Mamici de Noiembrie-Decembrie2007(32)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Pai asta inseamna ca de fapt e bine sa iti iei cit de mult inainte, ca altfel le pierzi in cei doi ani.
Daca ar fi fost 2 ani + nr de zile pe care le mai avem mai merita, dar asa, practic le pierzi.


------------------------
Flory 18+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pussi multumim mami.Noi o sa plecam in concediu cateva zile la mare ca sunt eu prea disperata,dar nu plecam din tara ca dr mi-a zis ca nu este f indicat si nu ma risc aiurea

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

flory, depinde cum le convine la fiecare!!
pussi, numai cand ajung aks, sa fac cateva poze si apoi le trimit pe mailul comun!! m-am vopsit blond cu suvite maro si blonde!

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

quote:
Originally posted by dany26

fetelor...sunt curioasa ce inseamna pliu nucal?plsssssssssssss




Intre 11-13 saptamani se poate estima riscul ca fatul sa prezinte Sindromul Down masurand grosimea pliului tegumentar la nivelul gatului fetal ( translucenta nucala). Aceasta echografie are si alte beneficii cum ar fi:


Stabilirea cu exactitate a termenului sarcinii
Stabilirea unui risc de Sindrom Down sau a altor anomalii cromozomiale
Diagnosticarea sarcinilor multiple
Detectarea anomaliilor fetale majore
Diagnosticarea unei sarcini oprite din evolutie




PUSSI 13+ din care unul

Cum cresc Titi Mici

Poze Cu Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Bineinteles, eu ziceam ca e varianta cea mai buna daca vrei sa stai cit mai mult acasa :)


------------------------
Flory 18+
Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

fetelor incepeti sa ma speriati, numai eu sunt trilu-lilu si plec in concediu???? afara din tara??

eu stiu ca nu trebuie sa consideram sarcina o boala si atata timp cat e sarcina normala si nu sunt probleme poti face toate lucrurile ce le faceai inainte (fara excese!!). nu e asa?? nu exageram noi oare??

_
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 19+ 70% Yasmina Alisa

poza eco bb si burtik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

ce faci anca? am vazut ca te bagi la semnaturi

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

Fetelor, in legatura cu concediul de maternitate, am facut acum niste calcule: potrivit prevederilor legale, trebuie sa iti ramana 42 de zile dupa ce nasti, deci, nimeni nu poate interzice sa iti iei toate celelalte zile inainte de a naste.
Si atunci: 126-42=84 zile pe care poti sa le iei inainte.
Si cum am calculat, asta ar insemna ca pe la jumatea saptamanii 28 sa poti sa-ti iei concediu de maternitate.

Deci Pufulet doctorita ta avea propriile reguli, dar care nu sunt adevarate. Du-te cu legea in mana si scoate-o la tabla

Roxana in legatura cu colul nu cred ca exista o marime ideala. Nu sunt niste standarde, ca fiecare suntem diferite.
Sub 3 cm deja incepe sa fie ingrijorator, dar pana atunci nu cred ca trebuie sa ne facem foarte multe griji - asa mi-a spus mie doctorul, cand m-am ratoit la el ca eu am colul scurt (3,4cm).
La ultima eco era aproape 4, dar nu stiu de ce a crescut. Stiu ca se poate scurta daca avem contractii.
Cam asta este "enciclopedia" mea despre col

Acum sa va zic un lucru pe care l-am aflat de dimineata si de care eu sunt exaltata: exista creme anticelulitice care se pot folosi in sarcina
Este o crema anticelulitica cu galbenele care se gaseste numai la plafar. Prietena mea cea mai buna care e insarcinata si ea, isi da cu crema asta si zice ca are efecte f. bune, iar doctorul ei (care e si al meu) i-a spus ca sunt creme anticelulitice cu care sa se dea in sarcina - dar a uitat de la ce firma i-a spus ca sunt.
Saptamana viitoare cand ajung la el asta e prima intrebare pe care i-o pun asa ca va tin la curent.

Hai pa ca v-am plictisit destul

18+ ???

Pana vine bubu

poze bubu mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Eu da ,poate cine stie...

anca 18+

Maria
poze


www.protv.ro/stiri/social/doliu-la-clinceni-o-femeie-si-pruncul-ei-nenascut-au-fost-inmormantati.html" target="_blank">SA IL AJUTAM PE FLORIN!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_r spune:

vad ca ai deschis capitolul si la aspirante.ai luat-o din timp pentru al doilea BB?activa mai esti.......

19+ Anya si Matei

bebe2

oana si matei(12 NOV.2003)+BB2
http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_r_76/my_photos

Mergi la inceput