Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Gata mancarea si suntem super obositi ... si cu cititul la zi ...
La medic a fost OK si nu prea , lichidul amiotic ne da "dureri de cap " pentru ca e in continuare cam putin (nu ne-a zis cu cat dar daca era ceva grav sunt sigura ca lua nenea doctorul masuri mai drastice) . Bebe e conform masuratorilor cam tot la saptamana 32 cat ne iesea si la calcule , dar termen sa intru in prenatal sunt 10 zile asa ca in curand gata serviciu (aici a fost doctorul foarte hotarat ) si pare a fi cam slabut un alt motiv pentru care trecem la analize si controale mai dese... Bebe s-a intors cu capul in jos si sigur e baiat . Cu tensiunea stam foarte bine 120/65 pentru care am fost felicitati . Si ni s-a recomandat sa stam mai mult culcati pe partea stanga ( alina m-am si gandit in momentul respectiv la tine ca parca tu spuneai ca ti s-a recomandat la fel ) .

Otiliainceput 32+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

anto cu statul in pat e cam greu ca ma cam mananca talpile. asi vrea sa merg la examene sa nu ratez toata sesiunea si daca nu stau la birou adorm cu cartea in brate. pe langa asta noi avem o firma si bineinteles ca acum am mai mult de lucru ca niciodata. am tot sperat sa gasesc multe proiecte, iar acum cand nu pot sa le fac le am. tot incerc sa aman pana ma simt mai bine, dar nu imi vine sa renunt. din cand in cand mai fac cate ceva. o sa incerc sa-mi pun calculatorul cumva ca sa lucrez din pat. asa va trece si timpul mai repede.

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Otilia, bea multe lichide, ajuta pt lich amniotic.

Si eu-s gata cu mancarea, in sensul ca ... am mancat-o .

Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Buna seara
Ce stiti de Luna? E bine? ca n-a fost azi prin zona...sau n-am vaut eu?!

Timi
33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

quote:
Originally posted by Antoanela23

Otilia, bea multe lichide, ajuta pt lich amniotic.

Si eu-s gata cu mancarea, in sensul ca ... am mancat-o .

Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)




Incerc cat mai mult , regula e minim 2 litri de apa plata pe zi si nu trece zi fara ciorba sau supe .

Otiliainceput 32+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Nico, imi dau seama ca e greu sa nu fi activa, mai ales cand ai examene si multe proiecte in desfasurare. Dar bb e "project number 1" , toate celelalte pot fi amanate dar bb nu are alta perioada cand sa creasca frumos pt intalnirea cu mami; sper ca nu am sunat prea moralizator, nu asta a fost intentia mea .

Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

fetele, ne-au dat banii inapoi de la Carrefour si cu scuzele de rigoare! Nu scandal, nu discutie aprinsa, au inteles, ne-au trimis la ghiseu, factura retur si GATA! Macar acum stim ce cautam!

AndraSapt32 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by Timi07

Buna seara
Ce stiti de Luna? E bine? ca n-a fost azi prin zona...sau n-am vaut eu?!

Timi
33+



Timi, ai dreptate, nu a scris azi. Stiu ca de obicei e libera lunea, probabil de aceea nu a scris.

Lunnnaaaaaa?

Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by andutzy

fetele, ne-au dat banii inapoi de la Carrefour si cu scuzele de rigoare! Nu scandal, nu discutie aprinsa, au inteles, ne-au trimis la ghiseu, factura retur si GATA! Macar acum stim ce cautam!

AndraSapt32 cu Horia Andrei siDragos Alexandru

Dragoselu si noi (familie, prieteni, etc)



Andutzy, bravo, ma bucur ca s-a rezolvat.
Aspiratoarele Dyson sunt fff bune, fara sac si cu filtru de apa, dar nu stiu daca se importa in Rom.

Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Buna seara! acum am apucat si eu calculator....asa ca intai tre' sa citesc din urma si apoi sa raspund.

Lia, sa te ajute DD ca bebe sa stea in burtica pana ce trece de 3kg ca sa iasa toate bine!

Valen, am vazut pozele cu Ines...e superba! Vb Anyei, iti vine sa o tragi de fralcutze sii poze. Sa va dea DD sanatate sai numai bine la toti 4!

Lavinia, ma bucur ca bebelina ta este ok si ca te-ai linistit! Si vad ca si la tine e cu AMR mic.....ca si la Karligutza....fetelor ma apuca panica ...deja nasteti....

Andreea c , incerc sa ma mentin pe pozitii si sa nu imi pierd optimismul...desi AMR-ul ma strange cu usa si teama incepe sa se instaleze si la mine.

Andutzy, ma bucur din suflet ca ai rezolvat problema cu aspiratorul. Era vb de o suma considerabila si ar fi fost chiar magari sa nu iti dea banii inapoi atat timp cat a fost greseala lor. Se pare ca incepem sa ne mai educam si noi.

Karligutza,vad ca ai trecut si tu la AMR.... chiar incep sa intru in panica...sper sa termin casa de amenajat pana nasc

Andra
34 s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput