bonul la OPC!

Bine ca nu s-a intamplat ceva rau cu tine si Mara.

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.





Simo voi face asta dupa ce voi face circ in farmacie....ca sa ma simt bine .... ce bine imi pare ca am pastrat bonul....

Andra
35s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput