Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Alina mi_au dat lacrimile cand am citit mesajul tau! Cum nu am avut probleme speciale sarcina asta nu pot sa imi dau seama exact tot ce simti! Eu zic sa ai incredere in DD ca daca a-ti ajuns amandoua cu bine pana aici e pentru ca asa trebuie sa fie si totul o sa se termine cu bine! Ai fost atat de curajoasa lunile astea si mai ai atat de putin acum! Fetita ta e o luptatoare si sunt sigura ca asta o sa se vada cand o sa creasca si o sa o faca mandra de ea pe mamica ei! Va pup pe amandoua!

MADA 29+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

tind sa cred k e cva in aer!sau poate de la caldura....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata buburuzelor,

Ayilin, Lia, Otilia, Irinusha, , pup fetele dragi si harnice.
Lia, felicitari pt analizele bune si scaderea amr-ului.

Alina, e greu, stiu, dar timpul trece in favoare bb-ilor din burtici. Nasol ca pastilele acelea-ti dau reactii adverse, ai incercat sa iei doza mai mica sau sa le iei mai rar? Pe de alta parte la cate probl ai si ai avut e f bine ca ai ajuns in sapt 34, BB Lisa e in afara de pericol, normal cu cat sta mai mult, cu atat mai bine dar partea cea mai sensibila a trecut. Hai ca mai e un pic, rabdare si curaj, .

Mioara, si tu mai ai asa de putin, oau, bravo. Infrumuseteala placuta!

Diana, felicitari pt eco si fetita mancacioasa.

Mada, felicitari, inca o sapt si schimbi prefixul.

Ioana, pe unde esti, ?

Eu sunt tot chiauna, o sa incerc sa dorm un pic, ne "vedem" mai incolo, va pup pe toate,


Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Luna sa stii ca asa m-am gandit si eu pana la urma, ca nu are rost sa ma stresez pt niste fitze. Important este sa fim bine si o sa avem noi timp sa o rasfatam cu de toate.

Denisa Maria
Mai sunt 6 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Saluti!

Alina.a stiu ca esti o mami curajoasa, ai sa treci si peste hopul asta, noi suntem alaturi de tine si tinem pumnii sa fie cat mai bine pt tine si printesica ta

Jeni eu sunt mai incapatanata si mai dracoasa din fire. Daca ar insista nu stiu ce cumnata nesuferita sa-mi vina pe cap neinvitata si nedorita, m-as duce la o prietena sau la o plimbarica, asa ca sa nu ma gaseasca acasa. Asa nu am nici eu constiinta incarcata ca nu i-am dat drumul la usa si nici neplacerea s-o vad "face to face"

Si mai scrisesem ceva, dar nush ce s-a intamplat ca m-am trezit cu 0 mesaj

Azi trecem si noi in luna a 9-a si nu am timp sa mor de emotii ca deocamdata emotiie mele sunt atrofiate de caldura

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 36+
AMR 18 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ce ma distrez, eu scriu incet, cu o singura mana si pana trimit mesajul, mai apar inca alte cateva mesaje pe care nu le-am citit.

Ioana, nu-i nici un bai cu laptele, pot fi si diferente de la o tara la alta.


Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

buna fetelor,va multumesc foarte mult pt incurajari chiar sper ca totul sa fie bine desi uneori ma apuca depresia si plang ca o nebuna dar dupa aceea ma calmez.nu inteleg de ce e lumea asa nedreapta?cand am fost in spital am avut in salon o fata de 19 ani care a nascut si a dat bebele nici macar nu vrut sa o vada ,nu inteleg cum pot exista asemenea specimene ,si noi care ne chinuim sa ducem sarcina pana la capat tot avem probleme.
alina stai in patut ca totul o sa fie bine acum nu mai sunt asa probleme daca am inteles bine are acum 2 kg fetita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

va multumesc pt sustinere sunteti extraordinare!
anto tocoliticele pe care le luam erau la doza minima,dupa o ora de la administrare nu mai pot sa tin un pahar cu apa in mana asa tremur,am extresistole si abia ma tin pe picioare tensiunea imi pica 90/50 cand in sfarsit ajunsesem si eu la 110/70...mi-a dat doze mari de magneziu dar nu prea mai au efect ca urmare dupa 2 zile de contractii am pierdut dopul...
mai incolo va povestesc faza cu dopul,a fost putin amuzanta....

alina 34+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna Scutire: aseara am adormit cu dureri de burta si nici azi nu e mai bine...ma gandesc ca o fi de la maratonul pe care l-am facut ieri prin oras, asa ca am hotarat sa stau la orizontala. acum a venit iubi acasa si a trasnformat desktopul in laptop , cu tastatura pe burta...ti pup de grija.

Simona 32+ Matei Hisham

Nu e suficient sa apartii speciei umane ca sa fii om.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Anto si eu scriu cam incet, ca sunt o cascata.. la propriu, ca asta-noapte m-au "vizitat" iar niste contractii urate. Eu nu inteleg dom'le de ce noaptea

Meyyy, bebelinei mele nu-i prea plac povestile, in schimb ii place muzica clasica Dupa o poveste de 8 minute a inceput sa-mi mute burta din loc Asta o insemna ca nu se va face profa de romana ca mine? Ce fericire ! Poate s-o face o cantareata de succes Am ascultat si fredonat Akon - Don't matter atat de des, incat cred ca va inlocui cantecelul de leagan pana la urma

Gata, ma duc in pat, ne mai "auzim" mai tarziu un pic

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 36+
AMR 18 zile


Mergi la inceput