Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

luna si eu am hemoglobina 8.5 si iau ferohausman de 3 ori pe zi si ma simt mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lunita eu voi naste prin cezariana, din cauza miopiei cu astigmatism si dr mea mi-a spus ca ne intalnim pe 1 iulie. Ma interneaza mai intai pt analize complete si apoi programam cezariana. AMR-ul meu se raporteaza la internarea mea pe 1 iulie, ca operatia nu stiu cand va avea loc, pe 3-4 iulie probabil.

Alexi ai grija cu nebunele astea de contractii. Sanatate multa si mult, mult calm si repaus fizic Disconfort in partea inghinala simt si eu ca mi-a mai "coborat" burtica si cam "atarna" Si mai nasol e noaptea cand ma intorc de pe o parte pe alta, ma doareee. Ca sa nu mai spun ca mai am contractii dureroase care ma tin treaza noaptea, dar nu ma mai plang, ca m-am saturat de ele

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 35+
AMR 19 zile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Lavinia, vad ca avem acelasi tip de dureri cand ne intoarcem de pe o parte pe alta. Sa fi coborat si la mine bebelina? Nu e cam repede? Eu ii simt picioarele chiar acum in stomac, stanga dreapta joaca step pe stomacul meu si imi da niste arsuri de mor....asta dupa ce abia am mancat astazi cate ceva....

Andra
34 s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Violetan scuze de intarziere cu raspunsul.Da, acolo o sa nasc la dr Herghelegiu. Ce te-ar interesa sa afli despre spital?


ily 31 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Asaaaa...

Am ajuns si eu acasa.

Lachi sunt uimita de ce i-a iesit mamei tale pe gura. Dar stii cum e, ele au trait in alt secol cand pierderea unui copil era mai usor acceptata. Soacra-mea m-a socat cand mi-a zis ca oricine are dreptul sa aleaga sexul copilului in ziua de azi, si cand i-am zis ca il aflii sigur abia dupa 12-13 sapt mi-a zis "pai da, si daca nu e ce vrei tu termini cu sarcina aia si incerci din nou!"

Lavi o sa fac pozici si la restul cumparaturilor dar azi sunt rupt, poate mai tarziu.

Oana felicitari pt perna de alaptat. Sa ne arati o poza ceva.

Ioana tu mentionai biberoanele Avent, eu am luat din cele care cica tetina e formata astfel cat sa nu refuze sanul, la acelea te refereai? Au efect?

Mamii eu pt spalat bebe am luat doar un singur lucru, exista la Johnson un gel care se cheama Top to toe si este si pentru par si pentru corp. Si gata. Ulei de corp voi folosi ulei de masline. Referitor la caciula si aici e vremea pretentioasa, nu stii cum e dar eu ii voi pune caciula cand chiar e frig. Iar in august cred ca oricat s-ar chinui nu scade sub 15 grade. Deci mi-e inutila. Dar fiecare face cum crede normal.

Alexi aici mothercare e foarte apreciat ca si calitate. Ma bucur ca te simti mai bine si stai linistita in patuc daca ai contractii asa rau.

Andra iau 3 pastile de fier pe zi si una de acid folic dimineatza.

Lavinia m-am lamurit cu nasterea. Ce putin mai aveti fetelor. Va pup si sa aveti nasteri usoare.

Eu acum sunt la faza in care ma interesez de strep B vreau totusi sa-mi fac analiza sa nu am vreo surpriza.

Gabi parca tu ziceai ceva de Strep B? (imi pare rau de amintirlie oribile legate de mare )

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

quote:
Originally posted by madabout2003

quote:
Originally posted by Antoanela23

Meyyy, va uitati la stiri? I-au furat lui Bush ceasul de la mana cand dadea mana cu multimea in Albania, ce tare

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)





WHAT????



MADA 28+, cu Emily

Noi doi+1



cica americanii neaga ca s-ar fi intamplat, alte agentii d epresa dau poze si filmulete, e haios, oricum.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

luna din pacate aici umezeala este foarte ridicata... nu numai knd e cald.. ca nu imi fac probleme de frig pana in octombrie aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

scuze ca nu am citit din urma,bag viteza sa scriu repede ca trebuie musai numai orizontala!
1-m-am mutat inapoi maine citesc din urma ,sper ,daca nu se intampla ceva...
2-sambata duminica si ieri contractii 3-10 min,cateodata pauza de o ora...va scriam ca imi schimbase tocoliticul ca mi-o luase razna inima...morala mai rau...aseara de la mine putere bzic va iau ce luam inainte si azi il sun pe dr..dupa doza de aseara si cea de dimineata pace si liniste,parca dinaintea furtunii,nici o contractie eu happy la maxim...
3-pe la 10 ma duc la toaleta si a iesit una bucata zdravana de dop gelatinos..avusesem ceva fire de dimineata dar parca refuzam sa cred...asa ca sun pe dr ,imi zice ca atata timp cay contractiile sunt in limite normale(la 2 ore-o ora pt mine sunt ideale) ne vedem joi dimineata nu vineri cum stabilisem....
deci morala:nu mai am dop,deocamdata nu am contractii dar cred ca vrea sa fie gemeni nu rac...si vorba alinei ca am vorbit cu ea la tel am un uter de kkt!pai nu m-am dat jos decat sa mananc si sa ma duc la buda,cand fac dud ma spala sotul,el ma da cu crema,ma dor articulatiile soldului de stat in pat si eu am contractii la 5 min medie!
dar m-am distrat cu dopu' ca a venit sa-l vada toate gravidele din jurul meu ca era enigma....
asa ca multumesc karligutzei pt cuvintele frumoase pe care le-a scris capitolul trecut,voua la fel ,numai pe ala am apucat sa-l citesc,pe asta nou sper sa recuperez maine...sunteti prietenele mele de suflet dar va rog nu va suparati daca cumva nu respect DPN-ul dar am fata cu personalitate,ce sa fac,se misca in continuare de parca nu se lasa pana nu-mi rupe si membranele...
scuzati greselile de orto dar am stat ceva minute la 90 grade ca sa scriu si ma pun repede la orizontala ca sa ajung joi la dr.
va pup din toata inima si hai ca trecem noi toate si peste nasterea asta ca nu o fi capatu' pamantului!eu parca abia astept pe o parte....
valen va pup pe toate 3 frumoasele!

alina 33+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:


Alina si tinem pumnii pentru micutza Elisa...Se pare ca e mai grabita decat DPN - ul, vrea sa va cunoasteti mai repede...Bafta multa, nastere usoara si bebelusa sanatoasa si fortzoasa!!

Pupici multi de la noi!!!


Carmen30+ si Stefi3 ani

poze carmen&baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ashera si mamii depozitul din roma cu accesorii de bb se numeste FOSCHI DORA adresa:via falzarego 16 spre aeroportrul Fumincinio.imi statea gandu' ca nu v-am scris....
de nr milioanelor stiu ca nu ma lasati la greu...joi e si ziua sotului meu poate DD aranjeaza de cadou,numai sanatos sa fie...

alina 33+ cu bb Elisa
asa crestem noi

Mergi la inceput