Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Anto nu-i asa ca belgienii nu mai fac gaufre bune,nici ciocolata si nici berea cu visine nu-i mai buna, nu-i asa?


Timi
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Ia uite. Habar n-aveam ca, pe motiv de moderare, primele mesaje apar foarte tarziu. V-am scris de doua ori, am vazut ca nu apare mesajul si m-am lasat pagubasa. M-am multumit sa va citesc din cand in cand dar nu din scoarta in scoarta cat sa aflu ce e cu mesajele astea. Asa ca ma bag si eu in seama acum...

29+




Blueiris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by Timi07

Anto nu-i asa ca belgienii nu mai fac gaufre bune,nici ciocolata si nici berea cu visine nu-i mai buna, nu-i asa?


Timi
33+



Timi, bleah, sunt naspa rau de tot.

Andra, .

Somn usor,

Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Buna dimineata si poftiti la cafelutza sau la laptic !
Si de asemenea sa aveti toate o zi buna si linistita !
Antoanela23, si eu tot asa gandesc cu vizitele mai ales ca m-ayu vazut ca noaptea nu ma odihnesc, ca imi e rau, si totusi nesimtita de cumnata-mea vine sambata la noi si sta pana duminica. E culmea tupeului si tot ea e suparata pe mine ca mi-am permis sa ii spun sa vina fara copil. Si sper sa vina fara copil. Dar ce intelege ea, care nu face absolut nimic, sotul e plecat cu serviciul in alta localitate, de mancat mananca la maica-sa acasa nu face nimic, copii ii are tot la maica-sa, pai asa tot viata sa ai. Desi sincer, daca am copii ii cresc eu ca de aia i-am facut sa-i cresc si sa-i am langa mine nu la bunici non stop. Offffffff, va fac capul calendar cu asta iarasi.
Pe mine ma ia groaza cand vine seara, ma culc mereu infometata ca sa nu am arsuri si acum de vreo 3 saptamani de cand bebe creste rapid, noaptea mi se aseaza pe diverse organe interne sub buric adunat tot ca acolo e burta toata tare si-l simt efectiv cum se aseaza acolo si apasandu-ma ma doare de innebunesc. Mi-e dor sa dorm o noapte intreaga.................
Ieri cand am citit ca scriati de cozonaci si prajituri, ata am fost la magazin sa-mi iau croissante cu cioco si cipsuri si pufuleti. Si azi tot cu gandul la dulce sunt. Dezastru.
Pupici dulci,
Jeni23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Buna dimineata

Blueiris- ma bucur ca ai revenit si nu te lasa asa usor , e vorba doar de primele 10 mesaje , asa ca daca ai timp scriele azi si maine te vom vedem in timp real , ca sa nu te dai "batuta" .

Stii de ce ai avut castig de cauza , Andra simplu ca ai vorbit cu noi

Buna dimineata Jeni , buna faci ... e de bun augur sa ne faci noua "capul calendar cu asta iarasi" ca poate reusim sa-ti cumnata ... Ce nu inteleg eu e de ce faci greva foamei seara ??? Arsuri ??? NU ai facut teste , pe aceasta tema s-a tot discutat aici si nimic nu te-a ajutat ??? Pai hai sa gasim impreuna ceva care sa puna pe arsurile astea nenorocite ... sa nu ai arsuri azi deloc .

Otiliainceput 32+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Fetelor pentru toata lumea si o sa citesc din urma deseara acasa , trebuie sa-mi vina colega ...

Otiliainceput 32+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata

Andutzy ma bucur ca s-a rezolvat problema cu aspiratorul, mai ales la cat era de scump...

Blueiris nu te lasa, scrie despre tine inca 8 mesaje si scapi de moderare.

Jeni nasoala treaba cu cumnata, daca vrei o punem noi pe fuga Eu nu stiu cum o sa scap de soacra-mea de pe cap dupa ce vin cu bebelina acasa, ca asta nu are bun-simt

Oti , ca nu te mai pupacisem de multa vreme

Lunita unde esti? Cucu

Ioana uitasem sa-ti multumesc pt urare. Cred ca ma apuc de spalat abia maine, ca sotiorul meu nu si-a facut timp sa-mi aduca sacul de hainute liliputane de la cumatra inca

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 35+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Neata burtici!

Nu mai stiu exact cine intreba de NIRO... Sunt tarabele acelea din fata Dragonului Rosu. Daca vii dinspre Colentina sunt pe dreapta o multime de randuri cu diverse produse si tot aici gasesti si patuturi, saltele, etc. Ca sa iti fie mai usor intreba de randurile cu jucarii. In Dragonul Rosu nu sunt decat hainute pt. bebe.

Andutzy ma bucur ca ai recuperat banii. Poate te-au vazut cu burtica si de aceea au fost asa draguti. Am fost si eu in w/e in Carrefour Feeria si era o tombola Coca Cola. Am razuit eu un talon si bineinteles ca nu am castigat, dar tot mi-au dat premiu..."pt. bebe" .

Sa va povestesc o faza haioasa...tot legata de Carrefour...am cumparat un bouncer pt. bebe..din acela la oferta (100 ron/buc)si aseara cand am desfacut cutia am constatat ca sunt doua. Tampitii au ambalat cate doua in cutie si au si pus codul de bare pt. un produs . Am si chemat pe cineva de pe raion ca nu reuseam sa imi dau seama de culoare fara sa desfac toate cutiile si tot nu mi-a zis sa am grija sa nu iau cutia cu totul. Asa ca m-am ales cu doua bouncere identice. Nu-i bai ca se gaseste un si pentru dublura.

Fetelor si eu am AMR mic, dar pe al meu nu il vede nimeni ca nu stiu sa-l colorez sau sa-l maresc. O sa nasc si nu o sa va dati seama . Cum sa fac?

Andreea saptamana 37 Radu Stefan
POZE
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Otim, am incercat si medicamentele pt arsuri si leacuri babesti, degeaba. Ma arde de mor. Pai uite de exemplu-mananca la 5 dupa masa si pana seara la 10 am arsuri ba mai mult am arsuri si a doua zi dimineata cand deja stomacul e gol. Asa ca e cumplit.

Jeni23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni71 spune:

Lorinaoo1 pe mine ma dispera persoanele astea nesimtite. Le-am spus si la socra si la cumnata ca nu mai vreau vizite ca ma simt obosita si vreau sa stau. Le doare la pedala. Am spus de N ori ca dupa ce nasc nu vreau vizite sau dc e musai sa fie de maxim 1 ora la o cafea si atat. Dar nu ii intereseaza. Ce sa-ti zic de cumnata-mea care repet e suparat pe mine ca mi-am permis sa ii spun sa vina fara copilul mic care are varicela de 8-9 zile. cand ea dupa 5 zile de cand i s-a declansat varicela l-a dus in parc. Ma omoara oamenii astai care nu inteleg si fac doar ce vor ei. Probabil si eu si tu, dupa ce nastem cand o sa ne calce pe bataturi o sa-i dam afara din casa, daca cu frumosul nu inteleg.



Jeni31+

Mergi la inceput