Mamici de iulie-august 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

buna fetelor! nu zic 'neata ca cine stie cand imi apare mesajul si sa nu par pe alta lume

La mine in burtica sta o minune de fetita, pe care o s-o cheme alexandra. ultimul control l-am facut la fix 27 saptamani si avea in jur de 1.100. Astazi mai merg dar nu stiu daca imi mai face echo.


Blueiris
Alexandra 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

ioana si eu prefer kg mai multe decat sarcina cu probleme. dupa prima sarcina am zis sa iau si 20 numai sa scap de starile de rau. se pare ca nu scap eu asa de usor. vorba sotului " poate la a cincea sarcina iti e si tie bine". vezi ce optimist e el?
am iesit afara pe la ora 9, deci nu a fost de la caldura. la mine in apartament era mai cald decat afara. pur si simplu nu mai pot sa stau in picioare. nu stiu de la ce este dar ma simt tare anemica. fier am tot luat in ultimul timp. o sa astept sa vad ce spune medicul gine.

nico30+ 21.07.2003
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blueiris spune:

Fetelor, voi va luati cantar? Eu ma gandeam ca este util, mai ales in prima perioada. Sunt la primul bebelus si sunt multe lucruri pe care le gasesc in liste pentru bebelusi dar nu stiu daca sunt toate necesare. De exemplu, am gasit intr-o lista pe un site ca iti trebuie baldachin(?!?) Zau ca nu-i gasesc utilitatea.
Deci, cantar da? Si daca da, aveti idee de care ca am vazut ca oferta este variata.

Va pup

Blueiris
Alexandra 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna fetelor!
Ieri v-am citit dar n_am apucat sa scriu si acum nu mai tin minte ce vroiam sa spun !!
Jeni, Lavinia si toate cele ce aveti probleme cu soacrele si cumnatele va inteleg perfect!!!! Soacra-mea desi e la 8000 de km tot reuseste sa ma enerveze !! Vorbea la telefon cu al meu care ii zicea ca am luat patut, caruciuor, comoda de schimbat copilul una, alta si soacra-mea de colo .."Pey da, daca aveti bani!!!" .. Eu nu inteleg, ea unde vrea sa imi culc copilul, pe jos...si sa il car in brate toata ziua... Dupa aia cand i_a zis barbati_miu ca mi_a luat masina si ca a dat-o la schimb pe aia veche (contra 1000 de euro).. ca de ce nu i_a dat masina veche lui cumnata-mea..gratis.... Ce mai nici, n_am vorbit cu ea si eram un pachet de nervi!!! Eu ma gandeam ca o sa se bucure cu noi ca reusim sa ne descurcam cat de cat siguri aici si ea alta grija n-are decat ca ne merge prea bine!!!!
M_am descarcat si eu off topic dar nu mai puteam!!!
Ma duc sa citesc din urma poate imi aduca aminte ce vroiam sa mai spun...



MADA 28+, cu Emily

Noi doi+1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Gata fetelor am reusit sa-mi schimb samnatura. Merci de ajutor...

Andreea saptamana 37 Radu Stefan
AMR 3 SAPTAMANI si ceva...
POZE
nunta noastra 2 iulie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Mada, cam asa a reactionat si soacra-mea mai zilele trecute.
Cand i-am zis ca am luat mobila si carucior si cateva hainute, a comentat de genul:" vai draga da ce-i mai luati! chiar trebuie sa luati atatea?" imi venea sa-i zic vreo doua...dar a sarit al meu si i-a zis ca nu mai traim acum o suta de ani pe vremea lor cand ne tineau cu ei in pat! a fost destul de artagos, s-a enervat si el, asa ca m-a razbunat! nu mai zic ca nici macar n-au intrebat daca avem nevoie de ceva sau sa ne ia ceva, ca nu sunt amarati...

Olguttza, e greu,da mai e putin! si eu am nopti cand ma simt asa, dar nu e ceva permanent! incearca sa gasesti o pozitie confortabila si menajeaza-te cat poti, o sa ai si zile mai bune, sunt sigura!





Andicu 35+Filip Gabriel
AMR 16 zile

Ultimele poze cu burtik
Camera bebe Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

omg andicu 16 zile...... cred k deabea astečpti s scapi de burtic si sa fi cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Mada, Andicu, aveti soacre mai de groaza decit a mea. Daca tot nu se bucura ca luati lucruri la copii, macar sa faca un gest si sa taca <biiip> din gura ...

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Buna dimineata gogosi pufoase ,

In primul rand : azi implinim 36 de sapt , etc.

Despre soacra-mea as putea sa va povestesc romane intregii; cu vizitele, Doamne ajuta nu are cum sa ne abuzeze, traiasca distanta buc-brux. In schimb are o permanenta nevoie de a cheltui bani, ei au pensii bunicele dar nu suficient pt toti fluturasii dansei, iar noi suntem pusculita. Noi le dam lunar o suma de bani pt niste cheltuieli clare dar in plus apare mereu o situatie "urgenta" care cere suplimentari substantiale ca altfel ori mor de foame ori de diferite boli.
Ultima cerere, formulata prin tel repetate deja, inainte sa ne intrebe despre sanatatea nostra sau a copiilor: vor sa-si schimbe masina cu operatiunea rabla, contribuim si noi la rata si avans (contribuim e un fel de a spune, precis cu timpul vom ajunge sa platim tot)? E adevarat ca vorbisem mai de mult despre asta, ca masina lor e fff veche si ca noi am avea astfel masina cand mergem in Rom dar: doamnei i s-a pus pata acum, ce daca eu nasc in cateva sapt al doilea copil si platim lunar cresa, femeie la copil, femeie la curatenie, facturi medicale, etc!!!
Ea vrea acum si o doare-n cot de situatia noastra, nu numai ca nu ne ajuta cu nimic dar pretentiile-i cresc in permanenta.
Meritul sotului meu e ca nu le da de fiecare data cand si cat cer, dar avand in vedere ca ei cer tot timpul... intelegeti si voi.
Pe mine ma enerveaza ca pe de o parte mama face economii uneori absurde si inutile ca sa nu ne ceara bani iar pe de alta soacra-mea ne considera sac fara fund, i se pare normal sa ceara si sa primeasca pt ca ei sunt parinti si noi suntem copii si li se cuvine.
Na ca m-am starnit si pana la urma tot am scris un mic roman.

Ma duc sa citesc din urma si sa raspuns la subiecte mai placute .

Anto 36 cu siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor!
Macar pe voi va enerveaza soacrele, cumnatele, etc. Dar mie mi-a spus draga mea mamica una de am ramas blocata: acu vreo luna deci cand eram in 6 luni i-am spus ca am cumparat patuturile cu saltelute, asternuturi, ca o sa urmeze sa iau si caruciorul si, mama ce se gandeste sa-mi spuna? ca am facut foarte rau ca le-am luat deja ca dupa 7-8 luni in colo sa le cumpar, ca sunt o gramada de gravide cu gemeni care pana in luna a8-a au gemeni si cand nasc raman cu unul singur! am crezut ca lesin pe loc! nu stiu cum a putut sa-mi spuna asa ceva, m-am suparat tare de tot, mi-a crescut tensiunea si nici nu am vrut sa mai vorbesc cu ea. Degeaba i-am spus ca eu nu pot astepta atat, ca eu pot naste oricand dupa luna a 7-a, ca nu ma voi mai putea misca burta fiind mult mai mare decat la o sarcina simpla ...nu am avut cu cine sa ma inteleg. si-a cerut ea scuze ulterior dar eu si acum ma gandesc o fi avut vreun dram de creier cand mi-a spus asa ceva?

Azi le-am mai luat si eu ceva frumos fetitelor de imbracat si cred ca o sa ma opresc de la cumparat hainute.

Sunt toata saptamana singura si mi-e cam greu dar e ultima oara cand mai pleaca sotul pana nasc. Cumparaturile mi le face cineva si cainele mi-l scoate aceeasi persoana, dar tot mai trebuie sa ies eu odata cu el seara. Si cand se intoarce am de gand sa fac ce a facut Luna: sa merg si sa cumpar tot ce a ramas necumparat de pe listuta sa fie totul pregatit inclusiv bagajul de spital.

Andicule sper sa primesti vizite la spital ca eu tocmai am planuit azi cu Amely sa venim impreuna la tine la spital cand o fi marele eveniment. Amely arata beton, nu zici ca a nascut!

lachi 30+ Karina Iris

Mergi la inceput