Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mbontos spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca


mbontos din pacate despre Supliform nu stiu sa iti raspund, dar oricum am inteles ca orice am folosi, dc avem pielea mai dura vergeturi tot apar, iar celulita dc luam prea multe kg, si asta la fel, asa ca eu nu ma stresez deloc si vad eu ce fac dupa. Revin cu rugamintea, dc vrei bineinteles, sa ne dai datele tale sa te trecem in listutza la noi, pt ca ne place sa fie listutza cat mai mare sa stim ca avem cu cine schimba idei si pune intrebari legate de anumite probleme ce apar in aceasta perioada. Dar dc la un moment dat nu ti se raspunde legat de o intrebare inseamna ca nu stim.....




alfa_anca iti scriu datele mele, insa nu stiu daca e ok asa. Daca nu, sa imi spui cum sa ti le trimit.

DN:31.08.1981, UM:31.01.2007, DPN:07.11.2007, Ginecolog curant -Dr. Nicolae Costin, Spitalul judetean de Urgenta "Dr. Constantin Opris" Baia Mare.

Multumesc anticipat pentru adaugarea in listutza!!!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Dany activeaza din profilul personal PM ca sa iti dau parola

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!






Ok mersi o sa incerc maine pt ca acum trebuie sa plec acasa....(de la sv)....sper sa gasesc locul acesta PM si sa il activez...pt ca nu ma prea pricep....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

deci, eu cum ajung la Polisano??????
ah..si mai vroiam sa va intreb ceva.
daca, din nefericire..si la analiza a doua imi iese listeria- rezultatul il scot tot vineri- poate Dnul Iosup sa imi prescrie tratament sau sa ma programez la un alt dr? da nu m/as duce pt atata lucru.
de dr mea de la cluj dau greu la telefon, ca are niste asistente scarboase, care nu o "deranjeaza" iar in sfaturile lor nu am incredere.
anca, e ok acum semnatura mea?? :)

18+ si gimnastul/a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cd am zis ca nu m/as duce la un alt dr pt atata lucru am vrut sa zic ca nu as mai plati inca vreo 500-700 mii doar ca sa imi zica ce tratament sa iau..nu ca nu trat pt listeria ar fi ceva banal..chiar ma enerveaza la culmea si banuiesc ca din mancare as fi putut lua asa ceva, ca mananc tot pe la resturante, cantine and co...

18+ si gimnastul/a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucis spune:

Buna! Reusesc si eu sa mai citesc cate ceva si sa scriu, nici pe la cireselele mele de mai-iunie nu am mai intrat din lipsa obiectiav de timp. Eu nu mai pot de cald, am mari probleme cu transpiratia, sigur de la hormonii astia de sarcina, dar ma cam enerveaza ca mai mult tre sa stau la dus... Bebelusa mea e bine, a inceput sa miste, deci e adevarat ca la a doua sarcina se simte mai repede, burtica mi se vede si mie mai bine, incepem sa ne facem simtita prezenta. Am 16+ si ma gandesc ca o sa treaca timpul mai repede decat la prima fetita, maine-poimanine ajung la jumatea sarcinii si gata. Am multe prietene care vor naste anul acesta inaintea mea, deci o sa fie f emotionant!
Vroiam sa fac o propunere, haideti sa spunem fiecare dr care ne urmareste, chiar si cu minusurile si plusurile lui. De ce zic asta, pt ca la odiseea precedenta a fost extrem de util schimbul asta de informatii, unele fete si-au gasit prin intermediul altora de aici dr ideal sau au fost indrumate spre cineva mai bun, nu stiu, e doar o propunere.
Puteti sa imi dati si mie adresa si parola comuna, please?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamitzuD2 spune:

Buna seara, dragi mamici, am aparut si io!
Saptamana trecuta am stat acasa ca am facut amnio, si cand ziceam si io ca stau pe net toata ziua, se futu computeru, scuzati franceza!!!!Asa ca de abia acum am reusit sa va citesc din urma.
So, in alta ordine de idei, pot sa spun cu mana pe inima ca amnio nu a fost cea mai traumatizanta experienta traita, am avut dureri de ciclu muuuult mai solicitante, in schimb a fost aiurea datorita tensiunii in care stateam sa nu=l intepe pe bebe, si nu in ultimul rand datorita a ceea ce semnifica ea!!!Am mare incredere in Tutu, Ellis si alfa_anca stiu ce spun, si asta a fost tare important.Mai misto a fost, ca dupa ce ca eram usor tremuranda cand ail asteptam la cabinet, a aparut ca o floare imbracat in doctor si cu boneta dina ia de chirurg pe cap, ca nu m-am putut abtine sa nu-i spun ca nu era momentu sa-mi prezinte echipamentul de spital.Fetele care merg la el la cabinet stiu ca mereu e in blugi si tricou, si parca te duci la un prieten la o vorba.Saptamana viitoare luam rezultatul, io sunt optimistica ca am un bebeu sanatos.
Va pup pe toate, nu va nominalizez ca sa nu va supar!
Cat despre kilograme, pot sa va spun doar ce am mancat in week-end la greu, da' sa nu dati cu pietre:paine cu untura, cu pasta din aia iute paprika si cu rosii!!!Fetele din Ardeal stiu ce vorbesc!!!Inainte de bebe nu ma urcam never pe cantar, mereu am fost mai pufoasa, cand am aflat de el, am zis hai, sa fiu si io ca restu lumii, si mai ma urc cand merg la medicul meu de familie, am luat cam 5 kg.Ma gandesc ca dupa ce nasc, am vreme sa ma ocup de gimnastica, masaje anticelulitice, si sa refuz sa primesc pachete de la ai mei, cu slana, untura, ceafa afumata si palinca.Da'doar pentru o perioada.
Va pup inca o data, si poate ne adunam si noi odata sa ne cunoastem, da' dupa 20 iunie cand primesc si io rezultatul la amnio, sa fiu cu capu'limpede!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza...
sunt un pachet de nervi..m-a trezit fi-miu la 5.30! ca cica a rasarit soarele si trebuie sa ne trezim.
bb- vroiam sa te intreb...tu ti-ai luat costum de baie de gravidutza intreg sau 2 piese normal pentru la mare????
hai ca va pup ca fi-miu ma bate la cap...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

MAMITZU....slana cu ceapa , palinca, branza..am inundat vecinii cu "bale"....Doamne ce n-as da pt o portie din bunatatile astea la munte pe iarba

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

GABITZ..eu stiu ca este recomandat cel intreg sa fie burtica acoperita..
UPS...AM UITAT SA ZIC "NEATZA FETELE!!
fi-miu a fost foarte activ azi-noapte si azi-dimineata..drept urmare acum in loc sa facem nani ..ca e racoare si mie imi pica ochii in gura ..stam pe DC...de fapt o sa ma bag la ceva "haleala" ca imi ghiortaie matele de azi-noapte dar i-am bagat apa..d'aia o fi fost asta mic agitat??..i-o fi fost fomik??

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

GABITZ..eu stiu ca este recomandat cel intreg sa fie burtica acoperita..
UPS...AM UITAT SA ZIC "NEATZA FETELE!!
fi-miu a fost foarte activ azi-noapte si azi-dimineata..drept urmare acum in loc sa facem nani ..ca e racoare si mie imi pica ochii in gura ..stam pe DC...de fapt o sa ma bag la ceva "haleala" ca imi ghiortaie matele de azi-noapte dar i-am bagat apa..d'aia o fi fost asta mic agitat??..i-o fi fost fomik??

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput