ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-14

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna fetelor, ce mai faceti? v-ati trezit?, eu am avut o dimineata prelungita cu multa lene si relaj, asa ca duminica dimineata.
sa va mai povestesc despre mine:
asa cum mi-a spus Tutu, am prestat vineri seara dupa monitorizari (ziua 8), apoi sambata dimineata. sambata spre duminica noaptea am avut o usoara sangerare (2-3 pete usoare), in dimineata asta iar ne-am facut datoria. este posibil ca sangerarea (pe care nu am mai avut-o pana acum) sa fie un semn ca s-a spart minunea de folicul?
imi este foarte teama sa nu ma trezesc iar cu vreun chist.
boo, jubica mergem de manuta la monitorizari luna asta si cine stie, doamne ajuta.

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Vai, ce de lumeeee.....!!
Buna dragelor,
Ma bucur ca a-ti inceput sa mai dati semne de viata, unele dintre voi!
Pusichet multumesc frumos pentru urari! I-ti tin pumnii sa fie cu ochisori luna asta!
Alina_alexandra mai este pe forum Amely, insa intra mai rar acum pentru ca o tine ocupata baietelul ei. Multa bafta la FIV, tin pumnii stransi!
Boo ma bucur ca ai vazut emisiunea, esti o draguta ca deobicei! Multa bafta la monitorizarti luna asta!
Uta_ciun bine ai venit printre noi si multa bafta, sa fie alarma falsa si sa nu ai endometrioza!


http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

fetele mele dragi....
ma reintorc dupa o saptamana si ceva de cosmar
sa va povestesc un pic: saptamana trecuta tocami eram fericita ca se apropie vacanta si ca nu se anunta prea multa treaba, numai bine cat sa ma pregatesc si eu pentru examenul pe care l-am dat ieri...si l-am luat, cand ma anunta seful ca ma asteapta o tona de munca pana la plecare. am muncit ca o disperata, pana la 2 noaptea, nu am avut net, nu am apucat sa invat decat vineri seara pentru examenul de sambata, am facut o mie de crize de nervi.astazi la ora 10 seara am terminat treaba...cam asta intr-un cuvant, deci e justificata absenta mea
boo si jubica felicitari pentru productie, sa mearga bine treaba luna astabooeu cred ca ai scapat de chistul ala, mi se pare cam greu de crezut ca s-ar confunda cu un corp galben. doamne ajuta!sa faci pregnylul mai devreme luna asta, sa se lase cu ovulatie. mai da plimbareata mai esti ca mi-am amintit, vezi sa stai pe acasa zilele astea, da?
monicamult succes si tie, tu te duci la monitorizare?
ioanaeu am pierdut emisiunea, m-am eliberat prea tarziu, abia acum am deschis pagina de forum. cu ce a fost?am auzit ceva de mancarica...
cristy..liber la bebe, brava fata, si pt rushi si pt folicul, cum adica prea mare? asta nu inseamna decat o ovulatie mai timpurie. tinem pumnii
flori draga mea mult succes la laparo, incearca sa nu te stresezi prea tare, gandeste pozitiv si iti vei reveni repede, poate chiar pana pe luni. iti tin pumnii, vreau sa aud vesti bune cand ma intorc fiindca maine plec in vacanta
adelamaria 2 pupici , da? cate unul pt fiecare, stai linistita te rog frumos, nu te mai panica, ai vazut ca toate se rezolva pana la urma. e si fata zglobie, are loc inca sa danseze la tine in burtica, tu vorbeste-i asa cum a zis dr, iubeste-o si sa vezi ca ascultatoare se face
pup si fetele noi,ma bucur ca s-a mai inviorat lumea, sigur a fost capitolul de vina, ce bine ca s-a terminat
fetelor, hai s-o mai punem de intalneala, mi-a dat idei adelamaria, si asa nu am mai stat de mult cu voi pe forum si mi-e dor. avem o burtica conturata de apreciat dar va rog pe saptamana viitoare, de marti in colo, eu pana atunci voi fi in grecia. va organizati?ps-mi-ati lipsit sa stiti
ralu

astept sa vina toamna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Saluti a tutti !!! Incepe o noua saptamana, am auzit ca va fi caniculara ...
Sa va povestesc : azi am fost la monitorizare si pe OS am un folicul de 18 mm (deci a crescut !!!!!!!!!!! ) si endometru e de 9 mm. Mi-a facut pregnyl de 5000 si mi-a zis sa diseara si maine seara. Din cate stiu eu dupa injectie foliculul se sparge cam la 36 de ore, nu? Pai atunci mai bine ii mai pastram pe si facem maine dimineata, nu ? Voi ce ziceti ? Si asa am prestat si aseara.
Jubica tu cum stai ? Cum a fost ?
Cristy cateva pete pot fi si "nidarea" .. Asa ca nu cred ca e de la spargerea foliculului. Tin pumnii stransi !!!!
Pusichet ceva noutati ? Au venit rushii ? Sau ne dai vesti bune ??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

neata fetelor, va spun cu un ochi deschis si cu unul inchis pentru ca nici la ora asta nu am reusit sa ma trezesc
boo, iti tin pumnii ca luna asta sa fie cala carte si sa se produca minunea, cat despre prestat, cu cat mai mult cu atat mai sigur. eu azi ma duc din nou la monitorizari. crezi ca poate fi vorba de nidare?, adica ma gandesc ca e cam devreme in ziua 9-10, azi o sa vad daca s-a spart sau nu. abia astept sa va povestesc. pup
ralu, cum te mai simti cu simptomele de meno? hai ca nu mai ai nici tu mult. parca ieri eram si eu in ac. situatie ca tine. deocamdata bucura-te de vacanta si nu te mai gandi la nimic. o sa ai destul timp sa iti faci griji.pup




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

salut
au venit astazi in sfirsit, sint bucuroasa desi ma doare burta foarte tare.
pupici

2001
http://tt.lilypie.com/qjh3p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Boo-buna, vin de la capitolul FIv in Ungaria si am inteles de la cineva ca esti pacienta dr. Ion Ionut, eu inainte de a face FIV in Ungaria, am descoperit ca am niste chisturi, 3 pe un ovar si 4 pe celalalt, ce vreau sa te intreb este daca dr. Ion Ionut se ocupa si de tratarea chisturilor?, pt. ca as vrea sa merg sa cer parerea si dumnealui,(am mers la dr. D.Protopopescu care mi a spus ca sunt niste chisturi seroase si mi a dat AC-3 luni, apoi sa merg la control, d na dr. endocrinolog Corina Neamtu mi a spus ca sunt niste chisturi foliculare care se pot punctiona cu usurinta).

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Dariaioanaxx sincer nu prea stiu ce sa spun, eu am fost la el doar pentru monitorizare. Dar banuiesc ca trateaza si chisturi. Stiu ca FIV nu face, dar IA da. Poti incerca sa mergi la o consultatie la el. Eu am gasit pe net informatia asta : nr. dr. Ion de la cabinet este 3130424, iar cabinetul e pe langa Gara de Nord. Stiu ca merge doar o data pe saptamana acolo.
Daca e sa mergi la spital, banuiesc ca il poti gasi zilnic la Panait Sarbu (fostul Giulesti). El face in fiecare zi dimineata de la 7 - 8 monitorizarile acolo si pe urma intra in spital pentru operatii / consultatii.
si succes !!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Am scris foarte putin la subiectul acesta cu toate ca v-am citit tot timpul, dar acum am intrat sa incurajez toate fetele dragi de aici cu endometrioza, uite ca a vrut Doamne Doamne sa anunt si eu inca o data SUNT INSARCINATA, de data asta sper sa fie bine si stiu ca va fi bine si-mi voi tine bebelusul in brate in februarie. Inca nu realizez, imi cam pierdusem sperantele dupa o laparoscopie cu rezultat endometrioza si un sot care a 'avansat' de la astenospermie la oligoastenospermie. Va pup si va doresc sa nu incetati niciodata sa credeti in sansa voastra si sa va rugati la Dumnezeu pt ca ne va da fiecareia dintre noi bebelasul nostru pentru ca meritam asta. Se poate fetelor si cu endometrioza si natural, a demonstrat-o si Amely, si Adela Maria si acum eu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

WOW !!!!!! Alexia ce ma bucur pentru tine !!!!!!!!!!!!!
Cand ai timp poate ne povestesti un pic mai mult ! S-a intamplat pur si simplu sau ai fost la monitorizare ? Ai facut ceva special ?
Iti tin pumnii sa te simti bine in sarcina, sa nu ai probleme si bebe sa fie sanatos !!!

Fetelor va spuneam eu ca la cap 14 o sa fie mult mai bine ???!!! Uite inca o veste minunata !!

Mergi la inceput