Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by pussi

quote:
Originally posted by adinag

pussi, ai scris undeva dar nu mai gasesc, mai scrie o data te rog linkul de la carucior - si cat costa?
Merci!

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



vrei de gemeni??
http://www.semwa.eu/product_info.php?info=p1033_Set--Carucior-dublu---2-x-Saci---Pelerina-ploaie---Geanta.html&XTCsid=cd02f339847407c65e9701b9816f41c5



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi



Pussi, io-s curioasa si am vrut sa vad cat costa la noi, dar am gasit numai fara husa de ploaie si geanta aia, care ar trebui luate extra...
Dar cred ca mai bine nu-ti spun cat ar costa!
Si nici nu livreaza in Romania, asa ca...

Iarta-ma ca ma amestesc , insa e o marca des intalnita la noi si eram curioasa, mie personal mi se par unele produse cam scumpe in RO.

Adina 12+


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

RGE of ce bine nu iti dai seama ce usurata sunt....chiar nu ma asteptam sa mai aiba cine pb asta...nu am mai auzit fetele vorbind de ea...MULTUMIM din SUFLET si eu si sotzu...
E adev ca dr a zis ca se poate remedia pe parcurs aceasta pb.....dar...eram cam trista.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Gata am ajuns acasa,am fost pe la mama si am mancat mancare de conopida si acum vreau sa ma bag la somn.
Pup fetele

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumesc celor care m-au asezat si pe mine in lista cu dec!!!
acum simt si eu mai mult ca fac parte din acest grup si sincer imi da parca mai multa siguranta!!!!

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andra LA MULTI ANI!!!!!!!!!!

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

fetelor ce ziceti?
cum dr.mi-a zis ca nu tb sa fac efort si sa ma odihnesc cat pot.... uuuufffaaa... stiu ca e pt. bb dar mi-e imi amortescte fundul... de stat, ma intorc pe o parte si pe alta dar si acestea imi amortesc... nu mai stiu cum sa stau bine ca atrecut aceste 12 sapt. care erau mai periculoase pt.bb.
din cand in cand ma mai asez pe burta ii fac rau lui bb? il deranjeaza cu ceva? as vrea niste pareri , va rog?

stefania
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANDRA LA MULTI ANI!!
DANY..iubita stiu si eu am reactionat la fel ca tine..nu ai pt ce sa-mi multumesti d'aia suntem toate aici sa ne ajutam cum putem....mie dr nu mi-a spus nimic..ma uitam eu intr-o zi asa pe ecografie si m-am speriat ca scria artera uterina dreapta 0,88, valoare crescuta, s-a format notch protodiastolic..nu ma intreba ce inseamna ca nu stiu..am inceput sa plang m-am speriat si mi-am sunat sotul(am noroc cu el ca nu se sperie asa usor si ma scoate din starile mele de sperieturi)...mi-am sunat dr care mi-a spus ca probabil bebe sta cu capul in partea unde este artera aceea si a avut dreptate...m-au linistit si niste mamici care au trecut prin asa ceva..in cel mai rau caz...daca nu se trage in timp sa revina la valori normale o sa-ti dea tratament...dar cel mai bun tratament este stresul..si nu glumesc...incearca sa fi mai tare, mai indiferenta sa nu te sperii din orice..ganditi-va si tu si sotul tau ca aveti un bebe sanatos..aveti incredere in Dumnezeu si in doctor..te pupic si sarcina usoara fara probleme

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello fetele
ramo, 500 gr are bebelu tau?????????wow...chiar ca e urias...vineri merg la Iosup, la Polisano, la 19,30.
aceeasi problema, bineinteles...
rog o fata draguta sa imi explice cum ajung eu acolo..:):).ma intereseaza in primul rand o statie de metrou.si apoi eventual un tramvai, autobuz, etc. va multumesc anticipat.stiti ca io de/abia ma misc in Bucurestiul asta. dar dc am gasit eu Genetic lab..tre sa gasesc si clinica asta!
ah..si bebelinul meu e tare activ, desi nu il simt decat de vreo cateva zile...are reprze..dim, la pranz si seara..:)
v/am pupat.ma pun sa dorm un pic, apoi la teme..:(

18+ si gimnastul/a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

SLIMATEI..eu de cand am ramas insarcinata nu am dormit deloc pe burtica..mi-e frica..mi s-a spus doar cand facem ..sa nu stea sotul pe burtica ..si am presupus de aici ca nu este bine sa stau pe burtica...cel mai indicat este sa stai pe-o parte cu genunchii adusi spre corp..pozitia fetala..pe partea stanga(a inimii)..am inteles ca este foarte bine pt bebe....tu daca ti s-a spus sa stai in pat pei asa sa faci ca asa am facut si eu 2 saptamani..lasa calculatorul si nu sta in funduletz...stai in pat linistita eventual cu picioarele mai sus decat corpul..stiu ca e naspa ca si pe mine ma dureau oasele de la atata stat in pat insa e bine pt bebe, iar daca ti s-a recomandat asa trebuie sa faci..sarcina usoara si succes!!!

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

anca, nu au fost comentarii la servici in legatura cu programul tau?

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput