Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Buna fetelor!
Eu ieri mi-am rezolvat cu dra pediatra pentru bebe. E un cabinet aproape de blocul meu; mi-a dat cartea de vizita s-o sun cand ies din spital a spus ca vine acasa sa ne vada.
Azi trebuie sa merg la dra mea de familie pentru concediul pe iunie.
Alina sa ai grija de tine, mai ai un pic si apoi o vei tine in brate pe micuta Elissa!
Andicu bravo, ai un bebe mare; eu merg maine sa mi-l masoare...Deja il simt mare! Daca te intalnesti cu Jadi transmite-i salutari din partea noastra !!!
Nici eu nu mai am mult, azi am facut 37 saptamani, mai am de rezolvat cuafor, epilat, pedichiura si apoi stau cuminte si astept momentul !

Mioara 37+ Doru Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata fetelor! Si la voi e foarte cald? Ca aici nu stiu pe ce parte sa mai dorm...parca sunt intr_un cuptor!!!

Felicitari fetelor care auc schimat saptaman, care auaflat dimensiunile bebeilor! Si eu schimb azi saptamana dar nu e prea spectaculos...abia 29...maaai ammm mult sa va ajung!!!!

MADA 29+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

buna dimineatza burtici frumoase!
sunt in patul meu cel nou si-mi admir in continuare mobila noua de dormitor...am deci si net desi scriu cam in reluare...
alexi imi pare rau de internare eu stiu cum e,capul sus uite eu am mai pacalit cu 4 sapt nasterea.
cred ca si house poket avea ceva prob mai stiti ceva de ea?
gabiarama ma bucur ca ne dai vesti atat de bune despre bogdi,tot asa sa fie si de acum incolo!
deniss deci la scos pe tudor la plaja,sa-i fie de bine!
anto bravo pt 36 sapt,numai la tine ma gandesc cand ma apuca plansul(tocmai am mai tras o repriza).pai imi zic"uite anto a putut hai ca mai pot si eu!"
nico-vl olteanca mica si agitata pune-te frumos in pat iti spune din inima cineva care nu a facut chiar mai nimic si uite prin ce trece..
ma doare sufletul ca sigur uit sa pomenesc de cineva...dar imi sunteti toate atat de dragi incat mi-e jena sa mai nominalizez persoane...
oricum pumnii stransi fetelor cu AMR-ul,lavi jadi si andicu!sa treaca cat mai placut timpul!si eu sunt cu AMR=

cum ma simt? sunt varza psihic,azi simt ca o sa clachez....am un amalgam de stari contradictorii,imi vine sa plang si rad peste 5 min de o prostie de la tv....ma cam doare jos in zona pelvina,poate incepe sa se dilate...am luat vechile tocolitice de care va scriam ca am revenit la ele,intr-adevar contractii mai putine dar tremur din tot corpul,nu ma tin pe picioare,si sunt agitata la maxim...morala eu pana nu ajung maine la dr nu le mai iau..sotul a zis ca mi le arunca.de el ce sa va mai zic,a slabit 4-5 kg in ultimele 3 sapt,il simt ca nici la lucru nu mai face fata pt ca si acolo are o perioada tare grea,asistenta lui care e o super fata competenta si se putea baza pe ea e in concediu acum...si ne ascundem grijile si spaima unul de altul...oricum nu stiu daca mai era cazul dar inca odata afirm ca am facut cea mai buna alegere din viatza mea cand am acceptat sa ma casatoresc acu un om atat de extraordinar...
asa ca revin mai tarziu,poate ma mai linistesc putin,ideea de a mai sta saptamani in spital,cu securea deasupra capului iese sau nu imi da fiori reci pe spate...dar probabil peste cateva ore de somn bun mi se incarca bateriile si ma voi distra in continuare de baletul fetei mele dragi care a vrut de la inceput sa simt in fiecare moment al sarcinii ce inseamna sa fi mama si sa suferi si sa te temi pt copilul tau.
va pup cu drag,revin cand imi mai revine optimismul ca nu-i corect sa bazai pe aici....le aveti si voi pe ale voastre..



alina 34+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Alina, am citit repede din urma si uite-ma si pe mine cu "vorbe linistitoare" :)
Stai cuminte in patut si nu te ingrijora ... uite, eu sunt fara dop de aproape 2 saptamani si ... nimic! Chiar si contractiile pe care le aveam inainte (cu dop) au disparut. Asa ca stai linistita, nu trebuie sa nasti acum. Tu ascuta dr., stai cumintica si "capul sus!". Sa-ti traiasca si sotiorul cel bun ... si amandoi sa va bucurati de Elisa din burtica (indiferent cand se va hotara sa vina!)! Pupici cu curaj!

Anto, hai ca si tu mai ai putin!!! Rabdare si tarie si tie!

Pupici la fete burticoase cu sau fara problemute!!!! O zi faina! Daca n-aveti ce face, am pus pozele din concediu lu' fi-miu (albumul lui Cris - vara 2007). Numai bine!

Irinusha cu Cris ( 3 Mai 04 ) & "Gogoasa infuriata" ( DPN: 2 Iulie 07 )


www.cristian.in-guide.de" target="_blank">albumul lui Crisulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

)alina.a paiii ce sa zic.... cred k prin starile astea au trecut aproape toate gravidutele ...si eu eram la fel cu hormonii prin saptamnile 28 30 devenisem foarte emotiva imi venea sa plang si dak vedeam o reclama mai aiurea.... sunt sigura k totul va fi bine cu tine si printesica ta o sa vezi cum zboara timpul de acum incolo..La mine asha se intampla!Pana acum nu mai trecea iar acum ma rog sa fie ziua mai lunga .Iar dak ai strans din craci pana acu.....de acu incolo e si mai ushor de strans din craci .Si eu sper sa ii faca lu tati o surpriza sa vina de ziua lui la sfarshitul lunii( intr.un fel scap de toate kilogramele astea si calduri si toate alea...intr.un fel sper sa mai stea numa knd ma gandesc la nashtere) Ma duc inapoi in pat k vad k nu prea am coerenta caldura asta ma omoara:( ash sta toata ziua in !

Durerile din zona zoster cred k le are toata lumea cel putin eu una DAAAA mai ales knd ma dau jos din pat...Phewwwww...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arhdy spune:

Buna dimineata fetelor.
Am si eu ceva vesti. Am fost la doctor ieri si am facut ecografie (nu mai facusem de vreo 10 saptamani). Bebelina este bine, are intre 1.9-2 kg. Am vazut si inimioara, coloana si tot ce mai era pe acolo. Si ca sa radeti putin, nu a vrut deloc sa-si dea mana de la gurita. Mi-a zis ca este o fomista si ca tot suge manuta. Are piciorusele lungi si in timpul ecografiei a facut si pipi. Am vazut foarte bine ca tot fetita este. Statea cracanata si se vedea in toata splendoarea. Sotul era mandru ca lui i-a aratat. Si sa nu uit, deja suntem cu capul in jos, deci din punctul asta de vedere sunt fericita ca pot naste natural. Sper sa nu apara ceva intre timp.
Singura care are probleme sunt eu. Am dureri mari de burta in partea de jos, dureri de mijloc si de picioare. M-a rugat d-na doctor sa ma odihnesc si sa nu mai fac efort. I-am promis ca doar saptamana asta mai vin la munca.

Pupici si mai vorbim.
P.S. Nu o sa am o perioada internet, pana reusesc sa-l pun acasa, dar nu o sa dureze mult si va dau de veste.

Diana 33+ si Alexandra Maria
mai avem 7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Alina, numai tu stii ce-i in sufletul tau si numai tu poti sa gasesti in tine putere sa rezisti. Noi ne gandim toate la tine si ne rugam sa fie bine! Si daca ti-e urat si poti, mai intra pe forum sa povestim. Eu sunt aici toata ziulica, cu tastatura in brate! Daca te putem ajuta cu ceva, spune-ne!

LIA si domnita Miruna Demetra
Am inceput numaratoarea inversa!
Mai avem 7 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Alina multi si de la noi si multa putere sa rezisti pt bebe. Cred ca toate avem cate un moment din asta de slabiciune.

Pe mine m-a apucat plansul zilele astea pt ca mi se pare ca nu am destui bani sa ii cumpar fetitzei cam tot ce imi doresc. Si eram pe punctul sa intru intr-o depresie din cauza asta. Pana la urma am reusit sa ma incurajez singura si am zis ca o sa i le iau eu pe parcurs pe toate.



Denisa Maria
Mai sunt 6 saptamani!!!

poze cu noi + poze cununie
hainute bebe Denisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata la amiaza! Felicitari tuturor celor care au fost la eco.

Lavinia, ok, cind ne intilnim rezervam 2-3 ore pentru birfirea socroseniilor.
alexi, sanatate si ai grija de voi!
Luna, pe site la avent e un singur fel de tetine, din ala am avut si la miruna, foarte bune; intr-adevar nu a refuzat sinul.
alina, sper sa mai stea bb Elisa inca o luna in burta.
Anto, laptele "pre" e sigur pentru cei alaptati la sin, scrie si pe cutie si in "Mama si copilul" de capraru. Pot reveni cu detalii dupa ce consult "manualul".

Eu nu ma mai programasem la nici o eco morfo dupa cea de 30s, dar pentru ca aylin avea de 'vinzare' o programare la Herghe, nu m-am putut abtine sa n-o iau eu; asa ca peste 2 saptamini fac iar morfo, iuhuu.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Salutare si de aici de departe.

Aici a venit in sfarsit vara insa atat de brusc ca simt ca mor de cald.

Alina numai tu stii ce e in sufletelul tau si nu cred ca pot gasi cuvinte sa te consolez. Decat sa-ti zic ca pordusul finit merita din toate punctele de vedere si cand o vei vedea prima oara vei uita totul. Felicitari pentru un sot atat de deosebit si uite, noi suntem aici, plangi cu noi, razi cu noi si nu uita ca deja bebelina ta e maricica deci nu exista riscuri atat de enorme.

Lia felicitari pentru vestile bune de la gine, acum chiar ca trebuie sa nasti la termen altfel nu merge.

Aylin capul sus, mai avem putin.

Mioara ce aproape esti si tu, brrrrr....

brazuca copiii au nevoie doar de hrana si dragoste, retul nu-i intereseaza, restul sunt fitzele noastre de parinti nebuni. Crezi ca o intereseaza pe fie-mea cat a costat carutul in care o voi plimba, sau rochita pe care va vomita ea laptic fara probleme? Astea sunt prostii, deci nu ai de ce sa cazi in depresie mai ales ca sunt convinsa ca i-ai luat ce are nevoie cu adevarat. Hai capul sus!

Anya iar chiuleste, la fel Karliga, Simo...Astept scutire altfel va bag in consiliu.

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput