Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by gabiarama

Tin pumnii strinsi pt toate fetele care au inceput deja AMR-ul

Jadi , concediu placut !Sa ai parte de o vreme frumoasa!(Vreau si eu in concediu ,dar nu la mare ,mi-ar trezi amintiri prea dureroase )

Azi am fost din nou la cintar cu Bogdanel si am avut o mare surpriza cind am vazut ca a luat intr-o saptamina 480 de grame .Pai in ritmul asta ii ajungem imediat pe ceilalti iezi din urma


GABI ,de 3 ori mama


Multumesc si eu Gabi ca ma incadrez in clubul celor care au AMR-ul scurtutz!

Despre Bogdanelul ma bucur ca iti face bucuriile varstei si ca isi urmeaza fratiorii... spor si mai departe la depanat gramele si kilogramele!

... insa cu marea nu as vrea sa te intreb ce amintiri dureroase ai, dar fiindca tot ai zis, sunt un pic curioasa... daca nu consideri de interes general, sau sperie pe cineva, poti sa imi spui so-so-so la ureche intr-un PM; dar repet, nu-i musai si nu insist cu curiozitatea mea.



karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Antoni bine ai venit! scrie-ne data nasterii si data probabila a nasterii sa te trecem pe lista!
Cu Cruciat inca nu am discutat foarte multe detalii legate de nastere, mi-a spus ca mai avem timp. Dar saptamana asta merg la clinica la monitorizare si atunci o sa-l intreb cum va fi, pentru ca eu as vrea epidurala si atunci trebuie din timp sa ajung la spital.
SA stii ca daca te duci sa te internezi te intreaba acolo la ce medic esti si il suna ei in functie de probleme.
Dar am si numarul lui de mobil.
Inca ai numai 3 mesaje scrise, de aceea iti apar asa greu, ca sunt moderate; dupa 10 mesaje tot ce scrii apare imediat.
Samurai-lady si eu am inceput sa-mi masez varful sanului, areola si mamelonul cu Garmastan. Mie mi-s foarte sensibile si atunci moasa mi-a recomandat ca de acum sa le prind si sa masez, sa trag de ele .
Eu n-am vazut sa-mi curga efectiv ceva din ele dar am in fiecare zi o crusta deci cred ca curge ceva de acolo...
KArligutza si eu am dificultati cu calcatul hainelor, dar ideea e sa le dezinfectam, o cuta doua se iarta..

Mioara 36+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Eu am luat salteaua de la Cora, jumate cu nuca de cocos, mai tare si daca o intorci cu poliuretan, saltea mai moale, care se foloseste dupa 6 luni sau 1 an.

Mioara 36+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lary si eu am aceleasi senzatii de prin sapt 32. La un moment dat a trebuit sa folosesc tampoane pt sani, nu pt ca era prea abundent lapticul, dar ma patam si era jenant in oras Dar faza dura e ca medicul de fam mi-a spus ca e o dereglare endocrina , dar eu n-o bag in seama, ca nu se prea pricepe la gravidute. Cand ma duc la ea nu face decat sa ma cantareasca si eventual sa-mi ia tensiunea si atat, nu-mi completeaza in carnetul de gravi, desi am unul frumos si lucios, mai mare dragul sa scrii in el

Gabi il felicitam pe grasunelul cel mic pt progresul facut Din cate vad eu, mezinul o sa fie "cel mai" ... "inalt la sfat si mare la stat"

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 35+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns siminoc spune:

salutare burticutze! n-am mai dat de mult pe aici!mi-a fost foarte dor de voi!
iaca am net acasa! si de citit vreo 10 capitole pe putin!
da' o scoatem noi la capat!
acu' am ceva de facut prin casa, da' de maine ma pun pe treaba (citit)!
felicitari valen, sa-ti traiasca bebelina!
aveti grija de voi si de burtici/pitici!

Simona+36 mamica de Miruna

poze cu burtica si fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

LIA - si un de la noi ...si la mai mareeeeee

Monica - atunci mai strange putin din ... "craci" mai o saptamana ,adica mai 7 zile ... ca doar trebuie sa mai creasca printesa mica , nu ???

brazuca25 - nu cred ca atingeai 100 kg pana in saptamana 40 daca luai vitamine . Eu pot zice ca asta m-a tinut in frau si am +7 kg ( problema mea e ca am plecat la drum cu muuuulte kg )

si asta din capitolul trecut , ma duc sa mai gatesc ceva ca vine tati acasa si nu vrem sa-l tinem la cura , iar apoi va povestim cum a fost la medic ...

Otiliainceput 32+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Siminoc ti/am simtit lipsa. Trebuie sa ne promiti ca ne scrii mai des, ca de acum ai net acasa

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 35+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare
am fost la medicul de familie si m-a pus putin pe ganduri. uterul meu a cam ramas in urma cu dezvoltarea. spunea ea ca cu cel putin 3-4 cm. la ultimul consult la gine am aflat ca e in urma cu dezvoltarea cu vreo saptamana, dar dupa eco bb era mai mare cu o saptamana. mi s-a spus ca e de la contractii si sa stau mai mult in pat. acum med de fam imi spune ca ea nu crede ca bb creste din moment ce uterul nu, si ca nu prea are cu ce sa se dezvolte bb. nu stiu ce sa mai cred. la eco am programare doar luni, mai repede nu se poate si la giecolog incerc sa ajung miercuri chiar daca nu am programare. voi ce stiti?

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ioana, e buna praji, nu-i asa? Cand e vorba de potoale de cumparat gata facute poti conta pe mine . Nu stiu cum e in Rom, dar aici cremwurstii de la Ikea sunt cei mai buni (sau asa mi se pare mie dupa ore in sir de flendurit pe acolo).

Nico, mersi frumos, sper sa-i placa noua camera juniorului ca altfel avem un big problem.
Asteapta sa vorbesti cu ginecologul, nu te ingrijora. Pe de alta parte e adevarat ca repausul ajuta la dezv lui bb, asa ca spor la stat degeaba, din sapt 30 mai ai destul timp sa recuperezi. Hai ca nu mai e asa de mult, zici ca o sa-l trimiti pe Alex la bunici, incearca sa profiti.

Gabi, bravo pt greutatea lui Bogdanel, recupereaza mititelul, un pt el si o pt tine.

Siminoc, bine ai revenit.

Monica, ce putin mai ai. Stai cumintica la pat si explica-i bebelinei ca e mai bine inuntru decat afara, cel putin inca 1-2 sapt. Bafta, curaj!


Anca, felicitari pt bebelina dezvoltata .

O seara buna tuturor, pupici,


Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

cateva rasp restante...

Stefania, normal ca fiecare face cum crede ca e mai bine; mie personal mi se pare ca asta e o traditie depasita, nu se intampla nimic daca iesi afara fara slujba de rigoare, dar daca vrei sa nu-ti stresezi mama trimite-o pe dansa la biserica, am vazut ca fetele spun ca se poate si asa.

Andutzy, naspa cu aspiratorul, bafta multa se rezolvi favorabil pt tine.

Lia, felicitari pt aniversarea casatoriei, multi ani inainte, fericiti, plini de bucurii, fericire, copii frumosi si sanatosi.

Jeni, nu cred ca gresesti in treaba cu varicela, eu nu i-as fi primit pe nici unul din familia contagioasa. Plus ca eu nu inteleg cum vin oamenii la masa cand tu esti asa de graviduta, in loc sa te ajute mai rau te pun la treaba. Sunt de acord cu tine si in privinta vizitelor la bb, cat mai tarziu si cat mai scurte. Nu-ti fie teama sa-ti impui pct de vedere, mai ales ca nimeni nu te protejeaza si nu-ti intelege oboseala.

Otilia, cum a fost la dr?


Anto 35 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput