Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Oana nu a zis nimeni nimic,este legal si nu prea au ce sa faca.Oricum sunt de treaba.
Voi ati avut probleme?

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by RGE
mersi ROXANA!dar eu sunt in pat am laptop dar si el pe brate.... ce poate fi asa rau? il apasa greutatea mea daca stau pe burta? dar ce comoda stau parca ma relaxeaza si nu ma mai simt asa umflata si asa e greu sa potgasi pozitia potrivita ca imi apasa pesi ma dor de mor...nu tot timpul dar...
eu nu mai fac demult dar din alte motive(am dureri si dr. mi-a zis stop)



stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adalia spune:

roxana,, am vazut pozele trimise pe adresa comuna...arati teribil de bine...out of curiosity, imi spui si mie ce greutate si ce inaltime aici?

pupici

PS: eu joi merg la aco si sper sa se dezlege si la noi misterul cu privire la sexul bebeului. acum merg dupa analizele de urina si calcemie, glicemie si hemograma pe care a trebuit sa le refac pt ca acum o luna aveam hipoglicemie si o usoara anemie.



adalia 17+

a happy mom-to-be

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

RGE....OK am inteles sa traiti! Vom fi tari....de fapt eu ca sotzul m-a certat cand a vazut cate pb imi fac din cauza asta....


16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

Fetelor cum intru si eu pe adresa comuna?care este...sa vad si eu pozitzele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dany activeaza din profilul personal PM ca sa iti dau parola

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ADALIA...am 1,60 si 58 kg....aveam 51 kg inainte de sarcina

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANY..e foarte bine ca te cearta sotul si al meu face la fel..daca si ei s-ar speria ca noi unde am ajunge.....si pt sot ..bravo lui!!..sa se tina tare si sa te traga de urechiuse...ca o mai luam din cand in cand pe aratura cum se zice...

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

anca,eu am avut CM in perioada cu greturile si cand m-am intors eram deja exclusa.

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mbontos spune:

quote:
Originally posted by alfa_anca

andra_bell LA MULTI ANI!!! Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos si tot ce iti doresti sa se implineasca.

crissintibun, da avem varste apropiate la sarcina, felicitari pt fetita, ca nu mai stiu dc am zis sau nu. Oricum, mie imi plac numele pe care le-ati laes, iar despre faptul ca unii fac mutre, si mie mi se intampla cu soacra, care in principiu nu zisese nimik de numele ales de noi, a zis ca e frumos dar ca poate ne mai gandim. Si sambata imi zice in masina : Dar Ileana nu iti place? Si zic ba da , dar Elena imi place mai mult si asta ramane. Si gata.

gabitz78 in legatura cu TT depinde de la medic la medic, sunt unii medici care recomanda la toate pacientele, altii numai la cele peste 35 de ani, dar pana la urma alegerea e a noastra, pt ca risc de a naste un copil cu pb-e exista si la 25 de ani, chiar dc riscul e mai mic.

Tot in legatura cu numele pt copii, pai dc am alege un nume care sa placa tuturor, pai pana la urma pe toti ne-ar chema la fel, nu am mai avea nume diferite, asa ca frate, fiecare pune ce nume ii place lui pt copilul lui, nu ce le place bunicilor, nasilor, vecinilor, etc. Cum spunea si Flory, si noi la nunta noastra, facuta explusiv de noi cu banii nostri, parintii incepusera ca aia tb facuta asa si pe dincolo si etc ca asa se face pe vremea lor si mai stiu eu. Pai fratilor, HALT!, ca s-au mai schimbat lucrurile de acu 30 de ani de cand ati facut voi nunti, ca apoi la nunta sa zica, ia uite ca de fapt noi habar nu aveam cu ce se mananca o nunta acuma, ca nu stiam de aia si ailalta. Si a iesit super nunta facuta asa cum am vrut noi(bine, am renuntat intr-un singur punct si nu ne-a parut rau, initial nu vroiam lautari, vroiam DJ, si am renuntat pt parinti si am luat lautari , dar nu tigani, si a fost suuuper).

