ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-14

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Hop si eu! Ma mai primiti?
Mi-a fost tare dor de toate si scuze pentru absenta chiar nu mai are rost sa dau pentru ca nici nu mai conteaza acum...De fapt, sunt aceleasi ca si ultima data, plus ca sefa e in concediu si io ma lupt cu ce-a ramas pe aici prin birou...
In cu totul alta ordine de idei, noi suntem bine, crestem, maine avem 17 saptamani...Abia a inceput sa se contureze burtica ...Am pus si ceva Kg, dar cica sunt in limite normale...
Azi mi-am vazut mandra la eco, a fost ceva mai cooperanta...s-a lasat studiata si pozata; avem cam 11 cm si 160g. Doar ca desi a pozat in cumintenia intruchipata de fiecare data la eco, madam a reusit sa-si faca o dubla circulara de cordon de toata frumusetea! Ce sa-i fac???...Dr. a zis sa nu ma ingrijorez, ca e frecvent in sarcinile micutze si cum si-a infasurat singurica cordonul, asa il si desfasoara...Desigur ca-mi fac ceva griji, dar mai mult de atat...e foarte ciudata senzatia...sa nu depinda pur si simplu de tine...In fine, cica s-o mangai si sa-i vorbesc, poate o conving
Cam astea sunt vestile noastre. Pe voi va citesc mereu, doar ca nu apuc sa scriu...Poate mai stabiliti o intalnire ceva si ne mai si vedem...
Va pupic pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetelor!!!!
Va pup pe toate si tin pumnii!!!
Sa fie cu noroc, ca nici mie nu prea mi-a placut "13"
Stiti ceva? Hai sa ma laud... MA PREGATESC PENTRU ULTIMA FOLIE DE AC!!!! Atunci sa va tineti!!!!
Va iuby pe toate!!!!


YLARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

V-am spus eu ca 13 a fost urat .. Acum vad ca vin fetele din urma .
Adelamaria ce bine ca ai mai "trecut" pe la noi. Eu zic sa stai linistita si o sa vezi ca o sa fie bine bebelina. O convingi tu sa nu mai faca tumbe pe acolo. Poate ne mai vedem, ii mai facem o vizita Ioanei ca si asa ieri incepuse sa imi ploua in gura cand ma uitam la tv
Pusichet ma bucur tare ca esti bine. Acum ca totul e ok parca vad ca ne anunti si tu ca vezi dublu II
Cristy ce repede a trecut timpul, ai scapat acum !!!! Sper sa fie bine la monitorizare, sa vii sa ne povestesti. Ne luam de mana si cu Jubica luna asta si ne monitorizam cu toatele
Ylari te asteptam si pe tine ..

pupicei la toata lumea

PS : RALUUUUUU !!! ai plecat deja ??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smoly spune:

buna fetelor!sa va mai descretesc fruntile dati clickhttp://www.theinterviewwithgod.com/ si apoi pe "view presentation" .Sper sa va placa si sa va dea si mai mult optimism decat aveti.Puuuppp

incercam la proiectul bebe-mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

buna tutror,

multumesc mult pt raspunsuri...incep sa fiu mai lucida, mai ales ca acum am scris negru pe alb rezultatul de la clinica de radiologie....am sa mai vb cu alt doctor si o sa cer analizze hormonale...

iata ce am, scriu in engleza ca nu stiu termenii in romana:

ovar drept "complex hypoechoic structure with uniformly low level echoes" de 2.8 cm

ovar sting la fel, dar de 4 cm

readiologul recomanda repetarea dupa 3 luni si crede ca aceste structuri reprezinat "hemorragic cysts or endometriomas"

la san sting am un "complex hypoechoic partially cystic lesion"

multumesc inca o data

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Uta, nu te ingrijora, poate sa fie doar chisturi hemoragice care dispar dupa 2-3 cicluri. Exact asa mi-a scris si mie radiologul, am asteptat doua luni si chistul mai mare a disparut. Pt cel mic am facut laparo ca tot acolo era si dupa un an. Poti sa astepti vreo 2-3 luni si daca tot acolo o sa fie atunci poti face o laparoscopie si ti le scoate. Depinde si daca vrei bebe sau doar te deranjeaza ca sunt chisturile acolo. Oricum, inca nu are rost sa te stresezi, stai intai sa vezi ce e.

Fetelor, si eu sunt in Z10. Poate luna asta chiar iese la careva dintre noi, macar una pe luna, si atunci incet incet o sa ne vina randul la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uta_ciun spune:

monica9, multumesc...intr-adevar imi doresc un bebe, nu chiar lucrez la el, ca mai am 2 ani de scoala aici, dar m-as bucura tare mult daca s-ar intimpla "accidental" ...daca nu, la 30 de ani ma apuc serios

am mai fost o data la doctor si am insistat sa-mi faca analize hormonale de singe, dar nu a vrut...si daca nu recomanda dr asigurarea nu plateste...nebunie mare


deci planul e sa iau 2 luni AC si sa mai fac control

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Hai ca luna asta ne luam toate de mana. Mai vine cineva ???

Uta si eu zic sa stai linistita, sa mai astepti un pic si peste vreo 2-3 luni sa mai faci o echo sa vezi cum stai. Nu intra in panica inca ca nu e cazul. Chisturile care nu sunt endo pot sa dispara singure sau sa dea inapoi de la AC. Asa ca in cazul asta e bine. curaj !!!

pupici !!! si va doresc la toate un weekend super !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy1977 spune:

da boo, am scapat, in sfarsit, aveam senzatia ca nu se mai termina. ieri seara am fost la monitorizari si Tutu mi-a spus ca am un folicul de 18,6 pe OD si endometrul de 11,3. foliculul nu este cam mare pentru ziua 8, intreb si eu? voi ce ziceti?

va pup si va urez un weekend minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

salut
sint in z 27 si inca nu a aparut menstruatia.
o sa ziceti sa fac un test, dar eu zic ca nu se poate sa fie sarcina, pentru ca la echo a zis ca nu este corp galben, adica nu am avut ovulatie. Si mai e o chestie, eu am luat antibiotic ca va spuneam ca am fost la medic si mi-a dat antibiotic si prednison, si am luat din z8 pina in z13 antibiotic cu prednison, apoi am intrerupt.
pe perioada asta ne-am pazit apoi nu ne-am mai pazit, pentru ca zicea medicul sa nu ramin gravida cit iau antibiotic ca nu e bine.
dupa ce am intrerupt am prestat de placere si atit, fara sa ne gindim la copil.
bun, acum intrebarea mea e de ce nu vine, ca eu am ciclu de 25-26 zile, rar am de 27 zile.
mie imi este frica sa nu ajung sa trebuiasca sa iau medicamente ca sa apara menstrutia.
mai astept , daca nici miine nu vine, sun medicul si intreb daca e normal.
pupici, m-am intins mult, ma scuzati, dar nu stiam la cine sa ma pling si eu.



2001
http://tt.lilypie.com/qjh3p3.png

Mergi la inceput