Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Azi e ziua intrebarilor,sper sa nu va stresez
De vreo cateva zile,mi-am luat inima in dinti,si mi-am facut un masaj
al sanilor.Si surprizaaaaaaa:a iesit ceva ca lapticul,din amandoi sanii.La prima sarcina doar din unul iesit.Si imi simt sanii foarte calzi,parca se pregateste fa brica de laptik.Voi aveti asa senzatii?

Samurai-lady 32 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Samurai-lady, eu n-am inca, dar stiu ca e colostru si e normal sa inceapa sa mai curga. Se pregatesc sanii pt alaptare, asta e bine. Mie mi s-a intamplat doar de 2 ori cate o picatura si atat.



Andicu 35+Filip Gabriel
AMR 17 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

ANDICU-eu am masat sanii si sfarcurile,si cand strang sfarcul iese destul de mult.Scrie in carte ca abia din sapt.37 sa faci manevrele astea,dar mie nu mi se intareste burtika deloc,asa ca mai fac o data pe sapt.

Samurai-lady 32 weeks si Kenta 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

POZE BB ECO 4D




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Anto, succes cu schimbarea! Teoretic si noi in 1-2 saptamini am putea sa o mutam pe miruna. Multumesc de pontul cu prajitura in cutie de la ikea, eu nu ma uit in frigidere din obisnuinta, ca n-am cuptor; numai ca asta e gata facuta, nici n-am incalzit-o.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Clau nu avem acelasi DPN pentru ca nu avem aceeasi zi UM. Eu de exemplu schimb saptamana vinerea. Mai exact vinerea viitoare fac 34 si de sambata intru in 35. Asa ca este diferenta de cateva zile intre noi, dar tu ar trebui sa nasti inainte. Daca tot avem aceleasi simtome si fetitele ni se intrec in sughituri, ia spune cu somnul cum stai????? Eu as dormi intr-una. Doar singura problema este seara la culcare ca ma tot foiesc pana adorm (ba ma doare burta, ba sughite, ba imi da un picior in ficat, etc.).
In ceea ce priveste curgerea sanilor, la mine a curs cateva picaturi de cateva ori, dar doar la sanul drept. Stangul nu vrea si pace.
Fetelor nu stiu ce saltea sa-mi iau la patut. Unii imi zic sa iau din cocos sau iarba de mare, dar altii sa-mi iau pur si simplu relaxa, deoarece celelalte au avut surprize sa aiba tot felu de ganganii care nu au ce cauta. Asa incat parca nu as risca, mai ales ca avand in vedere ca unii bebei nici nu au patut si dorm in pat cu parintii si nu au nimic.

Va pup,

Diana 33+ si Alexandra Maria
mai avem 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Tin pumnii strinsi pt toate fetele care au inceput deja AMR-ul

Jadi , concediu placut !Sa ai parte de o vreme frumoasa!(Vreau si eu in concediu ,dar nu la mare ,mi-ar trezi amintiri prea dureroase )

Valen ,am admirat una bucata printesa micuta si grasunica .

Azi am fost din nou la cintar cu Bogdanel si am avut o mare surpriza cind am vazut ca a luat intr-o saptamina 480 de grame .Pai in ritmul asta ii ajungem imediat pe ceilalti iezi din urma


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Hi!

Valen, Anya v-am admirat printesele . Sunt atat de dulci toate fetitele si hainutele lor. Vreau si eu una .

Andra ma bucur ca ai revenit tot asa vesela cum te stim.

Am fost si eu in Ikea in w/e. Mi-am luat un scaun pt. birou ca pe celalalt l-am stricat. cred ca din cauza .

Eu nu am indraznit sa imi masaz sanii. Desi nu am sfarcurile tocmai cum ar trebui. Mi-e teama sa nu dau in altele. Anya parca spunea ca nu prea e indicat sa umblam la .



Andreea saptamana 37 Radu Stefan
POZE
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Gabi, felicitari pentru greutatea luata de Bogdan.
Diana, nici eu nu stiu ce saltea sa iau pentru bb. Pe Miruna am culcat-o in patutul de pinza fara saltea, dar parca acum as lua si eu o saltea.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ca tot vorbiti de saltele , de unde le luati? noi am luat patutz de la Ikea , dar inca nu saltea. ma gandeam ca poate stiti de unde s-ar putea cumpara................

+30 cu bebe baiat
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Eu o sa cumpar de la Niro. Am aflat ca sunt acolo firme care aprovizioneaza magazinele din oras, asadar sunt mult mai ieftine. De acolo imi iau tot:patut, carut, lenjerii, lucrusoare, paturici, etc.

Diana 33+ si Alexandra Maria
mai avem 7 saptamani

Mergi la inceput