MAMICI DE ITALIA

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

pai eventual pana la 9 luni ...nu o sa mai mananci prostii poate ai doar acum pofte...!Kt despre lumea kre te sperie cu kilogramele...stay linishtita italiencele sunt foarte rautacioase ! Nu conteaza kilogramele pt k o sa scapi de ele.. sa fie sanatos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu sper da sa stii ca la inceput mai aveam asa pofte de dulce dar de f. mult timp spe ex. nu imi mai permite org. dulce,gras nici atat aproape nimic, mananc (dupa parerea mea)sanatos: verduri, f. legume, ffff multa fructe si le schimb mereu, pot spune ca alim . mea pe zi este formata din 50% fructe asa imi cere org.(nustiu e o senzatie care mi-o transmite)e normal? cand vad salam sau alte de genul asta ma apuca.... la inceput mai mancam dar acum nici nu pot sa le vad!dar mi.e foame mereu... si in plus ma simt asa de imbalonata de parca as fi mancat cinestie ce...sper sa-mi treaca depresia asta! e o stare asa de aiurea...

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

e normal si e foarte bine sa mananci in principal multe fructe si verdeata!eu in schimb starile astea le.am avut prin luna a 6 7 :) de asta zic ca poate tu prin luna a 6 7 nu vei mai avea pofte.. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

eu sper! si mai sper ca ni se vor alatura si alte mamici.. nu vor deloc...incep sa ma indoiesc de ideea mea, buna...

STEFANIA13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Si eu sper k ni se vor alatura kt mai multe mamici sau viitoare mamici :D SA facem o gashk mare mare!
Buna dimineatza:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

Buna dimineata ce fac fetele?
Mamiila tine a inceput numaratoarea inversa nu?Si mai ai putin si iti stringi in brate,cum o sa il cheme pe micul print?
Stefania eu pina acum am ajuns la venerabila greutate de 77 de kg si am plecat in sarcina cu 66 de kg,mie din contra prietenii ma incurajeaza si imi spune "ce vrei si insarcinata si manechin",ptr ca eu sint aia care ma pling si recunosc ca mam ingrasat foarte tare.Dar pe mine sti ca ma consoleaza,ca in burtica am un sufletel care l-am asteptat 4 ani si acum trebuie sa il hranesc bine si ca kg puse le voi da jos dupa ce voi naste,asa ca capul sus stai linistita ptr bebitul tau.

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Ciaooooooooo !!!!!!

Am trecut doar sa me "inscriu" in gasca voastra ... si revin mai tarziu cu amanunte !!!

Oooo ... cate fete cunoscute intalnesc aici ...

picca - ce mai faci? Mai vino la povestit ...

stefania, mirela -

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

PETRONELA SI EU si bebicul,a aaaaa si bine ai venit printre noi,sper sa veniti cit mai des nu?

Mirela 14+ si speram sa ramina MATTEO
DARUL DE LA DUMNEZEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Da ... am revenit ...

Vin si eu la mamicile din Italia si felicitari celei care a deschis acest capitol. Pt. ca da, suntem fiecare pe la odiseea noastra, dar sunt multe chestii specifice tarii in care locuim, incepand de la denumiri de medicamente, analize, mancaruri si chestii legislative pe care le vom putea discuta aici.

Eu locuiesc pe langa Milano ... mai e cineva din nord? Vad ca majoritatea sunteti pe la Roma sau imprejurimi ... stiu doar de picca prin nord ... Si momentan sunt casnica, deci traiesc din plin aceasta minunata experienta.

mirela - voi incerca sa trec cat mai des pe-aici ...

Parca vorbeati pe-aici de mare, plaja (sau am incurcat eu borcanele) ... am primit unda verde de la medic (bineinteles, cu recomandarile de rigoare) si tocmai am fost in week-end-ul trecut la Venezia/Cavallino si ne-am simtit excelent ... Am prins vreme buna, am stat mai mult sub umbrela, cazarea excelenta, compania de asemenea (am fost un grup de 9 pers.) ... am avut si un mic episod mai neplacut pt. mine (diaree si dureri de burtica, dar au trecut).
Asta a fost un anticipo de vacanta ... care va fi in august in RO.

Voi pe unde va faceti vacantele anul acesta cu burtici sau copilasi mici???

Mai vroiam sa va intreb cate ceva ... dar am uitat !!!!! Poate imi amintesc ...

Petronela

puiutul mult dorit !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Salutare dragelor!

Petro chiar ma intrebam cind o sa-ti faci aparitia pe aici ....ma bucur ca te-ai simtit bine in mini-vacanta....uffa,noi nu facem nicio vacanta anul asta,pt ca pe mine nu ma lasa deloc in pace contractiile astea nesuferite si trebuie sa stau mai mult in pat...acum sint in CO si din Iulie intru in prenatal...
Roxali reciproca e valabila
Mamii nastere usoara si un bebe sanatos si frumos!...si abia astept sa intri sa ne dai detalii dupa fericitul eveniment!|
Mikuta ceea ce ai avut tu mi-e teama ca a fost o contractie nedureroasa....la mine au inceput din sapt 16....numai ca in ultimul timp au inceput sa fie dureroase:(....odihneste-te cit mai mult si sa stii ca poti lua linistita Buscopan pina la 3-4 pe zi,in functie de necesitate(este un antispastic....eu am tot luat pina acum....mi l-au prescris mai multi ginecologi) si magnezeiu Mag 2 care cica ajuta si el....sincera sa fiu la mine nu prea au avut cine stie ce efect,dar medicii mi-au spus ca nu pot lua altceva,asa ca...
Slimatei


Picca 27+ cu Matteo


Mergi la inceput