Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mai facem un bb sau o nunta

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by roxxi

Auziti mamici....da dupa c efacem si bebe, noi c emai facem? a fos tnunta, trece sarcina...si gata? trecem pe planul doi? off

16+


peste 18 ani avem iar bacul si banchetul
facem iar nunta..de data asta vom fi soacre si nu mirese
asteptam nepoteii

erikaacum nici la mine nu se vede, ...dar mi-e frica pentru mai tarziu!



PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Sincer imi vine fff greu sa ma vad in postura de soacra

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Hello!
Mi-am cumparat bilet pt. o saptamana la mare (6-12 iulie) ; a fost o hotarare luata "din scurt", dar ma bucur ca mai avem putin si intram in concediu (o sa am 2 saptamani de CO)!!!


Cu concediul prenatal/postnatal: nu as dori sa stau prea mult acasa inainte, daca situatia nu ar impune-o altfel, adica daca ma mai pot misca cred ca voi merge pana prin octombrie la serviciu (la Sebi am stat in prenatal 3 saptamani). Eu as vrea sa intru in concediul de ingrijire a copilului dupa 1 ianuarie 2007, asta pt. ca nu stiu ce legi vor mai scoate guvernantii nostri. Ma refer la proiectul acela de lege prin care sa se modifice indemnizatia la 85% (si nu 6 mil).Daca o sa se accepte, probabil ca o sa intre in vigoare de la 1 ian. La Sebastian tocmai se schimbase in suma fixa, insa cele care intrasera deja cu 85% au ramas asa pana la sfarsit,nu li s-a modificat si lor. Trebuie sa-mi calculez sa vad cand ar trebui sa inceapa cele 126 zile ca sa nu trec de 1 ian. 2008. Recunosc insa ca un alt motiv ar fi ca nu prea am stare sa stau acasa, desi acum se schimba putin situatia ca il am pe Sebi (in cele 3 saptamani cu el am stat singurica-singurica si imi venea sa ma urc pe pereti...).

Colul se poate mari-micsora pe parcursul sarcinii; inainte de nastere este bine sa se micsoreze..
La prima sarcina am avut la inceput un col mai scurt, dar dupa ce am luat masuri (odihna mai multa,agitatie si miscare mai putina) s-a marit- de la 2,7 crescuse la 4 cm!!!


Anca,imediat ma uit si la poze!

Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

BB acum asteapta si ametelile.De ce il iei oral?


anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!






il iau oral de cateva sapt!! doar la amiaza cand il iau mi se face un somnn, nu ca nu as avea destul...... mie groaza sa-l iau vaginal din cauza faptului ca curge afara1!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

ANACAMI...pei eu la 17 sapt aveam 4,3 si acum o saptamana aveam 3,7...este foarte adevarat ca sunt o persoana activa, conduc mult, ma plimb mult, nu suport sa stau intr-un loc...dar asa mi-au si spus doctorii ca este bine sa fac multa miscare..atunci nu mai inteleg nimic..pei daca o tin in ritmul asta ce fac??..se micsoreaza colul??

ROXANA 21+ GEORGE IONUT
sa ne traiasca baiatul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Voi v-ati masurat burtile?
Eu o masor diseara ca sa vad ritmul de crestere..sa fac niste grafice ceva..

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ancule, io nu mai masor nimic, ca mi destul ca ma urc in fiecare zi pe cintar si ma spariu de cum cresc ....


------------------------
Flory 18+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor dc nu are relevanta acuma lungimea colului, de ce va stresati???
eu am ajuns la o concluzie: ma las pe mana dr, nu il mai stresez ca stie el cel mai bine.degeaba ma stresez si citesc eu pe net toate minunile, dc el a zis ca e ok (fara prea multe detalii) asa a fost!!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Dragele mele, marea majoritate (printre care ma numar si eu) nu o sa mai fim pe primul plan!!dar nu-i bai, este asa placut!!! In rest, vom mai face inca o data gradinita, inca o data scoala generala (si poate liceul, daca nu vor deveni prea independenti). Am colegi de serviciu care fac lectiile cu cei mici, mor de ras cand ii aud ca fac inca o data totul-de la liniute la ecuatii si integrale . Apoi vom mai face nunta inca o data, vom creste nepotii!!! Soacra-mea spune a acum savureaza mai bine fiecare moment cu nepotul, decat atunci cand a fost cu copiii ei (desi a stat cu ei pana au fost mai maricei). Probabil este mai linistita, nu mai duce asa grija zilei de maine (ex. stresul serviciului,...), nu se mai sperie din orice.Sper sa fie asa si la mine, cred ca o sa-mi faca mare placere sa-mi cresc nepotii

Anca, ai o burtica tare frumusica -probabil ca si Maria va fi o frumoasa! La mine inca nu se cunoaste cine stie ce, poti sa zici lejer ca sunt mai grasa, nu ca sunt insarcinata.Dar am timp, nu?? Vreau sa-mi cumpar si eu rochitele de vara, trebuie sa incep prospectarea pietei (pana acum nu prea am vazut de gravida).


Camelia, Sebastian (26 mai 2004) si Stefania

Mergi la inceput