Oana si Valeria FELCITARI pt fetite, iar tie Mirela FELICITARI pt baietel, sa va creasca mari si sanatosi si sa va bucurati de ei.

ellis ma bucur ca ai scapat de amnio, si abia asteptam si noi rezultatul final, desi eu sunt convinsa ca afost doar o alarma falsa si ca fetita ta e sanatoasa tun, sau cel putin asta iti doresc din tot sufletul.

despre mamitzuD2 mai stie cineva ceva? Si ea urma sa faca amnio.

In legatura cu kg si eu am 6kg in plus si mi se pare prea mult, ar fi tb sa am cam in jur de 4 kg maxim, ca sa fiu in grafic, dar de azi gata, ma pun pe regim sanatos, nu ca pana acuma nu as fi papat sanatos, dar ma scapat si in altele gen ciocolata (ca de in Elvetia e taaaare buna ciocolata) si etc. Sper sa reusesc totusi sa nu pun prea multe pana la urma, desi se zice ca lasa, bebe sa fie sanatos si etc, dar eu am si tendinta de ingrasare, asa ca......... Doamne ajuta!
Acuma burtica se cunoaste destul de bine, sanii nu mai spun ca au crescut cred cu 2 numere si vad ca am si inceput sa ma umflu asa ca am renuntat cat de cat la sare. Sa vedem ce iese.
Iar despre ce spunea Roxana cucuratatul sanilor, eu fac chestia asta f des, pt ca mai mereu gasesc ceva urcat pe sfarcuri dc le dezvelesc. Mie mi se intampla sa gasesc si lichid, chiar sapt trecuta dupa ce am iesit de la dus, dupa vreo 10 minute m-am trezit cu o pata pe bluza in dreptul sfarcului stang. E prima data cand am gasit pata pe haine, in rest gasesc mereu ceva acolo. Si la fel si eu ma curat bine la dus si frec cu buretele si apoi cu prosopul. Sper sa nu fie in zadar efortul asta..

un_pufos Bine ai venit! printre noi, sarcina usoara si bebe sanatos in continuare. Dc vrei, poate ne dai mai multe detalii despre tine si datele tale sa te trecem in listutza. Te asteptam.

Victo ma bucur ca ai reusit sa te muti din camera aia de camin, ca parca prea trageai greu cu colegele tale de camera. Acuma va fi super numai tu singurica.

ggaby BINE AI VENIT! Sarcina usoara in continuare si bebe sanatos. Poate ne dai si noua datele ca sa te trecm in listutza. Te asteptam cu mai multe vesti.

mbontos din pacate despre Supliform nu stiu sa iti raspund, dar oricum am inteles ca orice am folosi, dc avem pielea mai dura vergeturi tot apar, iar celulita dc luam prea multe kg, si asta la fel, asa ca eu nu ma stresez deloc si vad eu ce fac dupa. Revin cu rugamintea, dc vrei bineinteles, sa ne dai datele tale sa te trecem in listutza la noi, pt ca ne place sa fie listutza cat mai mare sa stim ca avem cu cine schimba idei si pune intrebari legate de anumite probleme ce apar in aceasta perioada. Dar dc la un moment dat nu ti se raspunde legat de o intrebare inseamna ca nu stim.....

Eu pete nu am pe mine, dar in schimb cosuri am la greu, nici nu stiu ce sa mai fac sa scap de ele, sut dureroase si au aparut pe fata, gat, decolteu si spate, asa ca eu sunt disperata. Aveam eu si inainte pb-e cu ele dar nici chiar asa.

simatei acuma esti in listutza.

Ramo felicitari pt fetitza, 500gr,mi se pare mare, dar oricum e mai bine asa. Si eu abia astept sa ajung saptamana viitoare la Iosup pt ecografia de 21 de sapt aproape si voi afla si eu cat are bebelina. Acu 2 sapt si jumate avea 188gr. Eu deja o simt f bine, mai devreme cand mi-a dat vreo 2 suturi abia mai stateam pe scaun, ma durea ceva.

dany FELICITARI pt baietel. sa fie sanatos si sa creasca mare si frumos, ca sa aiba fetitzele dupa cine se uita. Vad ca scorul se tine inca strans.

Maaaaama cat m-am intins, dar aveam multe de spus. De acum incolo nu mai las sa se adune asa mult.

Va pup si ma scuzati.

Anca 19+ Elena



19+

Mergi la inceput