Mamici de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

inuta eu zic sa mergi la spital si sa vezi ce zice alt doctor eu am patit tot asa dar la 4 saptamani si a durat 1 saptamna .a fost totul ok pana la urma am luat cate 6 utrogestan pe zi si am facut gravibinon 1 pe saptamana si nospa 3 pe zi.

30+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Inuta, incearca sa dai de dr tau, nu ai ce pierde, poate iti sa un tratament de sustinere si pana pe 22 vezi cum evolueaza. Nu cred ca te-a pacalit la eco, sarcina e la inceput si e posibil sa nu se vada bine dar depinde si de aparat si de priceperea ecografistului.
La stadiul acesta orice e posibil, noi avem multa mamici care au avut probleme la debutul sarcinii iar acum au bebici in burtici aproape sa nasca.
Bafta si sanatate,

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

inuta12 bravo intai ca ai fost la eco!
e foarte adevarat ca embrionul are acum dimensiunile unei bobitze de susan si ca depinde foarte mult de priceperea doctorului care ti-a facut ecografia!

ai curajul sa il cauti pe dr.Tutunaru, insa FARA EFORTURI si graba fizica... da telefoane, afla unde sa ajungi exact si ia-o usurel spre spitalul unde il poti gasi, daca nu stai cumintica in pat! unele fete asa si-au salvat sarcina! nemiscate din pozitia orizontala! sunt cazuri extreme, dar totul pentru un bebe minunat!

pana pe 22, asta fiind vineri acum eu zic ca e si tarziu si in acelasi timp nu, ca e dupa usa, dar depinde de tine acum, ce faci in astea 5 zile... mergi la serviciu banuiesc! asta presupune clar ca nu poti sta numai in pat. Vezi cum faci sa obtii totusi azi un tratament pana ajungi la TUTUNARU... trebuie, chiar daca dr.de la eco de azi nu a vazut si embrionul... ce iti pot spune si eu, poate confirma si alte fete, eu am descoperit sarcina in sapt.7, si cam pe atunci incep sa se simta (auda) si bataile inimii "gazutzei"... asa ca e foarte probabil ca la 5 saptamani sa nu isi dea seama foarte bine de ce e acolo inauntru.

Multa forta! cauta repejor un medic care sa iti prescrie medicamentele specifice din debutul sarcinii la care apar aceste scurgeri!

Asteptam vesti ca sunteti bine! si tu si "embrionasul" tau!

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

inuta anto are dreptate.
eu la 7 saptamani am avut infectie la rinichi si la eco mi s-a spus ca nu este nici o sarcina. am facut trei eco la medici diferiti si doar al treilea a vazut sarcina si totul a fost bine. din pacate se mai intampla. daca poti sa afli unde il gasesti pe tutu mergi la el.
sanatate multa

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mamicutze unde ati fugitttttt????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

la masa !

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu de deshteapta ce sunt defapt de obosita ce sunt nu mi.am pus sa mananc mai devreme si acu a venit o tanti sa faca curat in bucatarie si ...nici k mai pot sa imi fac cva pana pleak.... ma amagesc cu un mar intre timp dar imi sta gandul la cele mai NEPERMISE mankruri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

inuta, la mine nici la 6 saptamini nu se vedea embrionul ... Mergi la dr!
Anto, pofta buna!

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

felicitari burticilor care au aflat vesti bune de la eco!

si va multumesc tuturor celor care mi-ati transmis gandurile voastre bune si multi .

am citit vestile despre alinutza. abia astept insa vestea cea mare: intalnirea cu elisa. pfiii, ce emotie.

pe mine inca nu m-a luat nici un "fior". cred ca de la al doilea copil in sus devii mai "nesimtitor" . dar nu e timpul pierdut, ca parca vad ca pe luni-marti va asfixiez cu mesaje fara noima din cauza emotiilor.

pana atunci ma tin tare...azi am fost la o cununie, la cumparaturi...iar acum, cat doarme anya, fac o mica pauza. pentru ca pe seara avem drum la ikea. a, azi e si ziua sotului si ma concentrez de vreo luna ce surpriza sa-i fac. si uite ca a dat norocul peste el, ca ii daruiesc un cadou nepretuit. numai sa mai aibe putintica rabdare pana pe miercuri . si un asa cadou minunat se pune de mai multe ori...de ziua lui, de craciun, de paste etc...pentru urmatorii 2-3 ani

am vazut si eu ca mrs. hook e nerabdatoare sa nasca. stai, mami, nu sari peste rand, pai ce, tu te iei dupa mine??? si nu mai izbi de zid frumusete de cap, ca e pacat. din cauza vibratiilor poti nu numai sa pierzi dopul, dar sa se rupa si membranele
sau te-ai speriat cand ai citit pe aici povesti despre nastere?!

raluca, ma bucur ca v-ati mai linistit. asa trebuie sa fii, calma si optimista, pentru ca sigur bebe este bine.

am vazut ca vorbeati despre bagajul de spital...poate oi fi eu la a doua sarcina si mi se pare totul mai simplu...dar zau ca mare lucru nu e. depinde si de specificul si de cerintele din maternitatea la care nasteti. cand am nascut-o pe anya am avut o "valiza" mai stufoasa, poate fiindca era octombrie si aveam halat mai gros si sosete. acum abia am adunat cateva lucruri pe fundul gentii si...gata.

brazuca, si pe mine m-ai "pierdut" la faza cu contractiile...erau sau nu erau?! ca eu prin contractie inteleg "burta tare", ca sa zic asa, insotita sau nu de durere. alt tip de durere, dar cu uterul relaxat, are alta provenienta.


Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Anya20 eu nu cred ca erau pana la urma contractii. Mi-e greu sa imi dau seama daca sunt pt ca bebe e deja destul de mare, si cand se strange ea intr-un loc se strange jumatate de burtik!
Ce mi se pare mai ingrijorator este ca am dureri in partea de jos a burticii si abia merg. Sper sa ajung luni la doctor sa vorbesc cu ea sa vedem cum se mai prezinta gogoshik.

Ai vostri bebei tot asa cu vioi sunt, ca pe mine ma termina! Nu doarme mai deloc! Tot timpul se misca si se joaca! Si noaptea la orice ora, si ziua la fel. Nu stiu oare cand doarme???

Denisa Maria
Mai sunt 5 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput