ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-14

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns break_fast9 spune:

quote:
Originally posted by alexia28

Am scris foarte putin la subiectul acesta cu toate ca v-am citit tot timpul, dar acum am intrat sa incurajez toate fetele dragi de aici cu endometrioza, uite ca a vrut Doamne Doamne sa anunt si eu inca o data SUNT INSARCINATA, de data asta sper sa fie bine si stiu ca va fi bine si-mi voi tine bebelusul in brate in februarie. Inca nu realizez, imi cam pierdusem sperantele dupa o laparoscopie cu rezultat endometrioza si un sot care a 'avansat' de la astenospermie la oligoastenospermie. Va pup si va doresc sa nu incetati niciodata sa credeti in sansa voastra si sa va rugati la Dumnezeu pt ca ne va da fiecareia dintre noi bebelasul nostru pentru ca meritam asta. Se poate fetelor si cu endometrioza si natural, a demonstrat-o si Amely, si Adela Maria si acum eu.







Felicitari Alexia28!

ai grija de tine, intr-adevar ne dai curaj daca ti s-a intamplat tie!
Poate ne spui reteta ta de a ramane gravi!
Dupa diphereline ai facut ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Multumesc mult fete dragi, pai sa scurtez un pic povestea mea, in septembrie anul trecut dupa un an si ceva de incercari si monitorizari, analize, pe un ciclu stimulat cu clomifen am ramas insarcinata insa sarcina s-a oprit din evolutie. Am mai incercat apoi cateva monitorizari iar pe 1 aprilie am facut laparoscopie la DR Tutunaru cu rezultat endometrioza si chist endometriozic pe ovarul stang. Mi s-a propus tratamentul cu diphereline dar nu l-am facut si am inceput tratament homeopat si ceva naturiste zmeur, mastodynon si in plus foloseam o crema cu progesteron dupa ovulatie. Luna aceasta am fost la dr Corina Neamtu la eco si am plecat de acolo foarte optimista pentru ca mi-a zis sa nu am probleme si nu am motive sa nu raman graviduta, sa gandesc pozitiv. Am plecat de acolo fericita, m-a chemat tot dansa si la Parhon pt inca o eco in z13 si mi-a zis ca o sa ovulez in Z17 si sa prestez atunci. Am prestat in z16 si 17 si mai tarziu nu mai stiu exact, dar cele doua zile au fost baza. Optimismul nu a durat mult pt ca saptamana trecuta sotul meu a repetat spermograma si a iesit mult mai proasta ca anul trecut si deja la oligoastenospermie nu ma mai gandeam ca o sa obtin ceva natural. Am plans o saptamana intreaga pentru ca la sfarsitul ei sa ma bucur din tot sufletul cu un test pozitiv.
Va pup si va doresc din tot sufletul sa vedeti liniute duble cat mai curand

Alexia, proaspata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

alexia28, ce veste buna ne dai... FELICITARI!!!!!!!
Deci, Boo, capitolul asta incepe bine, vad (ca noua nu ne-a placut 13)

Pupici la toate fetele!!!!

YLARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

Alexia felicitari , sarcina usoara, copil sanatos si 9 luni de vis

pe burtica
ne dai speranta, ne face sa fim mai optimiste
te pup cu drag


2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

ALEXIAAAAAAAAAAAAAAAAAA, FELICITARI, BRAVO, AI GRIJA DE TINE SI DE BEBE

endometrioza era in stadiu avansat, trompele cum erau, ce ti-a zis Tutu

te pup, si inca o data SA-TI TRAIASCA MINUNEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Boo-mersi pt. raspuns, sapt. aceasta sper sa ajung si la dansul, sa i aflu parerea!


tuturor!

daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

ALEXIA28 FELICITARI IUBITA!!!!Cea mai minunata veste de la cea pe care ne-a dat-o Adelamaria ultima oara!! O sarcina usoara si bucura-te de fiecare zi ca si graviduta, pentru ca sunt momente magice!! Un bebelush sanatos si sa ne faci cinste!!!
Adelamaria felicitari pentru cele 17 saptamani!
Boo multumesc de telefon si de vestile minunte pe care mi le-ai dat!

http://tt.lilypie.com/50m8p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Alexia, felicitari! Ai grija de tine si de bebe.

Ralu,eu nu merg la monitorizare, incerc 2-3 luni fara prea mult stres cu mers la medici, daca nu iese, probabil ca o sa incep si eu. Acum vreau sa ma bucur de vara si sa nu ma gandesc toata ziua la bebe, doar sa asa de placere si fara sa-mi fie gandul la bebe. Poate va ajuta atitudinea asta, poate nu, o sa vad mai incolo.

si bafta tuturor luna asta , sper sa avem cat mai multe vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

buna fetelor. haideti ca simt energii pozitive prin preajma de cand cu vestea alexiei
ieri am fost din nou la monitorizari si din pacate monstrul de folicul nu s-a spart. in ziua 11: folicul pe OD de 25,2 iar endometrul de 11,7. poate o sa ziceti ca sunt nebuna, dar dimensiunile lui sunt normale? miercuri dimineata Tutu m-a chemat la spital. o sa vedem ce mai zice.
boo, ioana, voi ce vesti mai aveti?

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

buna dimineata
Alexiafelicitari,sa fii sanatoasa sa te poti bucura de bulgarelul care nu demult si-a facut aparitia.
Boo felicitari pentru folicul(a crescut nu gluma)
Eu m-am intors astazi de dimineata cu vesti buuune: am pe OS un folicul de 16 mm,iar maine fac injectia cu Pregnyl.
Pupici

Mergi la inceput