Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Alexi daca citesti libertatea de azi online o sa vezi acolo un caz de te cutremuri ce a ales sa faca o femeie de 18 ani cu bebele ei. Nu pun link aici pt ca e socant.

Simo si Anya sunteti motivate...pt moment, dar sa nu se mai intample.

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

doamne fetelor am ras cu lacrimi.....bantuiam printre poveshti si am gasit una haioasa rau sper sa mai aduca si alte zambete ( situatia defapt nu e asha de ras dar relatarea e ...incredibila) http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=16057 .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

mioara2004-mersi de raspuns,sincer inca mi-e greu sa ma descurc pe site, dar acum am vazut ca mi-ai scris de mult.data nasterii 1979.04.29, data probabila a nasterii e 10.07.2007.cum de spui ca mai este timp?si eu sunt in saptamana 36, dar parca bate la usa deja plecatul la spital. poate sunt eu mai stresata.eu un pic m-am panicat ca am auzit ca s-ar putea sa nu iasa noaptea cruciat. luni ma duc la control si o sa-l intreb. am obtinut destul de greu sarcina si mi-e frica sa pateasca ceva bebe. plus ca am si placenta joasa.mersi de raspuns si mai pove. aveti grija de voi si de bebiti. pupici la burtici
Meli36+bebelina Timea-Larisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Sa va prind repede pana nu plecati la masa!
Lavinia, deja luna a IX-a?? Voi vreti sa ma lasati aci singurica pe la odisee, sa sting becul! Frumos va sade, nimic de zis! Nu v-am povestit ca n-am doctotul acasa in prima jumatate a lui iulie si ca nu pot sa ma grabesc deloc, deloc?! Asa ca fiti fete cumintele si remorcati-ma si pe mine!
Alexi, ca sa speriem depresia! De-abia astept sa ne fie dor de perioada asta si sa zambim amintindu-ne cate griji ne faceam, cat mai boceam (asta in timp ce bebe va picta pe pereti cu ce i-am pus noi in farfurie sa pape )
Anto, eu reusesc sa scriu mai repejor fiindca tin tastele pe burta (de fapt sprijinite asa, pe burta si pe picioare). Cred ca domnita mea n-o sa aiba nevoie de alt cantec de leagan decat de tacanitul tastelor, ca deja e extrem de receptiva la el. Imediat ce aude tastatura incepe sa butoneze si ea pe acolo! (Oare chiar o aude?!) Azi dimineata spre exemplu am dat gata trei eseuri pentru bac pentru un elev foarte "harnic", prieten de familie. Nu-i foarte didactic, stiu, rog doamnele cu catalogul sa nu ma depuncteze, dar imi trebuia si mie o diversiune... Mare bucurie sa vad ca functioneaza neuronul!
Dana, primim si noi un pic de optimism? O rezerva acolo nu strica niciodata!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mamii, mersic de link, mie imi place mult de craciunitza, o citesc si acum pe alte forumuri, ca a plecat de aici; povestea nasterii insa nu o stiam.
Meli.
Otilia, ce mai face colega de calculator?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu nu o cunosc habar nu am cine e dar povestea ei m.a dat gata am ras cu lacrimi....DACA NU MA TAI TE OMOR!=)) iti dai seama...waw.... eu ink sper sa ma bucur de momentele in kre o sa injur romaneshte si nu ma va intelege nimeni=))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

De 2 zile nu am putut sa ma loghez . A fost tare rau fara voi. De dimineatza pana seara incercam netul din 5 in 5 min . Ma bucur ca acum merge . Va pupicesc si fug sa citesc din urma.

31+

Christian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

buna, fetelor!
sunt si eu o graviduta, inscrisa deja pe prima pagina. karligutza ma cunoaste deja si imi tot spune sa scriu. cred ca nici nu mai are rost sa spun ca citesc tot, tot...nu ratez nici un rand....dar cu scrisul e mai greu...lene mare...
dar acum vreau sa-i spun ceva lui otim, ca m-am infuriat cu analizele pe care nu le poate face.

quote:
Originally posted by otim
Trebuie sa-mi fac analize , medicul mi-a dat compensat (ca doar am dreptul ,nu ??) Si eu hotarata ca doar e inceput de luna si speram sa nu se fi epuizat fondurile ... sun la o firma pentru programare ( la cea care ma duc de obicei si la care stiu ca nu ma ciuruie ca sa-mi caute vena ) . Raspunsul lor ... toata luna iulie e plina cu programari pentru analize , sa sun la inceputul lunii iulie pentru programare pentru august ( eu in august chiar vreau sa fiu nascuta deja ) . Concluzie imi fac analizele pe bani , pentru asta pot merge in orice zi .


nu stiu la ce clinica sau laborator ai fost, dar pot sa te asigur ca pentru gravide, analizele se pot face oricand gratuit, chiar si cand nu mai sunt fonduri. exista un fond special pt gravide si urgente. si iti spun asta sigur, pt ca sotul meu lucreaza la un laborator de analize.

in rest va doresc numai bine, sa decurga sarcina perfect pana la final si sa aveti puiuti sanatosi (asta e tot ce-mi doreasc eu pt copilul meu). poate am sa mai scriu, daca tot am spart gheata, nu?


cununia civila
cununia religioasa
nunta
cristina sapt.34 cu Denis Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Daca tot povestim despre nasterile altora, haideti sa ma laud si eu cu o suceveanca pe care am gasit-o intamplator pe forum: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=4734 - aici e povestea primei ei nasteri
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99240 - si aici povestea celei de-a doua nasteri. Foarte realiste, cu un umor care nu stiu daca o sa fie pe gustul tuturor , dar mie imi dau un curaj nebun cand ma mai bantuie asa, cate o depresie mica.

Sper sa va placa!
Antoni, Ashera, sunflower1979, !

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

chiar otim si eu cand am fost in romania la o clinica privata mi.a zis k sunt o serie de analize gratuite si cu trimitere de la medicul de familie le pot face oricand( la ei in clinica) dak te ajuta cu ceva iti pot da nr lor de telefon ...suni si intrebi.

Mergi la inceput