Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Luna, ce sterilizator ai luat? Stiu ca s-a mai vb si ca ati spus ca e bun cel de la Avene. Vreau si eu sa ma uit zilele astea prin targ. Eu vreau unul in care sa incapa pompa de muls. Mai vb noi zilele trecute despre alaptat. (ca tot avem aceeasi problema) Stii, faptul ca ma ales sa ma mulg a fost spre binele lui Stefan si nu ceva influentat de afara. (si sotul imi mai reproseaza ca el de cate ori mi-a zis sa-i dau cu biberonul eu nu am vrut, dar am cedat cand mi-a zis mama; eu cred ca a fost doar o coincidenta) Sigur as fi vrut sa suga, dar...Eu sunt multumita ca 3 luni a baut lapte de-al meu, ca a crescut frumos si bine. Chiar daca numai eu stiu cat de greu imi era! Am ales insa asta, pentru ca de supt nu a fost vorba. In spital a supt de la o mamica cu care eram si al carui baietel dormea mai mereu si i se umfalsera sanii. A supt atat de viguros, mi-a spsu ea. Dar la mine...Cine stie cum o fi la Victor?! Ne pregatim si cu bineroane...tot just in case. Anya,...nu da cu pietre. (glumeam, esti prea delicata pentru un astfel de gest)
Luna, vrem s avedem si noi rochitele!!!

Gabi, stiu ca uneori si cu mamele e greu, dar macar sunt mame si poti sa le spui mai deschis ce te deranjeaza. Si mama mea e f sensibila, dar ne si ajuta f mult.

Oana 33+ Victor-Constantin si Stefan-Vladimir 4ani+





"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Si eu cumpar lapte praf special pentru bbi alaptati, Lactana Pre, si biberoane Avent. Vreau sa alaptez 'exclusiv', dar daca vreodata nu sint acasa si bebe rage de foame trebuie remediata situatia. Miruna a primit maxim de 10 ori biberon in 5 luni jumate cind am inceput diversificarea, si n-a fost problema cu refuzatul sinului (a apucat-o foamea fix cind eram la aerobic).

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

am revenit si eu dupa o jumatate de ora de somn l.am sunat pe iubi i.am zis k vreau sa dorm deci sa nu ma sune...m.a sunat socrela i.am zis si ei k vreau sa dorm ....si bineinteles apuc sa adorm si ma suna aia de la clinica.....! la draq!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

mamii, dar de ce nu inchizi toate telefoanele cind vrei sa nu fii gasita?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

quote:
Originally posted by ily7

Am si eu o rugaminte!!! Vad ca toate fetele au cumparat deja diverse lucruri pentru copilasi. Spre rusinea mea eu inca nu am luat nimic pentru fetita !!!
Cine poate sa-mi dea o lista cu ce trebuie cumparat initial??? Pentru spital mi s-a spus ca nu-mi trebuie nimic ca-mi dau ei pentru bebe strictul necesar (e spital privat si cica asta e politica lor de functionare).
Multumesc anticipat pentru ajutor !

ily 31 saptamani





La ce spital nasti? La Euroclinic cumva? Daca da, as vrea si eu tare mutl sa vorbesc cu tine...Pupici! Si apropo, buna intrebare. Astept si eu sa copiez lista de la cine o pune la raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

de pr......batuta in cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

aylin, ramasesem datoare cu un raspuns: dr Mihalache are 38 de ani si un pic.
Anto, ce mesaj-mamut ne scrii? Sau ai luat pauza de masa.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

quote:
Originally posted by oaana

Pe mine nu m-a bagat nimeni in seama,ca m-am laudat si eu ca am terminat perna de alaptat
Antofelicitari pentru cele 36 saptamani,hai ca mai ai un pic,un pic.

oana
mami lui Iosua(5 oct. 2005) bb2 34+
poze Iosua

"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"



Oaana felicitari pentru perna!! Nu poti sa o pozezi sa vedem cum a iesit?


MADA 28+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu pana acum spre rushinea mea nu am cumparat dekt hainutze si am mai si primit deja....bodyuri....bluzite...shosetele botoshei paturici pantalonashi...pijamalutze( dealea complete adik deala de il imbraci din cap panain picioare si nu ramane nik descoperit ), biberoane ( le.am primit) un set de lenjerie pt cula....hmm..... si tre sa mai cumpar crema de funduletz..ser fiziologic, pampersi , pompita de nas, perie de par si forfecutza de unghii , caditza, hmmmmmmm acum nu mai am nik in cap dar ashtept si eu alte rasp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor am intrat scurt sa va zic ca e o lista de cumparaturi in mailul comun.

Revin mai tarziu, multa munca azi. Ah, am fost sa-mi ia sange si am aflat valoarea hemoglibinei era 9. Normal tb sa fie intre 12 si 14. Deci a mea ascazut de la 12 in luna a treia la 9 acum o sapt. Si in sfarsit mi-au luat sange.

Revin

Luna 30 sapt+
Adelise Raluca si Cosmin

Is the final countdown!!!

Mergi la inceput