Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Nico, n-am mai auzit de problema cu crescutul uterului ... incearca sa stai linistita pina luni cind mergi la eco.
Anto, foarte buna praji, trebuia sa iau mai multe cutii. Dar saptamina asta mai merg cel putin o data la ikea asa ca imi fac stoc. Da, si cremvustii sint buni.
Blueiris, mai scrie-ne despre tine.
Jeni, dar vin in vizita neinvitate si neanuntate? Ca daca da, nu deschizi usa.

Astazi am implinit 32s. M-am si masurat cu ocazia asta, 101cm si +7.5kg.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Andreea paguba lor, castigul tau , te-ai facut cu 2 bouncere Cat priveste AMR-ul, ca sa-l colorezi, il poti edita intr-o casuta de raspuns la subiect, dai copy si adupa aia te duci la profil personal la semnatura si dai paste.

Jeni eu as da-o afara din casa pe soacra-mea, dar ghinionul meu e ca eu stau in casa ei

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 35+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns estecri spune:

Buna dimineata fetelor , vin si eu cu voi la o si o mica barfa!!
Eu i-as spune franc in fata ca imi e rau si ca nu pot primi musafiri...sau si mai bine in momentul in care intra in casa m-ar apuca toate durerile si toate oboselile , mi-as lua o carte de citit si hopa sus! la patucel. L-as dresa pe sot ca sa stie sa- si ceara scuze in locul meu si i-as lasa sa se descurce. V-ati dat seama ca vorbesc despre cumnate!!

sorina 34+
poze1
poza2
uite asa cresc 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

'Neata de la mare!

Hmm, cred ca Deni e pe plaja deja! am promis c-o insotesc maine, ca azi merg la dr mai pe la 3.00 si nu vreau sa ma obosesc inainte.

Andra, ma bucur ca ati rezolvat cu aspiratorul! ar fi fost pacat sa ramaneti cu el!

Jeni, si eu am o cumnata cam lipsita de bun-simt, si dupa ce m-a calcat pe nervi de n ori, eu incercand sa raman politicoasa, m-am invatat ca la omul nesimtit trebuie sa-i raspunzi cu aceeasi moneda, si asa fac! si stii ce efect bun are? nu se mai invita singura, nu se mai baga in seama neintrebata...daca tot vine cumnata-ta , ignora faza cu pusul mesei, spune-i ca nu te simti bine si las-o sa se descurce! adica fii si tu ca ea! o sa priceapa mesajul in final! si daca se supara, o sa-i treaca! asa a fost si la mine!

Andreea, si tu mai ai tare putin! eu stiu ca esti inaintea mea cu 1 sapt. asa ca nu uit ca ai AMR-ul mai mic! cu bouncerul- norocul tau! eventual il vinzi si mai iei ceva lui bebe, ca tot au fost generosi aia cu el!

Blueiris, bine-ai venit! nastere usoara si la termen si bebe sanatos! roaga fetele sa te treaca pe listuta daca nu esti. Stii ce ai in burtik? cu bleu sau cu roz?

Noi azi mergem iar la dr , dupa-amiaza! tineti-mi pumnii sa fiu inca ok.






Andicu 35+Filip Gabriel
AMR 16 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

e intradevar o problema cu soacrele care vin neinvitate. si pe a mea o mai cheama sotzu pe la noi si cand n-am chef de mosafiri pur si simplu fac pe obosita si nu ma dau jos din pat: ca ma dor picioarele, ca s-au umflat, ca ma doare spatele...........si daca el are chef de mosafiri sa se ocupe, nu? am lasat bunul simt la o parte si imi vad interesul, mai ales ca nu imi iubesc soacra prea mult.........
karligutza stiu ca sunt saltele la ikea, ca duminica ne-am luat patutz, din ala de care ai luat si tu. mi-a placut tare mult mai ales ca e simplu. saltea n-am luat ca n-aveam cum sa o aducem si pe aia.......

+31 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
sacul de hainute liliputane

Lavinia, ce frumos ai spus...!

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Sorina eu pe ale mele rude le-oi "dresa", ca sunt rude simtitoare. Cat priveste rudele din partea sotului, o sa le "dreseze" el, i-am pus in vedere deja sa isi ia concediu ca sa stea cu mine si sa faca ce nu pot face eu, adica sa-mi fie si bodyguard , ca de, daca voi alapta din doua in doua ore, voi vedea rosu in fata ochilor daca ma deranjeaza cineva (ca sunt tare rea de somn si de boala )

Meeey, mai stie cineva ceva de Samadhi?
Nikole n-a mai scris de-o sapt Oanabb unde e?

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 35+
AMR 19 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

quote:
sacul de hainute liliputane

Lavinia, ce frumos ai spus...!

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"





mersic
Tu ce mai zici? Ce mai face Stefan?

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 35+
AMR 19 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Jeni, draga. dar esti prea delicata. Oamenii astia nu trebuie luati prin invaluire, ca nu se prind dom'le, pentru nimic in lume!!! Ia lasa-i sa vina, da fa-te obosita rau si stai numai in pat. Lasa-le carne dezghetata, eventual piata facuta, sa fac ei (mai ales socrela). Si la strans masa tot asa.

Eu asa am de gand sa procedez, ca si la mine se anunta o astfel de vizita. Desi prevad ca cel care va face totul va fi sotul. (eu ma rog de socrela sa-l ia pe stefan la ea vreo saptamana doua si ea imi zice ca vine in we la noi. Si cumnateii tot asa, ca ei n-au bani sa mearga in concediu, asa ca s-au gandit ca aici e moca, cu toate serviciile incluse)

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Asa, acum ca am raspuns la subiectul sensibil (SOACRA!!!!) va spun ca v-am citit zilele astea, dar nu am mai avut puterea sa si scriu. M-am simtit tareeeee obosita! Si cam suparata. Nici disertatia nu mai pot sa o dau!. Desi tr sa o sustinem pe 5-9 iulie, trebuie predata pana pe 18 iunie. Or eu nu am gata decat un capitol. Asta e...o las pe februarie. Si toti ai mei ma dojenesc, ca de...am lenevit in loc sa muncesc.

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput