Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu nu shtiu parola la mailul comun si nici makr mailul comun nu il shtiu :D so cand poate cineva poate imi da si mie .....adresa si parola .Luna serv ushor in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Luna,cam mic 9, nu? Eu aveam 10,8 si dr. meu de failie s-a cam impacientat! Iau Tardiferon (paraca sa ii zice) si nu mai fac analize. Spor la munca.

quote:
Si eu cumpar lapte praf special pentru bbi alaptati, Lactana Pre, si biberoane Avent.

Sa inteleg ca daca ii dau lapte de al meu, dar vreau sa completez cu lapte praf, trebuie o formula aparte??? Un lapte special pentru bb alaptati? (BBle meu daca va bea lapte de mama, dar cu biberonul, se cheama tot alaptat???) Ioana, ai si sterilizator de la Avent? De care?

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Feteleeeeee! O mare mare mnare rugaminte: cine ma poate ajuta cu un link? Stiu ca s-a deschis topic separat si s-a si vorbit in mai multe randuri despre spitalul Euroclinic, dar nu gasesc! Am cautat de mi-a venit rau si cu cautarea de aici si cu google si am gasit diverse, dar nu ce s-a dezbatut aici! Se poate? Multumesc mult, mamici!

http://bd.lilypie.com/ZcINp3.png

violeta, 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

intru si eu putin pe fuga

vreau sa vad si eu poze cu perna. asi fi vrut sa fac si eu una, dar nu pot nici sa merg sa-mi cumpar material.

mami eu peria de par nu prea am folosit-o si am dat si o gramada de bani pe ea. la fel si forfecuta de unghii. e prea groasa si nu le poti taia bine.

oana multumesc. o sa incerc sa intru printre primii numai ca e la ora 15 cand afara e foarte cald. inca ma simt rau acum asa ca maine nu stiu daca reusesc sa ajung. sper sa pot ca am invatat ceva.

legat de soacre/mame ... eu am bona la alex iar mama sta in blocul vecin si mai e si pensionara. ce pot sa mai spun. acum imi e rau si o sa trebuiasca sa comand mancare la un local ca nu are cine sa imi faca o ciorba. nu ma mai enervez de ceva vreme pe ea. macar nu vine nici in vizita sa ma streseze. vine rar si atunci doar se plange. cand are nevoie de ceva ma suna.
pe alex vreau sa il trimit la socrii de saptamana viitoare. ei stau la 400km de noi si abia asteapta sa-l vada. din pacate ei lucreaza asa ca o sa-l duca la gradi cu program prelungit.
pt ca nu ma mai descurc cu nimic prin casa o sa platesc bona sa ma ajute.
acum fug iarasi in pat ca poate trece starea asta de greata.

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Oana, acum 2 ani eram cu sterilizatorul pentru microunde in carucior, la casa; si l-a desfacut sotul sa-l vada, si nu l-am mai luat. Folosim un vas ena mare pe care il acoperim cu folie de plastic, e fix acelasi sistem, doar ca n-am mai dat banii. Poti sa-i dai si lapte care nu e "pre"; avantajul laptelui "pre" e ca incearca sa aiba o consistenta, gust, compozitie, etc asemanatoare cu a laptelui de mama, pentru a nu zapaci copilul. Am dat acum o cautare pe google si am vazut ca exista in tara mai multe feluri de lapte "pre" (Lactana de la Topfer cum vreau sa iau eu, Hipp, Humana). Mie mi-a recomandat un dr, ca nici eu nu stiam ca exista special.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Oana (ghinetz) sterilizator am luat de la Avent pe aburi. Valoarea cam mica la hemo ca si astia s-au impacientat. Dar imi revin eu desi am momente cand ma simt ca o leguma.

Despre laptic aici sunt doua tipuri mai faimoase care se dau si in caz de supliment si ca si lapte artificial.

Mamii iti trimit eu pm cu parola.



Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

a incercat cineva produsele de la nivea pentru copii??? adik crema de funduletz..uleiul...sapunashul...si eu shtiu ce minuni mai au ashtia... sunt bune?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mamii n-ai pm activat.

Revin mai tarziu ca nu cred ca mai termin munca vreodata.

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Dar imi revin eu desi am momente cand ma simt ca o leguma.


Luna, musai sa-ti revi, cum altfel. Am toata increderea. Si daca e nevoie, cum spuneam capitolele anterioare, mushcam si dintr-o teava, din balustrada, din ceva...fier sa fie!

Ioana, stai sa ma prind si eu...deci: cum folositi oala aceea? Puneti in ea solutie de sterilizat si biberoanele si apoi la micro? sau le fierbeti? (eu nu mai vreau sa fierb. Era sa dau foc apartamentului cand eram cu Stefan si...nu-mi mai trebuie)

quote:
Oana (ghinetz) sterilizator am luat de la Avent pe aburi

Luna e tot aia cu cel electric???

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Violeta, uite un subiect despre Euroclinic.
mamii, eu folosesc gel de dus cu sampon de la Nivea pt Miruna si e f OK.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput