MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

buna dimineatza.....sau ma rog la mine a fost dimineatza pe la ora 5 knd m.am trezit...
eu sunt moarta de somn...am dormit doar vreo 2 ore si ieri vreo 3... poate o sa reushesc sa dorm mai tarziu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

mamii daca ai sti cit de bine te inteleg ca aceeasi probleme o am si eu decind am ramas insarcinata :insomnie,trezit de 4-5 ori pe noapte sa ma duc la baie.Dar tu cite luni ai de sarcina?,nu te supara ca te intreb
aaaaaaaaa Am uitat buna la toate fetele

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mikutza eu mai am vreo 8 zile si nasc...dak nu mai putin depinde numai de bebe...oricum si eu la inceput ma confruntam cu mersul la baie de 2 ori ! intodeauna la aceeleashi ore!Dupa 3 luni vei scapa de stresul asta! si viata ta va reveni un pic la normal...( a mea a revenit dupa 3 luni).acum ma confrunt cu caldura si cu zgomotul pt k dorm cu geamurili deschise ---

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

mamii nastere usoara si fara nici o problema iti doresc din suflet si sanatate multa la bebita,ce ai fetita sau baietel?
Sper sa revina..... dar aseara nu am dormit si ptr faptul asa cum spui tu si de caldura si apoi am fost si ingrijorata ca am avut niste dureri de burtica dar nu ptr mult timp si mi sa intarit burtica ce a fosty numai Dumnezeu stie.te

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

mikuta am un baietzel
Iti urez si tie sarcina usoara ...eu una pot sa zic ca am avut.o...mai putin primele 3 luni knd am zis k dak e asha de rau toata sarcina nu voi face fata dar imediat dupa 3 luni s.au shcimbat treburile!Kt despre dureri de burtik inceark sa nu faci efort dak ai probleme cu contractiile si eventual ia nishte no.spa nushu dak se gaseshte pe aici ...dak esti din roma iti pot recomanda o ginecoloaga exceptionala la particular ce.i drept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mami daca nu mai apuc sa-ti spun, cum zici ca mai ai f. putin nastere usoara si un baietel frumos si sanatos!
cat despre somn eu mi-am revenit la normal nici nu ma asteptam asa repede dar cu foamea tot am ramas ma apuca asa pe nepregatite..

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu primele 3 luni nu puteam mank nimic dupa 3 luni am inceput sa pot manca...si mai multe pofte acum in ultimul timp :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

cred ca ai slabit f. mult? eu bag in mine de toate ca doar am scuze...nu prea am avut probleme cu simptomele, doar somn...

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ai sa razi dar chiar nu slabisem dekt 2 kile culmea!Si chiar nu mankm dekt portocale si mandarine...si rareori kte un sanvish.. nu vroia nik altcva ...si tin sa spunk nu sunt mare iubitoare de portocale ... plus k efectiv in primele 3 luni simteam cum imi creshte burta si ma tine...nici acum knd am baritai pepenoiu in fatza nu ma simt k atunci ma jenau si chi... d p mine pe cuvant...

da fiekre are gargaunii ei la creiri :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu pana la 3 luni am pus doar 3 kg si alea pt. am lasat tigara si palestra dar de vreo doau sapt am pus deja vertiginos...
ma simt o umflata si pe langa faptul ca ma sperii singura toata lumea ma sperie...ce am sa ma fac pana la 9 luni....

STEFANIA13+

Mergi la inceput