Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Alina la multi ani sotului. Sa fie fericit alaturi de "petele" lui. Si spor la surpriza.

Inutza si eu vroiam sa-ti zic ca sunt fete care la 5 sapt nu s-a vazut nici sacul embrionar. Aici pana la 8 sapt nu iti face eco oricum ca nu intodeauna se vede. Stai linistita, nu face efort si o sa fie bine.

Brazuca mai bei cafea? Ca d'aia poate fi agitata copila. Si fie-mea e iar agitata rau dar mai si doarme, iar eu recunosc ca mai ii dau cu cola si d'aia saraca joaca tontoroiul toata ziua. Mai lasa si tu cafeluta sa mai doarma si fata nitel.

Luna 31 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

brazuca, durerile pe care le descrii sunt normale pentru varsta asta de sarcina. uterul este mare, pe langa bb mai contine si lichid plus placenta si exercita o presiune mare pe oasele si ligamentele bazinului, care incep sa-si modifice putin pozitia, pentru a se pregati de nastere. deci nu este nimic nefiresc.

si chiar daca ai avea cateva contractii, ele fac parte tot din "pregatirea" uterului, asa ca nu trebuie sa te sperie si mai ales nu orice contractie trebuie "combatuta" cu antispastice (repet - la varsta asta de sarcina)
Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

la mine a plouat cu tunete si fulgere, fara net si semnal tv. acum a trecut si e bine caci s-a mai racorit afara.

anya "la multi ani!" pt tati. cred ca tati nu se supara daca primeste cadoul miercuri.

brazuca si bebelina mea se misca mai tot timpul, dar eu ii mai dau ciocolata din cand in cand. si daca exagerez imi da cate una la ficat ca sa imi vina mintea la cap.

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

anya20 "la multi ani!" pt sot. Mult noroc pentru tine miercuri incepem galeria.
Inutza mult noroc!


What we have once enjoyed we can never lose... all that we love deeply becomes a part of us" - Helen Keller
Cristina mama ingerasului Paul

ingerasul meu Paul

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=b2d4d0366fd97a7fe09e3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

34+ Ingrid Ecaterina si mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Nu mai beau cafea de cand am inceput sa iau fier, ca stiu ca impiedica absorbtia in organism, si si-asa am eu probleme cu asta.

A inceput sa ploua!!!!!!!!!!!

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

si bebitzoiu meu e vioi ....mai putin dak fac treaba dak fac treaba sta cuminte cuminte...DAAAARRRRRRRR oricum ce vroiam sa zic este...brazuca tu cand dormi stay nemishcata? offf in curand o sa scapam toate de incomoditatile astea si o sa dam peste altele bine k sunt makr placute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Anya LA MULTI ANI! lui tati, care stie sa faca ase fetitze frumoase....inca nu te-au ajuns emotiile? ca pe mine ma ia cu umezit de ochi de cate ori vad listuta aia...melancolie de sarcina?

Simona 33+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Alina(Anya), La multi ani! pt sot, sa fiti sanatosi cu totii. Ce frumos va fi la anul cand veti face o petrcere comuna pt tatisi fetita cea mica!

Nico, Miilly, multumim pt vestile de la Alina. Sper ca bebelina ei sa fie cumintica si sa faca ce vrea mami.

Lunito, tot la serv esti sau ai evadat?

Ioana, mersi la fel.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Antoanela23, cu mare placere!Ma duc si luni in Ungaria ... poate avem noutati! Apropo de Szeged, daca ati stii fetelor ce conditii sunt acolo...Si cat de seriosi sunt, mai ales in privinta copiilor!Sunt impresionata si m-am hotarat ca acolo voi naste (eu oscilam intre Ung. si Timisoara).
Ashera, si la mine consultatia a fost OK - inima lui bebe bate bine, miscari fetale ok, contractii - nu.
Apropo de ingrasat, eu cred ca va iau pe toate - am pus 20 kg!!!Dar cica nu se vede chiar asa (zice lumea)
andicu, daca bebe Elisa s-ar naste acum nu ar ridica probleme!Dar se pare ca doctorul vrea sa o mai tzina la caldurica (desi Alina simte ca bebe vrea afara)
Anya20, la multi ani sotzului tau!Si tzinem pumnii pt miercuri!
brazuca25, si eu am dureri in partea de jos - sunt normale asa cum a zis Anya(Alina), ca doar ne pregatim sa scoatem "pepenele pe gaura cheii"!

Referitor la miscarile lui bebe...al meu are zile cand e agitat si zile cand e mai calm, dar din cate am citit despre asta, nu denota deloc ce caracter va avea copilul.Eu la un moment dat ma ingrijorasem putzin ca nu misca destul ... dar mi-a trecut.

Va pupicesc pe toate!


M. 34+ babyboy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Fetelor, mai e cineva care ar vrea sa mearga anul acesta la mare dupa nastere? Sau sunt eu singura zarghita?
Nu am mai fost de 2 ani (3 cu asta) si parca m-ar tenta o Turcie in sept-oct. Bineinteles cu conditia sa fim bine sanatosi cu totii si bebelina sa fie travel-friendly.
Ce parere aveti?

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput