Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Eu nu am reusit sa-l gasesc pe numitul Niro. Stiu sa ajung doar in Dragonul Rosu.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

pai Niro e tot in Europa? pe langa Dragonu roshu? sau pe unde?????????
io parka asa stiu...........o sa ma duk sa vad. oricum in Dragonu Roshu am inteles ca sunt lucrusoare de bebe ieftine si la fel ca cele din oras..............nu stiu carucioare sau patuturi daca au.............

+30 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by Samurai-lady

Fetele,o intrebare:am o pofta nebuna de ciocolata.
Poate ca-s si obosita de Kenutz prin parcuri,pe la topogane.
Face rau lui bebe? Voi mancati?
Am primit unda verde ca mai pot pune pe mine 3 kg,ca sa am 10 kg luate in total.

Mercik anticipat.
Samurai-lady 32 weeks si Kenta 4 ani


Lady-Samurai eu am mai mancat cate putina ciocolata si nu mi s-a intamplat nimic... adik nu mi-a fost rau sau ceva de genul asta, insa kilogramele... nu le-am socotit din urma carui aliment s-au acumulat mai mult. Ce iti pot spune vis-a-vis de kilograme, eu zic sa lasi aceasta rezerva de 3 kg. pentru ultima luna de sarcina... cel putin 2 sigur se pun in sapt.36-40 dupa spusele medicului meu (500 gr.pe sapt.in aceasta perioada). Insa eu una n-as sta nici flamanda, nici cu regim auster, doar ca sa ii placa medicului din Japonia 10 kile per total sarcina... mi se pare o mare aberatie! tu ai grija de tine si nu te mai uita asa cu spaima in gura doctorului... daca te simti bine, e ok, si ce daca o sa ai 11 kile peste startul sarcinii?... eu nu zic acum ca incurajez kilogramele in sarcina, doamne fereste, dar alte mamici iau 20-25 si tot nasc, eh... limita asta de 10 kile suna asa parca ar veni cu ghilotina daca nu o respecti .... deci bleah!

te pup si ai grija de tine, de Kenutz si sotz, dar mai ales de bebe mic din burtic numai bine

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

ce repede s-a schmbat capitolul.

samurai eu mananc destul de multe dulciuri desi stiu ca nu e asa de indicat, dar ce sa-i faci cu poftele astea. e bine ca nu mai pot merge la cumparaturi caci asi cumpara toate prostiile
si mie imi curce colostru din sani daca ii strang putin dar e normal.

anto sper sa ii placa lui victor noua camera. alex s-a mutat cu mine in pat. stie ca vreau sa il trimit la socrii si probabil vrea sa fie alintat mai mult. de miercuri am inteles ca ia vacanta si cum eu nu pot sa il plimb mai bine il trimit la ei. ei stau la curte pe o straduta linistita.

antoni nu ne spui mai multe despre tine? inca esti moderata si iti apar mesajele mai tarziu.

gabi bravo pt bogdan ca e un mancacios. se pare ca ia foarte bine in greutate.



nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Body-uri si costumase pentru bb se gsesc garantat mult mai ieftine in Dragonul, aceeasi marfa ca in multe magazine "normale", am cumparat si eu. Sigur ca n-o sa gasim haine de fitze.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by andreea c

Hi!

Eu nu am indraznit sa imi masaz sanii. Desi nu am sfarcurile tocmai cum ar trebui. Mi-e teama sa nu dau in altele. Anya parca spunea ca nu prea e indicat sa umblam la .

Andreea saptamana 37


eu imi amintesc ca Anya20 ne-a zis ca n-avem decat sa umblam la sani cat vrem noi, ca vedem noi dupa ce ne fac bebelusii cat o sa umble la ei si ce-o sa ne mai faca.... n-ajungem noi sa ne facem cu mana noastra ce pot ei sa faca cu guritzele lor, manca-i-ar mama hehe!!!

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Niro este in spatele Dragonului Rosu. Cel mai repede ajungeti daca dupa ce a-ti trecut de poarta cu lei, mergeti pe drumul pe unde merg masinile, undeva in stanga. Aveti ceva de mers pe jos. Exista si niste masinute ca la mare, dar nu stiu ce program au. Tot ce pot spune este ca trebuie sa va duceti dimineata, pentru ca ei au program de la 5:00 pana la 14:00. Eu o sa ma duc in jur de 8. Dupa ce o sa ajung pe acolo o sa va dau mai multer detalii, dar din pacate abia peste 2 saptamani.

Acum plec acasa.
Pupici.

Diana 33+ si Alexandra Maria
mai avem 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

quote:
Originally posted by mychydutza

ca tot vorbiti de saltele , de unde le luati? noi am luat patutz de la Ikea , dar inca nu saltea. ma gandeam ca poate stiti de unde s-ar putea cumpara................

+30 cu bebe baiat
mihaela


de la IKEA
langa pretul agatat de patut erau si preturi agatate la restul lucrusoarelor de la patut.. in mod cert si pretul saltelei, saltea care se gasea la rafturile de la ACCESORII BEBELUSH!


karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

pot sa pun si eu o intrebare de amuzament?
voi cum ati reusit sa calcati lucrusoarele la bebe?
saracul fierul meu de calcat ocupa tot body-ul daca indraznesc sa il pun pe el... asa incat...

v-ati cumparat si fier de calcat in miniatura? sau aveti indemanare de indemanare la calcat (fara cute, da? nu trisati) hainutze de bebelush???

karligutza

sapt.37 cu la purtator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaSiRoxana spune:

Buna, fetele!

Asa e, n-am mai scris de muuult timp! Iar de citit, v-am citit tot pe sarite... Dar am mai "cotizat" pe la alte subiecte...

Am vesti din burtica

Acum am venit de la eco de trim 3 (medicul meu recomanda 3 ecografii, cate una pe trimestru, daca totul este in regula si nu exista nicio problema).

Bebita-Ilinca are 2.380 gr (plus sau minus 400 gr), si e din punct de vedere al dezvoltarii fizice cu 2 sapt mai mare. Calendaristic, avem 32s si 5z, ecografic 34s si 5z. Eu eram ingrijorata ca, daca nu m-am ingrasat eu prea mult pt ca nu am pofta de mancare mai deloc (am luat doar 7 kg in 7 luni si ceva) nu cumva sa fie si bebita mititica si sa aiba de suferit. Si totul este in regula - placenta, cordon, lichid, etc.

Alta veste e ca medicul meu (dr Badiu, de la CMU) intra in concediu pe 20 iulie, termenul meu e pe 1 august, si el e adeptul ideii de a-l lasa pe bebe in burtica cel mai devreme pana la 39 de sapt, daca nu ne forteaza nimic sa-l scoatem. Asta desi stim ca o sa fie cezariana. Asa ca probabil o sa nasc cu alt medic (probabil dr Radoi, de la CMU).

Am facut deja o programare de principiu la maternitatea privata CMU-Elias, urmeaza ca vineri, dupa consultul la doctor, sa mai vorbesc mai sigur.

Sanatate si voua si numai bine!

Anca
mamica Roxanei , 1 an si 9 luni
si 32+ cu Ilinca

Mergi la inceput