Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

alexi, exemplul asta e uul fericit....sunt atatea care arunca copii la gunoi, sau le crapa capul cu pietre...poate nu a vrut sa-l vada sa nu sufere...dar faptul ca l-a dat cuiva, mi se parea oarecum ok...din doua rele...

Simona 32+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Ioana cel mai bine facem o sedinta de barfeala de socrosenie dupa ce nastem, ca sa nu ne enervam prea tare si sa ne mutam direct la spital

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 36+
AMR 18 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

luna, nu ma exmatricula , ca sunt prin zona. dar n-am nimic important de spus (in afara de contractii la greu, dureri in zona pelvina, dureri de spate, bebelusa foarte agitata si miscacioasa...dar cine n-are de-astea?!. cand citesc despre fetele curajoase care stau in pat de atata vreme, mi-e si jena sa mai zic ceva, ca prin comparatie eu nu am nici o problema.)...multumesc de intrebare .

simo, uite o de la noi sa te simti mai bine.

alinutza, sus moralul! pai maine trebuie sa fii in forma, de ziua sotului.

cristina26, ma bucur ca sunteti bine, tu si bebelusa.

violeta, tu cum nasti pana la urma? ca am vazut ca intrebai de peridurala/rahi/generala. daca vrei amanunte, trimite-mi un pm.

lia, felicitari pentru vestile bune!

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Anto, am fost sa-mi iau de haleala pentru prinz: un kg de cirese si o sacosa de produse de patiserie, nu scriu ce ca ma linsheaza fetele. Am link-ul de la www.toepfer-shop.de/index.php?cat=c7_Saeuglingsmilchnahrung.html" target="_blank">Topfer cu pre-ul ala.
Lavinia.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

simo ai dreptate eu una am ramas marcata nu imi venea sa cred ,nu am avut nici odata un caz in fata mea doar de la televizor am mai auzit.


29+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

alexi in primul rand sorry ca am fost asa seaca

Stiu ca pare incredibil...am si eu o prietena care nu poate avea copii si imi inchipui ca e horor, se vede pe fata ei!

ziceam doar ca a ales rau cel mai putin rau fata aia de 19 ani, ca nu l-a ucis, nu l-a aruncat in gunoi.

Nu-mi place ziua de azi

Simona 32+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Simo. Hai ca azi te-ai facut cu 'laptop', fii vesela.
Oana ieseanca ce mai faci?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Se pare ca incetul cu incetul ne cuprinde pe toate ba o contractie, ba o durere mica , ba hormonii, ba.....lenea (pe mine) insa vad ca pe rand venim totusi la raport una cata una. Asta inseamna ca incet, dar sigur vom duce odiseea la capat numai cu bebei sanatosi, frumosi, destepti si iubiti. Credeti-ma pe mine ca azi am pile la Doamne, Doamne, adica m-am trezit cu un optimism de nu imi vine sa cred.

Dana S34 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Alina, printr-un virtual iti transmit un pic din optimismul meu de azi , care sper sa te ajute sa mai rezisti putin. Mi-e f mila de tine ca trebuie sa treci prin toate astea insa satisfactia cand iti vei tine bebelina in brate va fi inzecit mai mare. Hai ca mai e putin.

Dana S34 + cu Daria Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

alina(anya) eu am sanse sa-i bag maine lui sotul un "cadou" de cadou ,daca zici ca ai dureri de spate ceva contractii ce faci te bagi si tu la "cadou" pt sotul tau?
lorina a mea cu sigurantza va face un sport ceva ca eu la cata gimnastica simt in burta....cred ca acum si-a pus in cap sa-mi rupa membranele,de dimineatza face balet...si ii tot explic sa mai aiba rabdare pana maine cand ajungem la nenea dr sa vedem ce zice si el....
cristina26 cu ratusca ma bucur ca esti bine!
hormonii mei au revenit la normal cat de cat,adica psihicul si- revenit......am citit de voi,si din urma,Doamne dar tare dragi imi sunteti,simt ca nu sunt singura...plus ca am eu o terapie buna:vorbitul la telefon!am bagat cateva zeci de minute bune.plus ca a trecut sotul de la lucru si a stiut exact ce sa-mi spuna ca nu am mai plans deloc!


alina 34+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput