Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

irinusha am incercat,am perna de gravide in jurul spatelui...baie nu se pune problemama,mi-e frica si sa fac dus sa vad macar daca se rupe apa,ma spal pe portiuni ca handicapatii..culmea e ca fata mea boxeaza mereu acolo jos in ce apuca si asta stimuleaza si mai mult contractiile.si as face treaba mica mereu....trebuie sa o mai tin pana maine!macar!

alina 34+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Alina, tinem pumnii .

31+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Alina, tin pumnii sa mai stea Elisa in burtica! Macar 2 saptamini.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Super povestile de nastere. Citesc de aproape o ora la ele. Si asa a mai trecut o zi. Maine schimbam semnatura. Iar nu am facut nimic azi. Eu chiar am devenit o mica puturoasa.
Ma duc macar sa mananc ca apoi incepe seven heaven.
fetele curajoase si optimiste.

Dana S34 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Alina.a, am citit randurile scrise ieri si mu-au trecut fiorii pe spate....iti tinem pumnii ca si tu si bb Elisa sa fiti ok si sa rezistati cat mai mult. O sa pun o vb buna pt voi la DD, ca vad ca in ultima vreme am "relatii" la el si ma asculta si ma ajuta.

Anto, cu tensiunea nu cred ca va fi prea roz. Din cate am cititi de acum inainte isi ca face de cap. cert este ca incepe sa isi cam arate coltii. de cateva zile am dureri criminale de cap si palpitatii, chiar daca stau la racoare sau in pat. Se pare ca e mai puternica decat mine si bb la un loc. Oricum eu sper sa rezist pana in sapt 38 ca sa putem face cezariana safely.

Jeni imi pare rau pt situatia ta. Poate reusesti sa gasesti o cale de rezolvare pe cale diplomatica, daca nu....cu tupeu ca altfel te consumi prea mult pt oameni care nu merita atentia ta.

Luna, ma bucur ca ti-au dat ceva pt hemoglobina ta si ca sper ca de acum sa te simti mai bine.

Lavinia, sa stii ca am incercat si eu sa ii pun Motzart bebelinei mele...insa nu ii place deloc. in loc sa se calmeze parca o ia razna. mai mult ii place Outlandish sau Akon, decat Motzart.







Andra
34 s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Helau, helau.

Am ajuns si eu acasa, ca o golanca ce sunt am stat pe drumuri pana acum!
Jadi va saluta, ne-am intalnit si am stat pe plaja la umbra dimineata, ca doua foci si am conversat vreo 2 ore sub stricta supraveghere a dragalasului si cumintelului Vladut care imi zice Dea si mi l-a pupat pe bebe din burtica! M-am topit, ce mai! sper sa am si eu asa flacau! O sa ne mai vedem zilele urmatoare, ca mai avem timp.

Lia, bravo celor de la Synevo din Suceava, pt ca Synevo din Cta nu dau 2 bani pe gravide si copii mici si se sta la ei la cozile nesfarsite cate-o ora si mai bine, indiferent ca ai compensata sau platesti integral! eu am sunat ieri si le-am zis ca sunt in ultimele sapt. de sarcina si am nevoie mai urgent de analize si mi-au zis ca au rezervari pt CAS pana in august!
Mioara, bafta si tie maine, sa fie la fel de voinic bebe! si eu mai am de rezolvat partea cosmetica , cred ca pe saptamana viitoare, sa fie cat mai aproape de moment!
....si bagajul tot nu mi l-am facut!

Alina, dragutza de tine, imi inchipui prin ce treci! asa cum ai spus, e mare lucru ca ai un asemenea sot langa tine, asta conteaza enorm! nu mai zic ca n-ar trebui sa mai fii asa stresata, de-acum ELisa se poate naste fara probleme. Si eu simt ce simti si tu jos, apasa mai tare cateodata, dar cred ca nu inseamna nimic , e ceva normal in perioada asta! noi suntem alaturi de tine si sunt sigura ca o sa fie bine!
Irinusha, ce baiat mare si frumos ai! sa-ti traiasca! frumoase poze! bine ca esti ok in continuare!
Diana, felicitari pt bebelina!
Lorina, felicitari pt intrarea in luna a9a!
Simo, si odihneste burtica!
Hmm, Ioana, dac'ai sti, tot la o sacosa de prod. de patiserie visez si eu azi; abia astept sa-l iau pe-al meu de-o aripa si sa ma duc sa inspectez printre placinte si alte gogosi!











Andicu 36+Filip Gabriel
AMR 15 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

liadorian-intradevar povestea sucevencei noastre e super draguta. cumva m-a facut sa rad cu lacrimi de cateva ori.tare as vrea sa am si eu starea de spirit glumeata in astfel de momente.eu tare sunt panicata de ce urmeaza.poate si pentru ca sunt studenta si am avut garzi la gine si amintirile sunt inca prea reale.dar cum toate fetele trec prin asa ceva, o sa trec si eu cumva.cateodata e mai bine sa nu stii prea multe si sa nu vezi de toate.sau nu asa aproape de termen. ca sa mai uiti.dar va fi bine in cele din urma pentru toate, sunt convinsa. si abia astept sa-mi vad bebelina si s-o strang in brate, mai ales dupa sentimentul descris de mamica curajoasa din poveste.va pupic pe toate
Meli 36+Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

fetelor, tare ma bucur ca v-am gasit si pot sa pove si eu cu voi.ma simt dintr-odata mai optimista.cred ca de acum inainte tot pe net voi sta.
pupici la burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

gata plec!am vorbit cu dr ca nu am mai putut,ma cocosez cand ma apuca,si ma cam apuca des rau.a zis sa nu mai astept pana maine dimineatza ma duc direct la sala de nasteri...
DD sa fie bine,deja incep sa respir anormal...am burta ca un pietroi.
sa-mi tineti pumnii si vorbim prin sms..
daca ar mai astepta cateva ore de ziua lui tati...la ce ma gandesc eu,mi-a luat DD mintile cred.


alina 34+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

alina, sintem alaturi de tine, sa fie totul bine! Asteptam vesti bune.
Andicu, iti urez pofta buna.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput