Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by Ioana75

Violeta, uite un subiect despre Euroclinic.
mamii, eu folosesc gel de dus cu sampon de la Nivea pt Miruna si e f OK.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)





Multumesc mult, mult de tot!!!!!!!!!!

http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

buna fetele,
Am revenit si eu printre voi .nu am reusit sa va scriu ca am fost internata in spital de o saptamana ca m-au apucat contractiile dureroase duminica trecuta ,dar acum sunt mai bine stam mai mult la pat si sa speram ca ajungem pana la termen.

voi nu aveti senzatia e disconfort in partea e jos?eu simt ca ma apasa bebelina.


29+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

luna am reusit si eu sa imi comand hainute pt bebe de la mothercare tre sa le duca la ai mei pe vineri.
tu ce parere ai este calitate in ele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

quote:
Originally posted by alexi22

buna fetele,

voi nu aveti senzatia e disconfort in partea e jos?eu simt ca ma apasa bebelina.


29+giulia rebeca



Da eu am o senzatie de discomfort in zona inghinala cand ma ridic mai brusc, cand merg mai mult..

MADA 28+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Meyyy, va uitati la stiri? I-au furat lui Bush ceasul de la mana cand dadea mana cu multimea in Albania, ce tare

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

quote:
Originally posted by Antoanela23

Meyyy, va uitati la stiri? I-au furat lui Bush ceasul de la mana cand dadea mana cu multimea in Albania, ce tare

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)





WHAT????



MADA 28+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Alexi, nasol ca ai fost in spital, ma bucur ca acum esti mai bine, sanatate multa in continuare.
Senzatii de disconfort am si eu, cat cuprinde si cand dorm si cand stau, nu mai zic cand ma ridic in picioare.

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Seara buna, dragele mele!

Eu astazi raportez ca am avut tensiunea putin marita, insa pun totul pe seama caldurii. Refuz sa cred ca va avea iar salturi mortale si ca va fi nevoie de o doza mai mare de medicament.
Incerc sa fiu cat se poate de optimista si sa merg mai departe.

Vad ca ati treminat subiectul soacre.....la care eu nu avea rost sa ma bag pt ca asa cum am mai spus sunt una dintre putinele nurori care au parte de super soacre. asa ca va doresc ca odata cu aparitia bebeilor sa va dea DD schimbari radicale in atitudinile negative ale soacrelor.

Andicu, vad va bb al tau e in super forma! Eu nu am mai facut ecografie de la 27 de saptamani, cand avea 1035 g...sper ca acum este maricica si sa nu avem parte de vreun retard de crestere. Dupa ce picioruse imi da eu zic ca are o greutate ok, dar vedem abia peste vreo 2-3 saptamani cand avem ecografia.

Luna, ai grija de hemoglobina ta. Ti-au recomandat ce sa faci sau ce sa iei in functie de valoarea obtinuta? Sau te-au lasat iar in grija naturii?

Blueiris, eu voi naste la Polizu. Eu chiar am fost internata acolo la sfarsitul lunii aprilie. Am fost la rezerva de cate 3, fara plata. Mi s-a parut curat si am vizitat si etajul 3, rezervele cu sistem rooming-in....la fel de curate si acelea asa ca nu stiu daca se merita sa platesti niste bani in plus. Le-am vazut si pe cele cu plata. Arata mai bine decat cele fara plata, insa am inteles ca acolo tre' sa iti faci un fel de rezervare. Cu ce dr nasti (dc nu e secret)? Cum nasti: normal sau cezariana?

Mada,eu in zona bazinului si zona inghinala am adevarate dureri. Poate e si din cauza faptului ca stau in pat de ceva vreme sau poate si din cauza greutatii copilului. Insa de vreo 2 saptamani ma doare rau cand ma ridic din pat si cand ma intorc de pe o parte pe alta. Am impresia ca se rupe ceva acolo. Eu sper sa fie totul ok. vinerea viitoare ma duc la control si voi vb cu dr mea despre asta. va spun atunci ce raspuns am primit asupra acestei probleme.




Andra
34 s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexi22 spune:

anto mersi mult si tie se pare ca asa e sarcina cu multe disconforturi pt unele .
eu una de abia astept sa vina luna august sa nasc .


29+giulia rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

quote:
Originally posted by alexi22

buna fetele,
Am revenit si eu printre voi .nu am reusit sa va scriu ca am fost internata in spital de o saptamana ca m-au apucat contractiile dureroase duminica trecuta ,dar acum sunt mai bine stam mai mult la pat si sa speram ca ajungem pana la termen.

voi nu aveti senzatia e disconfort in partea e jos?eu simt ca ma apasa bebelina.


29+giulia rebeca




Alexi, bun venit acasa si sa dea DD ca urmatoarea vizita la spital sa fie peste 11 saptamani!

Andra
34 s Mara Teodora

"Cere si ti se va da!"

Mara Teodora

Mergi la inceput